tv Merkur

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#31 Příspěvek od Oberleutnant »

Co znamena to Ei Nis? 8O

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

merkur

#32 Příspěvek od Pesko »

Elektronska Industria (fabrika)
mesto Niš v Srbsku (bývalá Juhoslávia)

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#33 Příspěvek od Oberleutnant »

Muze to delat ty vodorovne bile pruhy taky kvuli tomu, ze je slaby signal?Tuto antenu jsem pouzil i na Selenu a ta sla dobre, tak asi ne, ale nevim.Jake byly nejcastejsi zavady u Corin?

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od PabloX »

Oberleutnant píše:Co znamena to Ei Nis? 8O
Ze trpis samomluvou a...

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#35 Příspěvek od Oberleutnant »

Napiste mi aspon, jestli byly Coriny spolehlive a jake u nich byly nejcastejsi zavady.Dik :)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#36 Příspěvek od bu2520 »

ta fotka není z nejkvalitnějších , ale takhle to vypadá na vyčerpanou katodu u obrazovky, nejprve bych zkusil jestli ubíráním kontrastu závada mizí pokud ano je to vyčerpaná obrazovka , no a potom odpojit žhavení a připojit tam regulovatelný zdroj nastavit na něm okolo šesti voltů a pustit telku no a až se ukáže obraz pomalu zvyšovat na max 10V pokud se obraz zlepší je to vyčerpanou obrazovkou pokud ne , zřejmě signálová cesta

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#37 Příspěvek od Hifista »

Nevím sice proč nějaká stoletá Corina není dávno ve sběrném dvoře, jelikož to má cenu opravovat leda pro majitele muzejní sbírky, ale budiž.
Nejpravděpodobněji se skutečně jedná o slabou obrazovku a u těchto modelů se to kdysi nejjednodušeji řešilo, (pokud se jednalo o dožití televizoru) přiletováním stejně velikého paralelního odporu jaký již byl použit ve žhavícím přívodu obrazovky. Tím poněkud stouplo Uf a televizor ještě chvíli sloužil. Podívej se zda-li tam ten přiletovaný odpor není už z minulých dob a pokud tam je, tak to už konečně odnes do toho sběrného dvora.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#38 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#39 Příspěvek od Oberleutnant »

Ta Corina se taky porad rozladuje, hlavne kdyz prepinam predvolby, tak po nejakem case musim znova doladit programy. :x Zvlastni je to, ze treba CT1 u ni jde i bez anteny!Take jsem zjistil, ze jsou popraskane nektere kondiky v signalove casti, muzou mit vliv na to rozladovani?

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#40 Příspěvek od jano2 »

Oberleutnant píše:Ta Corina se taky porad rozladuje, hlavne kdyz prepinam predvolby, tak po nejakem case musim znova doladit programy. :x Zvlastni je to, ze treba CT1 u ni jde i bez anteny!Take jsem zjistil, ze jsou popraskane nektere kondiky v signalove casti, muzou mit vliv na to rozladovani?
Na rozladovanie ma vpliv hlavne nestabilne ladiace napetie a zvody niektorych kondenzatorov.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#41 Příspěvek od Oberleutnant »

Jo a u te Coriny se taky nekdy samovolne snizi jas obrazovky, vetsinou na nekolik vterin a zase se samovolne zvysi na puvodni hodnotu.. :x , mohl by to delat vadny regulator jasu?Ten regulator jsem poradne promazal, protoze predtim ten jas sel regulovat hrozne mizerne a regulace nebyla plynula.. :x vypada to, ze ty Coriny nebyly moc spolehlive, ale nevim... :?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#42 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:49, celkem upraveno 1 x.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Lukas-Peca »

hlavně promazat (zaBANovat) Oberleutnanta, už mě ty jeho :ignore: přestávají bavit.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#44 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:49, celkem upraveno 1 x.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od PabloX »

Je ako virus, ked sa najebe do diskusie tak diskusia je v pi...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“