LCD monitor Philips 220TW

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

LCD monitor Philips 220TW

#1 Příspěvek od bootwin »

Dobrý den všem,jeden známý mi dovezl tento monitor,ač tak udává výrobce,ale má i možnost připojení jako TV. Závada je v tom ,že po několika minutách,se začnou sami přehazovat kanály nebo když je odpojen kabel,tak samo si přepíná výstupy - TV,EXT1,EXT2,HDMI. Setkal jste se s něčím takovým.? Zkoušel jsem i vyřadit z provozu DO ,aby nemělo vliv na přepínání. Někde na fóru zde ,jsem se dočetl ,že pomůže odpojit postranní panel ovládání.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radioelectrum »

nejprve bych zkusil odpojit panel s tlačítky. Přecho´dáky v tlačítkách mohou nadělat paseku.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#3 Příspěvek od bootwin »

Tak jsem včera odpojil panel tlačítek a monitor nešel zapnout přes DO ,když jsem hodně namontoval zpět ,tak jsem zapnul ,ale závada se projevuje pořád

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

Ak sú osadené na lokálnej klávesnici mikrospínače, tak odpájkuj ten, s ktorým sa prepínajú vstupy.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#5 Příspěvek od bootwin »

No ještě jedna věc, včera večer jsem to jen vyplnit a nechal šňůru v zásuvce. Dnes ráno byl monitor zapnutý.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#6 Příspěvek od bootwin »

Omlouvám se že překlepy,píšu z mobilu. Prostě jsem to vypnul a ráno monitor běžel. Teď jsem našel na jednom polském fóru,ten samý problém a je to v mikrospinacich v panelu. Jak zjistit,který odpojit.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

Tak vymeň všetky mikrospínače za nové a máš na dlhú dobu kľud.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

A ked nechces menit naslepo, tak zober ohmmeter, nastav na najvyssi rozsah a zmeraj zvody.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#9 Příspěvek od warp »

Kolik vodièù má externí klávesnice? pokud má 3, tak jdou tlaèítka v odporové matici (pøívod, KEY1, KEY2) a díky hodnotám odporù se urèuje funkce/tlaèítko. Nevím zda tam jsou mikrospínaèe nebo jen plechové èepièky. Zkrátka zmìøit svodový odpor, pokud jsou mikrospínaèe - všech 5-6 vymìnit !
PS: tady je SM https://elektrotanya.com/philips_chassi ... nload.html , strana 46 a 53 je klávesnice, vypadá to na klasické 4-pinové spínaèe v poètu 6ks, zapojeno v matici 4-vodièové.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#10 Příspěvek od bootwin »

Díky moc za rady a schéma,až dodělám opravu dám vědět

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#11 Příspěvek od bootwin »

Tak jsem ten monitor nějak rozchodil, jelikož jsem modul vyndal z útrob a pustil . Z ničeho nic se vše uklidnilo ,přestaly skákat programy . Zastrčil šňůru TV a naladil kanály a normálně běžel. Po hodině jsem se podíval na modul a bylo vidět že z toho teče mastnota. Znáte to ,mají to v rukou děti. Bylo mi řečeno od pána, že to mají decka v pokoji a slouží to jako monitor k PC a jako TV.
Tak jsem to setřel a monitor vypadal,že je v pohodě,nechal jsem hodně ještě nějakou dobu běžet a nic se neprojevovalo. Monitor jsem pánovi předal s tím ,že modul byl díky mastnote zkratován a mikrospínače mastné. Po čtyřech dnech mi volal znovu,že se to projevuje znovu. Myslíte že by stačilo to odmastit v izopropylu a vyzkoušet ? Nebo jak měníte ty mikrospínače za nové? Už jsem koupil 5ti pólové spínače jejich tam 6 kusů

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#12 Příspěvek od KUBO »

Nič neodmasťuj a vymeň ich všetky za nové. Jednoduchá závada a ty si urobíš hanbu, že sa to po 4 dňoch vráti. Veď nestoja milion. Ale každého vec, ako robí.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#13 Příspěvek od bootwin »

Jo vím moje chyba,ale chci se jen zeptat jak to z toho modulu odpajet,jestli to jde z lehká nebo je to práce na prd. Můžu použít i horkovzduch?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

Nějaké foto by napovědělo více jak na ně.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#15 Příspěvek od bootwin »

Není to přesně ten typ,ale je hodně podobný
Přílohy
LCD-modul-BN9603466A-BN96-03466A-_a35119850_10699.jpg
(11.1 KiB) Staženo 128 x

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“