Jak se dostat dovnitř? (NZC 431)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LRLRLR
Příspěvky: 29
Registrován: 05 pro 2016, 01:00

Jak se dostat dovnitř? (NZC 431)

#1 Příspěvek od LRLRLR »

Zdravím,

potřeboval bych se dostat do gramofonu NZC 431 a nevím, jaké šrouby povolit, aby se mi celý nerozpadl (na tyhle věci jsem laik a nechci riskovat). Potřebuji totiž vyměnit nožičky gramofonu. Koupil jsem ho s nějakými neoriginálními a jedna mi tam navíc chybí... Plánuju je přendat z NZC 300, což by neměl být problém. V první řadě chci co nejbezpečněji gramofon otevřít. Přikládám foto. Řekněte/označte mi, které šrouby musí být povoleny a které můžou zůstat na místě. Případně mi prozraďte co mě čeká po otevření krytu.

Díky.
Přílohy
55555555.jpg
(107.62 KiB) Staženo 111 x

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#2 Příspěvek od elektrosvit »

Vyšroubuj ty 4 šrouby (vruty), které jsou v prolisech blízko nožiček. V plechovém dně je trafo, kondíky zdroje, usměrňovač a koncový zesilovač a deska přepínačů s korekcemi. Tedy veškerá elektronika. Nezapomeň napřed stáhnout knoflíky potenciometrů. Ke gramošasi vede napájecí přívod a stíněný signální kablík. A pozor na tlačítka isostatů, ať si je neulámeš.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

než mašinu otočíš hore kokotom nezapomeň sundat talíř a zajistit ramínko s přenoskou
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#4 Příspěvek od sinclair »

To už zčásti udělal...:D

Uživatelský avatar
LRLRLR
Příspěvky: 29
Registrován: 05 pro 2016, 01:00

#5 Příspěvek od LRLRLR »

Díky. Vše dopadlo dobře! Po měsíci odkladů konečně nemusím vyvažovat špuntem a navíc jsem gramofonu ulevil od hromady prachu uvnitř..

P.s. Talíř byl sundanej a raménko zajištěno, nejsem blázen :D

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Jó, to by ses divil, co některý laici dovedou.
A ještě si ten svůj "zásah" přijdou sem konzultovat...někdy je to na liskanec přes celou hubu.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“