T. Rubín prosím pomoc s opravou

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 4
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Meziboří

T. Rubín prosím pomoc s opravou

#1 Příspěvek od petrm »

Zdravím
Mám na chatě rubína, má úplně super obraz, ale z ničeho nic při zapojeném videorekordéru začal zrnět, prostě příjem žádnej, ani žádná TV nejde najednou naladit. Nevíte náhodou někdo kde by mohla být chyba? nejspíše nějaký kondenzátor nebo studený spoj v kanálovém voliči, ale pohledem nebylo nic vidět. Tk předem díky za názory. Petr.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

Ak maš širokopasmovu antenu zo zosilňovačom skus hľadať chybu v jeho napajači. ( 12V )

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Při čem začal zrnit? Při příjmu televize nebo jen z VCR?
Když vytáhneš obě anténní šňůry z videa a spojíš je, televize jde normálně?

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 4
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Meziboří

#4 Příspěvek od petrm »

Takže děkuji za reakce :)

mety: širokopásmovou antenu se zesilovačem nemám, problém je určitě v televizi

hill: začalo to zrnit při sledování filmu na kaztě, úplně najednou, s ničím se nehýbalo, poté jsem to zkusil vyladit ale šlo to velmi špatně a k pořádnému naladění jsem tu televizi potom nedonutil, VCR funguje na jiné televizi normálně, na tom rubínu už nejde naladit ani čt1, čt2, prostě nic, před tím to šlo.

zkrátka rubínek je rozbitej a potřebuji poradit od zkušených tv opravářů kde tak nejčastěji bývá závada, elektro-vzdělání mám :-)
Petr

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#6 Příspěvek od miroja »

Alebo OMF, AVC, ak je to vo vsetkych pasmach, pretoze nepises na ktorych kanaloch CT1 CT2 prijmas.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Z Meziboří můžeš chytit Novu na K8 z Ještědu a na K12 z Bukové hory. Jenže kde máš tu chalupu?
Jinak řečeno: chytíš aspoň něco ve III.pásmu? To je prostřední poloha přepínače pásem v předvolbách. Tam bývá převážně Nova.
Pokud to jde, pak je chyba v části UHF: rozbočovač anténního vstupu, kanálový volič SK-D.
Pokud nejde nic, připoj anténu přímo do televize, bez propojovací šňůry od videa. Jestli to půjde, vyměň tu propojovací šňůru. Některé byly tak kvalitní, že v nich jádro koaxiálu samo z ničeho nic upadlo v zalitém konektoru.
Neuspěješ-li ani takto, nezbývá, než vzít schéma a měřit. Pokud by nechodil kanálový volič vůbec, nebylo by ani nijak výrazné zrnění - mezifrekvence tak nešumí. Pokud je vadný první tranzistor kanálového voliče, chová se to jinak při příjmu UHF a jinak VHF (oba najednou neodcházejí).
Jinak schéma C392D je například tady: http://upload.ebastlirna.cz Schémata/Tv - jsou to dva soubory Rubin_Tesla392_01.jpg a Rubin_Tesla392_02.jpg
Neuvedl jsi model, ale ve vstupních obvodech se používaly často stejné moduly.

Edit: tak jsem to zkusil a nevím, na co ti to stažené schéma bude, kanálové voliče ani OMF tam nejsou...

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#8 Příspěvek od miroja »

Napadlo ma este, ze by Ti mohlo chybat ladiace napatie.

Uživatelský avatar
Zipik
Příspěvky: 66
Registrován: 01 srp 2007, 02:00
Bydliště: Valachia

#9 Příspěvek od Zipik »

V tomto TV dost často odcházel IC v předvolbách (KP1106XP2 nebo tak nějak - roky už jsem Rubín Tesla neměl v rukách). Pokud máš OK ladící U (30V) tak je vadný tento IC, tunery v těchto TV byly bezproblémové.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#10 Příspěvek od Oberleutnant »

Taky muze byt vadna ta ctvrta plechova krabicka napravo od OMF a nebo muzes mit studenaky od antenniho vstupu a muze byt treba vadna i ta mala plechova krabicka, na ktere je ten antennni vstup a posledni moznost je, ze mas malo napeti v ladicim modulu pod predvolbou.Jdou ti prepinat predvolby?Muze byt vadna i ta predvolba, jak psal Zipik.U Seleny jsem mel vadnou predvolbu a neslo tam nic naladit a taky jenom zrnela.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#11 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#12 Příspěvek od Oberleutnant »

Ty si myslis, ze znam to oznaceni z hlavy, kdyz jsem uz delsi dobu toho Rubina neotviral?A navic, ja moc nezkoumam ty plechove krabicky, protoze mam chybu jinde.... :? Mohl by si mi, Kondiku, poradit, jestli ma uskvareny vazebni kondenzator na vstupu oddelovace synchronizacni smesi v Orave 131 vliv na to, aby krome zhaveni elektronek ta tv nic nedelala?

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Lukas-Peca »

ty jsi taky oddělovač synchronizační směsi, se mi zdá

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

Rubín

#14 Příspěvek od Pesko »

Oberleutnante! Asi málo literatury si ešte preštudoval, keď tu strelíš takú
kravinu o oddelovači impuľzov.

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 4
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Meziboří

#15 Příspěvek od petrm »

Tak díky za reakce, no myslím že by to mohlo být to ladící napětí, chtěl bych to proměřit,mohli byste mi prosím poratit kde to napětí (30V) naměřit? a jaká je příčina toho že zmizí ladicí napětí? předvolby přepínat jdou normálně, to video naladit trochu jde, ale značně nekvalitně.
Díky :-)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“