set top box do auta

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cosotrax
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2017, 01:00

set top box do auta

#1 Příspěvek od cosotrax »

Ahojte, nevím jestli jsem vybral správnou sekci (snad modi omluvíte, příp. přesunete :) )

potřeboval bych poradit set top box, jelikož se v tom ale vůbec nevyznám, chtěl bych poprosit povolanější ...

mám následující požadavky
- napájení 12v - tzn asi nejlíp set top box s externím zdrojem, kde na vstup set top boxu budu moct píchnout co chci - bude napájeno z auta, rád bych se vyhnul nějakým měničům a podobně
- výstup scart - protože vstup do displaye navigace v autě je klasicke AV přes 1x cinch + zvuk
- možnost přehrávání AVI, MPG, MP4 - v podstatě čehokoliv stáhlého/natočeného/... ať už z USB nebo z nějaké SD karty - je to jedno, ideálně ale to USB
Příjem bude probíhat přes anténu.. žádný satelit, žádná karta nic ....

touto kombinací jsem výběr velice zůžil, ale nikde však nemůžu najít stb který by byl napájený externím zdrojem s výstupem 12v. nenapadá někoho nějaká zázračná krabička ? primárně jde o tu TV s možností puštění filmu z USB. Dále se vůbec nevyznám v tom DVB-T/-T2 atd - prosím poradit.


Díky !

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

I kdyby byl externí adaptér na 12V, nedovolím si takový přístroj (bez dodatečných úprav) připojit na síť auta, kde se běžně prohánějí sice krátké špičky, ale dosahující řádu desítek voltů (150 - 400V). Chce to buď napájený 5V a nějakou nabíječku, která jej uživí proudově (ta už takovou ocharnu obsahuje/by měla obsahovat), nebo ten 12V vstup dodatečně ošetřit transilem a nějakým RC/LC článkem.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“