robotickej vysavač

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od pocitujlasku »

Roboticke su fajn, ale len tie vyssie rady, a do velkych miestnosti (kuchyna spojena s obyvackou, pripadne cele otvorene poschodie. Neber to ale ako uplne cistenie, raz za tyzden sa ta dlazka umyt musi, ale je to super vec pre priebezne cistenie od prachu a omrviniek. Ja som nad tym dlho premyslal, ale ked sme si kupili elektromechanicku metlu, tak uz ten robot mi pride zbytocnost. Za par minut som mal povysavany prach a smietky prakticky bez namahy. Mame doma 2 kocurov, takze mame stalu zbierku chlpov a prekvapivo ta metla to brala bez zavahania.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#17 Příspěvek od vav »

Niečo cez dva roky mi po byte behá neato D85. Bola to naj investícia, akú som v živote urobil. Prídem domov a čisto.Raz do týždňa vysypem nádobku a je mi záhadou, kde a koľko toho dokáže pozbierať.Iste, dokázal by som s norm.vysávačom povysávať lepšie, ale komu by sa to chcelo robiť štyrikrát do týždňa a na dobu neurčitú?Od kedy ho mám, celkovo ubudlo množstvo prachu v byte.Tí čo máte na vysávanie manželku, neuvažujete zrušiť automat.práčku a všetky zariadenia, ktoré spríjemňujú a uľahčujú život?Ja som pre zmenu zrušil manželku, ale toto neodporúčam závislým a nesamostatným jedincom. :) .

Uživatelský avatar
VirtualMan
Příspěvky: 63
Registrován: 18 bře 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od VirtualMan »

vav píše:Ja som pre zmenu zrušil manželku...
BINGO! :D

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#19 Příspěvek od dury2 »

Koupil jsem ze zvědavosti za 500 kč starší Roombu 6xx. Dal jsem novou baterku a všechny kartáče. Mám byt 130m, všude plovoučky nebo parktey a smekám před ním, co všechno dokáže vsát, nebo teda spíš vymést. S prahem 2 cm si v pohodě poradí. Určitě to ale nenahradí vysavač. Nicméně, vysaju parkety vysaačem, pak tam pustím Roombu a jen žasnu, co ještě dokázala vymést. Za mě určitě jo. Jen otázka, jestli se za 8 tis + nedá pořídit něco zábavnějšího.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#20 Příspěvek od serviceman »

V posledním D-testu 1/2018 je srovnání robotických vysavačů a něco o nich.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Roomba uz konecne zacala vyrabet vysavac ktery si dela mapu mistnosti. Ale jde az o ten nejvyssi model. Ty ostatni se jen hloupe odrazeji od zdi, coz muze stacit na jednoduche a male mistnosti, na clenitejsi prostory naprosto nepouzitelne, ac se vam prodejci budou snazit namluvit cokoliv. Mel jsem roombu na zkousku a mel jsem v byte i dealera, skoncilo to tak, ze jen krcil rameny a nakonec ten kram sbalil a vypadnul. Roomba je jen hromada marketingovych kecu, ale uklizet neumi!

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#22 Příspěvek od JirkaCZ »

termite musel jsem se smát při čtení tvého komentáře protože neříkáš pravdu. Zrovna mi v domě jezdí roomba 900 a nevypadá to, že by neuměla uklízet, tak jak jsi přišel k tomu tvému tvrzení tedy? Nebo co si představuješ pod pojmem uklízet? Třeba že ti to ještě vysterilizuje byt?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

Jo, to je ten jejich nejnovejsi model ktery je jediny pouzitelny. Problem nebyl ze by smeti nevysal (to zvladne vetsina), problem byl zpusob navigace stylem nahodnych odrazu od sten. U malych mistnosti to celkem funguje, ale u clenitejsich prostor je to nepouzitelne. Jejich nova rada 900 si uz konecne dela mapu, takze vi kde v byte je, kde uz uklidil a kam jeste ma jet. Tohle umely napriklad samsungy odjakziva. Ostatni jejich vyrobky tohle neumi a prodejci vzdy velkohube tvrdili ze maji milion supr cupr algoritmu a ze neco takoveho u jejich vysavacu neni potreba.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“