Oprava Samsung J5-2015

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bobo99
Příspěvky: 60
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Oprava Samsung J5-2015

#1 Příspěvek od bobo99 »

Umel by nekdo prosim opravit nabijeci cast u tohoto telefonu ?Konektor je novy a stejne nenabiji,prej dostal slupku od zkratovane nabijecky-na jutubu ukazujou ze se meni nejaky ridici cip-ale to by asi vedel nekdo kdo tomu rozumi .-)) dekuji

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom zkratovaná nabíječka?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

To bude fakt asi nejlépe pokračovat na "jutubu".
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
bobo99
Příspěvky: 60
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od bobo99 »

kefalin odpovida-zkratovana nabijecka-asi telefon dostal vice stavy nez mel-takto me to bylo receno,jinak opravuji slovo jutube,jsem zde ve skole tak tedy presne je to https://www.youtube.com/watch?v=ovJ3j9NmYP8
a omlouvam se ze pisu bez hacku a carek .-))

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Ono ani tak nejde o slovíčkaření, na youtube jsou někdy opravdoví "odborníci" kteří poznají podle obrázku závadu, vědí co je třeba vyměnit a kolik by to mělo stát. Skutečnost bývá často diametrálně odlišná. Prostě je třeba, aby se takového problému ujal někdo osobně, rozuměj dostal mobil na stůl a zjistil, co mu opravdu je. Pak se rozhodnete, zda má vůbec cenu dále pokračovat v opravě.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
bobo99
Příspěvky: 60
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od bobo99 »

jasan,tomu dobre rozumim,proto hledam odbornika co by toto dokazal opravit-nemyslim primo ten cip vymenit,ale opravit mobil-protoze konektor je novej a telefon nenabiji,s druhou nabitou baterkou jede,ale jen do vybiti bat.

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od Karel286 »

Pokud je funkční USB konektor - ovšem po mnoha zkušenostech funkčnosti věřím teprve tehdy, když konektor vidím na vlastní oči - tak bývá vadný Power Supervisor - pozice U4004, číslo dílu Samsung: 1203-008539.

Uživatelský avatar
bobo99
Příspěvky: 60
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od bobo99 »

konektor je nový-pak byla zjištěna závada že nenabíjí.ještě někoho sehnat,kdo to umí vyměnit.

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#9 Příspěvek od Karel286 »

Což o to. Pro mne není problém samotný čip vyměnit, je to celkem běžná oprava. Oprav této závady u J5 mám za sebou několik desítek kusů. Vím o co jde. Ale Ty jsi psal: "nemyslim primo ten cip vymenit, ale opravit mobil-protoze konektor je novej". Ale bez výměny toho čipu to nejde. Záleží jen na Tobě, zda-li jsi ochoten do toho investovat a zda se Ti to vyplatí. Supervisor není zadarmo + práce, poštovné atd. Ovšem i samotná výměna má svá rizika - čip je v blízkosti zalepeného procesoru a pokud vadná nabíječka poškodila datovou sběrnici, odnese to někdy i procesor. Pokud je ale v nabíjecím obvodu vadný výstupní tranzistor, bývá oprava úspěšná. Záruční oprava toto vše řeší, mimozáručně se tím prakticky nikdo nezabývá. A to jsem ještě neviděl to vyměněné USB - mám na kvalitu pájení svůj názor. LCD máš sundané, když jste měnili konektor USB, nebo jste ho znova přilepili? Podrobnosti přes SZ, máš zprávu.

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#10 Příspěvek od Karel286 »

:wink:

Uživatelský avatar
bobo99
Příspěvky: 60
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od bobo99 »

Opraveno-vyřešeno

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“