Čtení 25F16 BIOS notebook

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

Čtení 25F16 BIOS notebook

#1 Příspěvek od Vla »

Zdravím Vás
Měl bych dotaz.Používám programátor CH341A viz.obrázek.Měl by umět programovat i paměti řady 25xx.Potřeboval jsem na něm přečíst BIOS z notebooku Acer 5552G a základní deska je typu LA5911P.Po vyjmutí čipu z desky jsem jej vložil do programátoru,ale nejde vůbec vyčíst obsah a ani smazat,programátor jej prakticky nezná.Může být BIOS chráněn proti přečtení,nebo jej programátor nepodporuje?BIOS chip je tam tento,viz.obrázek.Děkuji
Přílohy
bios chip.jpg
(119.65 KiB) Staženo 133 x
ch314.jpg
(46.27 KiB) Staženo 159 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Zkontroluj propojení redukce. Měl jsem podobnej problém s 1 Mb Flash, redukce měla posunuty 2 piny. Ovšem asi narazíš na problém, kde má patice programátoru piny s odpovídajícím názvem.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od Vla »

Díky za radu.Redukci jsem zkontroloval a je v pořádku,piny prohozené nemá.Zespod na tišťáku je napsáno,kde se vkládá chip 25xx a kde 24xx,tak nevím

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Vla »

Tak už to funguje :) Nakonec byl problém v redukci,na kterou se pokládá čip.Při propísknutí jsem neměl kontakt na dvou pinech :oops: Taková blbost a jak to potrápí.Děkuji Celeronovi za nakopnutí :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Tak to jsem rád. Tohle se mi stává každou chvíli, nakonec i v podpisu mám související hlášku. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“