Nabíječka autobaterií 14A

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#76 Příspěvek od BOBOBO »

To jako myslíš , že nemysleli ? :D

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#77 Příspěvek od Bernard »

masar:
Vo tom to je. Když jde do baterky 7 Aef, tak se v ní akumuluje náboj, který je úměrný hodnotě třeba 4 Astř. Kdyby byly v sérii elektromagnetický a magnetoelektrický ampérmetr, ukazovaly by každý jinak, jeden efektivní a druhý střední hodnotu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#78 Příspěvek od masar »

No jo, ale 7Aef, tekoucí temnou žárovkou je to, oč tu běží, ne náboj odevzdaný do akumulátoru.
:wink:
p.s. Ještě bych otázku ampérmetru charakterizoval jinak:
1) Pokud byl elektromagnetický a ukazoval 7A, je to prů..r.
2) Pokud byl magnetoelektrický a ukazoval 7A, je to prů..r ještě větší.
:wink:

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#79 Příspěvek od TAKJAN »

Já bych to tak nehrotil. Nabíjení desetinou, pětinou, dvacetinou kapacity-on se ten AKU nabije tak jako tak. V autě se s ním taky nikdo nemazlí.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#80 Příspěvek od masar »

Ladislav, král český, byl pohrobek.....Kulík!
:wink:

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#81 Příspěvek od microlan »

Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme,... Mlho.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#82 Příspěvek od JiriTom »


Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#83 Příspěvek od microlan »

Tak jak o tom přemýšlím, tak mě napadlo, že si přece ten Leoš nevymýšlí. Jak sám píše, že byl akumulátor hodně vybitý, mohl mít velký vnitřní odpor a proto žárovka jen žhnula a rozsvítila se až po zotavení akumulátoru. 7A mohl být jen omyl při určování procházejícího proudu. Na analogovém multimetru se může utnout i mistr. Místo 10A rozsahu jen 1A a rafička ukazuje v obou případech na 7čku

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#84 Příspěvek od masar »

microlan píše:...7A mohl být jen omyl při určování procházejícího proudu...
Ano, celý spor se vede pouze o tuto hodnotu (viz VA-charakteristiky výše). Při měření se může zmýlit každý. Pokud se naměří něco, co neodpovídá obecným principům (7A tekoucí 5-ti ampérovou žárovkou), pak je třeba umět obhájit (vysvětlit) naměřený údaj, nebo přiznat chybu.
Bohužel sinclair zatím nedokázal ani jedno.
:wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#85 Příspěvek od BOBOBO »

Nazdar hafco . Jelikož jsem neměl čas , potřebu ani chuť se zdroji zabývat , tak jsem dal odkaz z minulosti . No a tak jsem si řekl , že tam nějaké zdroje mám , tak vezmu první a uvidím . Vzal jsem první , ale ejhle řo 2002 . Tak jsem hledal a hledal na netu, až to na mne vyplivlo ruské stránky . Já myslím , že čas máš , tak se do toho dej . Věnoval jsem tomu 2 dny , ale mám prostudováno a písemně přeloženo . Je tam popsán princip , různá zapojení , různé řo . Ale hlavně je tam pro zájemce popsán výběr vhodného kusu i s jeho vyzkoušením . Jest : http://electro-tehnyk.narod.ru/docs/ATX.htm

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od hafca »

Dík za odkaz. Musím to na chvíli odložit, přišly jiné nečekané a důležitější věci k řešení.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
logan
Příspěvky: 8
Registrován: 08 zář 2009, 02:00

#87 Příspěvek od logan »

masar píše:Já jsem původně neměl v úmyslu kreslit EKKARovu a sinclairovu VA-charakteristiku v naději, že si tuhle estrádu snad ani nezaslouží. Ale asi jsem se zmýlil a když vidím, že se tu už jedna objevila, tak sem dávám grafickou interpretaci sinclairova výroku.
Je sestrojena ze třech sinclairem "naměřených" bodů a očekávám, že se k tomu aktéři nějak vyjádří.
:wink:

Uživatelský avatar
logan
Příspěvky: 8
Registrován: 08 zář 2009, 02:00

#88 Příspěvek od logan »

Pardon za predošlý post. Ta masarova charakteristika UI je správna. Spočítajte si výkon na žiarovke pri 7A a pri 5A. Pri malom napätí a veľkom prúde (malý odpor žiarovky) je na nej i malý stratový výkon, ktorý ju nerozsvieti... Ekkar má pravdu.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“