VCR JVC HR-D170E

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

VCR JVC HR-D170E

#1 Příspěvek od soucek »

Mám tento historický stroj s touto poruchou. Kazeta jde normálně založit, funkce jako převíjení vpřed i vzad a pauza jdou normálně. Bohužel jenom přehrávání jde zrychleně i když svítí normálně zelená ledka PLAY. Vím,že u těhle videí byly poruchové zdroje s IO STR5481. Podle schématu zdroje jsem snad naměřil všechna napětí správná,která z toho švábu lezou ven. Ale jistý si nejsem,jestli by to nestálo zato ho vyměnit. Jinak ale zatím nemám schéma na celý video.

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Artax »

To bohužel vypadá na typickou vadu těchto strojů, totiž vadné halové sondy motoru hlav. Anebo motor kapstanu jen běží na volno, což by měl být problém se čtením a zpracováním snímkového impulzu. Véčko se zaznamenává dolní stranou pevné (CTL) hlavy, tedy na spodní část pásu, podélně. Jak vypadá vedení pásu? I vada CTL hlavy připadá v úvahu-přerušení. Jak vypadá obraz? Pro vadu halovky je typické, že obraz má v pásu cca 1/4 šum. Po každém "PLAY" se pás šumu vloží kamkoli jinde do obrazu, může být i neviditelný, tzn. obraz OK. Je to sice jedno z nejspolehlivějších videí, ale trošku staré. Pokud nebylo dobře udržované může to být i mechanika, vedení pásu po hlavách.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od soucek »

Při této závadě je rychlost posuvu téměř shodná s převíjením s obrazem. Jsou tam také čtyři chvějící se proužky stějně jako při rychlopřehrávání. CTL hlavu jsem proměřoval,přerušená není,i kabílek co od ní vede do desky je v pořádku. Podle sdělení majitele video po mechanické stránce hrálo do poslední chvíle bez mechanického problému. Také mi říkal,že tam při poslední opravě odstraňovali studeňáky

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Artax »

No pokud to jede jako v režimu "Play/FF" nutno hledat kolem motoru kapstanu. Buď dostává špatný příkaz nebo je závada přímo v něm. Měřit a měřit! Když odstraňovali studeňáky, nepodařilo se jím něco někde propojit?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “