Udělal jsem něco špatně?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#61 Příspěvek od beny66ka »


Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#62 Příspěvek od Yarda1 »

Koukal jsem se v televizi, byla to dodávka co tak prasácky předjížděla. Označení "řidič dodávky" je spíš diagnóza než povolání.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#63 Příspěvek od beny66ka »

Přesně, řidiči přepravních služeb, pošťáci = katastrofa.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od radioelectrum »

toto mne dostalo:
http://autoroad.cz/zajimavosti/90030-zi ... -internetu
Já to vidím tak že celou zimu tam policajty nikdo neuvidí a až přijdou letní vedra tak budou kontrolovat. Vše dle litery zákona. Je to stejný nesmysl jako ta značka se zákazem náklaďáků co platí i pro malé co se tady před časem probíralo.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#65 Příspěvek od pocitujlasku »

Michal22 píše:...
Takto vidim ist dost vela aut. Tiez kazdy den vychadzam z jednosmerky dolava, tak sa logicky hodim co najviac ku lavej krajnici, aby sa zmestilo este auto, ktore ide rovno (hlavna cesta je obluk). Ale casto stretavam vodicov, ktori sa daju vedla mna a tiez smerovka dolava. Ako keby im nedochadzalo, ze do laveho pruhu auto jednoducho z hlavnej cesty neodboci, lebo tam ma zakaz.
Dalsia specialita je na beznej krizovatke, kde aj ti, ktori idu dolava sa daju k pravej krajnici a tak zablokuju auto, ktore chce ist za nim doprava. v 99% sa na krizovatkach vojdu vedla seba 2 osobaky, ak sa jeden da ku stredovej ciare a druhy ku pravej krajnici. Obcas mi to pripada, ze kazdy druhy sofer osobaku si mysli, ze ide s kamionom a nevytoci zakrutu.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#66 Příspěvek od PixelOrgy »

Ja vidam denne situaci, kde je beznadejne ucpano, provoz za krizovatkou stoji, ale vzdycky se najde 🤐, kterej tam musi najet, a zablokovat kolmy smer ....

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#67 Příspěvek od Nakadah »

Na tyhle dementy narážím denně, jedna světelná křižovatka ve Výškovicích u Kotvy. Dokonce i na zemi mají vodorovné značení, že nesmí stát v křižovatce. Nepomáhá...

https://mapy.cz/s/2fguy

Stačí když někdo za světelnou chce odbočit doleva, následně ucpe výjezd z křižovatky.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#68 Příspěvek od mtajovsky »

PixelOrgy píše:Ja vidam denne situaci, kde je beznadejne ucpano, provoz za krizovatkou stoji, ale vzdycky se najde 🤐, kterej tam musi najet, a zablokovat kolmy smer ....
To je často problém, protože když to neudělá, zablokuje mu křižovatku z druhého směru podobný dement případně ještě odbočující do jeho směru a on by se přes křižovatku vůbec nedostal. Na vině byl ten "první dement", který to udělal, ostatní "dementi" už dělají vynucenou věc.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#69 Příspěvek od Michal22 »

Tohle se sem asi taky hodí: https://www.novinky.cz/krimi/457017-do- ... amera.html
Předjíždění před horizontem vidím často, napadá mě, že tihle jezdci ani nepřemýšlejí tak, že by tam něco mohlo jet...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#70 Příspěvek od PixelOrgy »

mtajovsky píše:
PixelOrgy píše:Ja vidam denne situaci, kde je beznadejne ucpano, provoz za krizovatkou stoji, ale vzdycky se najde 🤐, kterej tam musi najet, a zablokovat kolmy smer ....
To je často problém, protože když to neudělá, zablokuje mu křižovatku z druhého směru podobný dement případně ještě odbočující do jeho směru a on by se přes křižovatku vůbec nedostal. Na vině byl ten "první dement", který to udělal, ostatní "dementi" už dělají vynucenou věc.
jj, a nejlepsi je, kdyz ten kolmy smer zacpou netrpi, ale diky vocasovi, co to postavi na konec te kolony, se ucpe, nebo alespon omezi. Typicky v Brne napr. krizovatka Cejl/Koliste...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#71 Příspěvek od sinclair »

Faktem je, že agresivně a rychle jezdící VW Caddy používají skoro výhradně neustále spěchající kurýři, expresní dodavatelé autodílů a podobní. Ale opravdu jako hovada. Většinou s tím jezdí poměrně mladí kluci, tenhle byl holt starší, ale stejný agresivní a spěchající prase, jako ti mladí.
K čemu bude dobrý, když s nějakou sadou dílů přijede do toho servisu třeba o hloupých pět minut později? Stojí to za to riziko?
Co ty Caddy mají za motory, že s tím jezdí jako šílenci? Já to potkávám skoro jenom dehtový.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#72 Příspěvek od PixelOrgy »

Jo, taky me kolikrat prijde, ze nekteri majitele malorazek dost riskujou, nezridka k videni napr. na "ctyricettrojce" Brno - Svitavy... kolikrat jsem tam uz musel zpomalovat, protoze uz bylo jasny, ze jinak se onen zavodnik nestihne vratit a sestreli me, nebo toho za mnou... Vetsinou je to neco typu Thalia, Rapid, nebo prave tihle dodavkari...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#73 Příspěvek od EKKAR »

sinclair píše:Faktem je, že agresivně a rychle jezdící VW Caddy používají skoro výhradně neustále spěchající kurýři, expresní dodavatelé autodílů a podobní.
...
K čemu bude dobrý, když s nějakou sadou dílů přijede do toho servisu třeba o hloupých pět minut později? Stojí to za to riziko?
Co ty Caddy mají za motory, že s tím jezdí jako šílenci? Já to potkávám skoro jenom dehtový.
Jde o to, že to požadujou zákoši těch servisů - do zejtřka opravit. Takže servis urguje dovozy i odpoledne u dodavatele ND, dodavatel prohání šoféry, šoféři v zájmu sebe i zákazníka jezdí jak hovada aby to stihli ještě před zavíračkou v servisech. V podstatě to samý se týká kurýrních služeb a jejich řidičů.

A motorizace - dvoulitrový turbodehty minimum, u Iveco turbodaily, Tranzita, rencka traffic, pažouta boxera a podobnejch to jsou i třílitry. Prázdný ty auta umějí lítat skoro 200, plně naložený se nebojí Mohelničáku ve 110-120kmh. Omezovače se hromadně vyřazujou z funkce, řidičům jsou zaměstnavatelem proplácený pokuty za rychlost a placení právníci na řešení dalších konfliktů se zákonem v provozu, aby se nevybodovali za 2 měsíce ježdění. Najímají na to mladý hochštaplery, co jezdí jak hovada a v podstatě je v tom podporujou - pak se nediv, že jezděj jak jezděj a na ostatní kašlou. A není to jen v dodávkový oblasti - autobusák dřív bejval PAN NĚKDO - musel mít odkroucený minimálně 2 roky v náklaďáku na vnitrostátní dopravě, musel se umět chovat, mít vztah k technice i k provozu atd - a dneska? Škoda mluvit, s autobusama jezdí kde kdo do (_!_) díru má, dávání přednosti jim nic neříká, vyjíždění ze zastávek bez blinkru je norma, prostě "já jedu, a jsem velkej, ty si vy.ser voko" ... Střílel bych to trhavýma kulkama na fleku všecko - ale protože IdiotCOMpany a další nikoho lepšího nejsou ochotní zaplatit, kdo by pak vozil ty, co nemají nebo nechtějí používat auta?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#74 Příspěvek od sinclair »

To se všechno těm dodavatelům dílů VYPLATÍ??
Zhuntovaný auta, i spotřeby fdechtu fturbu jako prase, pokuty za rychlost, rozbitý auta..Dostávaj ty šoféři aspoň adekvátní prachy, když jsou na cestě furt jednou nohou v base, nebo v rakvi?
Kolik takový expresní díly pak stojí ??

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#75 Příspěvek od EKKAR »

sinclair píše:To se všechno těm dodavatelům dílů VYPLATÍ??

...

Kolik takový expresní díly pak stojí ??
Sám sis odpověděl - za expres díly platí zákoš expres cenu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“