Přeladili ČT HD, ART, KINOSVET z 29.k Východní Čechy

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Přeladili ČT HD, ART, KINOSVET z 29.k Východní Čechy

#1 Příspěvek od mi-ro »

Jenže nevím kam. Neví někdo?
Doplnění: žřejmě tady:
V případě MPX1a šířícího programy ČT1 HD, ČT2 HD, ČT sport HD, ČTD/ART bude muset v rámci přípravy přechodu na DVB-T2/HEVC dojít k výměně některých kmitočtů:

1. České Budějovice-Kleť K32 na K42
2. Klatovy Doubrava K23 na K30
3. Jihlava Jeníkov K50 na K47
4. Jáchymov Klínovec K50 na K38
5. Jablonec n. Nisou Černá Studnice K29 na K21
6. Domažlice Čerchov K32 na K45

Ale i tak jen do 6/2018. Pak už jen T2
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rakat
Příspěvky: 26
Registrován: 21 led 2016, 01:00
Bydliště: Blízko Brna

#2 Příspěvek od rakat »


Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

To leccos vysvětluje, například v Jičíně (a předpokládám, že i v řadě dalších oblastí se srovnatelnou úrovní signálů z Černé Studnice a rozhledny na Černé hoře) se "záhadně" podstatně zvýšila úroveň bitové chyby na K21, dosud stabilně přijímaném z rozhledny Panorama na Černé hoře (38 km, přímý výhled bez překážek ve Fresnellově zóně). Pokus o odsměrování anténou na to nemá vliv (mezi azimuty k oběma vysílačům je úhel těsně kolem 65°).
Kdo tento multiplex přijímal z Černé Studnice na K29, prakticky ihned zjistil, že mu programy HD zmizely, a nezbylo mu, než přeladit přijímač.
Čili tímto přeladěním se opět vyloučila řada oblastí dlouhodobě spolehlivého příjmu HD programů ČT. Ale obávám se, že to do map pokrytí už nikdo nezanese, vždyť úroveň signálu je dostatečná...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Podle původní smlouvy měla RS7 vysílat do konce roku. Prodloužení do 6/2018 je taková malá domů Pařízkovi okecaná neschopností zavést včas DVB-T2. Zjevně se mu vyplatí i kvůli půl roku přelaďovat, byť ve výsledku bude kvalita příjmu horší.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

29.k z Jablonce (Černá Studnice) mi sice dnes ráno (sobota 16.12.) zmizel ale na 21 prozatím nula. Že by stále přelaďovali?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#6 Příspěvek od warp »

Taky mi K29 ukazuje už NULA, stejnì i K21 - a nastane asi další kolize s regionálem (pokud ještì bìží) K21-PHA,Butovice (TV13). Dále se mi znièil K38 pøeladìním Klínovce na sejný kanál jako pøíjem z Èerné hory (MUX2 vs. RS7/MUX1a). K24 PHA,Ládví (Paøízkovina) teï zase taky nevysílá, chvíli tam bylo snad Óèko ... Fakt inteligenti, až se zaènou ozývat lidi se stejným problémem z oblastí severnì nad Prahou, schválnì co s tím na ÈTÚ udìlají !
PS: uvolnìní K29 pro T2 chápu, ale proè K50, který se stejnì vypne jako se v budoucnu K38 využije pro nìco jiného.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

warp píše:až se začnou ozývat lidi se stejným problémem z oblastí severně nad Prahou, schválně co s tím na ČTÚ udělají !
. . . no co myslíš ?
jednoduše nic . . . !

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#8 Příspěvek od lumca »

Je tam trošku problém, soudruzi z DB K21 nespustili v SFN, ale tzv "proti sobě". Oba vysílače nejsou synchronizovány jak mají být a ještě bude potřeba jistou fintou technicky "upravit" jejich vzájemnou zeměpisnou polohu, protože tato je mimo GI pro RS7, ale snad si s tím během několika dnů poradí. Na odstranění závady se totiž "intenzivně pracuje". Zřejmě jejich projekční oddělení něco zaspalo a neuvědomilo si, že provoz do přeladění JnS-ČS byl MFN a po přeladění se bude už jednat o SFN s ČH! Nic víc za tím není a není potřeba vytvářet nějaké konspirace.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Tak to jsem zvědavej, jakej to bude mít "přínos" pro uživatele. To zas bude vopruz.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

I po synchronizaci vysílačů to nebude žádná sláva, protože GI v RS7 je krátký a tak nestačí vzhledem k vzájemné vzdálenosti vysílačů. Ta úprava vzhledem k zeměpisné poloze někde pomůže, ale jinde to zas rozsype.
U Pařízka to není nic nového a nakonec ani u Muxu3 z Černé hory a Ještědu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Ve 20.00h už jede MUX 7 na 21.k (ČT HD) i z Černé Studnice.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#12 Příspěvek od lumca »

Tak to chlapci z DB zvládli rychleji než sami původně předpokládali (do 72 hodin).

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#13 Příspěvek od warp »

Stav 20.12. - K38, K21 - zlikvidován - bez signálu. K24 - zase bìží (Rebel a Relax T2)

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“