Sháním/koupím: Grafika PCIe x16

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

Sháním/koupím: Grafika PCIe x16

#1 Příspěvek od Kvicala_r »

Nemáte někdo něco vyřazeného?
U rodičů je Core 2duoE8500 2x 3,16G s deskou GA-73PVM-S2H , 4G RAM. Jedou na tom win 7 (64) a jako prohlížeč je v default mozilla.
Protože nestíhá už zase videa na streamu a youtube (procák vyskočí na 100%), sháním nějakou základní grafiku do PCI Express x16. Měl jsme jednu 256M, ale s tou deska najížděla sporadicky (stené chování i v jiném kopu, takže podezřívám tu grafiku). Teď se jede na integrovanou na zákaldní práci (a dokonce i ty videa) to donedána stačilo.
Pokud by měl někdo něco ověřeného za rozumnou cenu/čokoláadu a jiné směnné zboží, buu rád.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

SZ
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Já bych se prosím připojil.

Já sháním grafiku, která má
1) Plně pasivní chlazení už z výroby
2) Alespoň 400 GFLOPS

Dají se sice sehnat pasivně chlazené karty, které mají přes 1 TFLOPS, ale ty už nejsou za "bazarovou" cenu.
Jsou k vidění i *nové* karty s 8 let starým GPU, ale ty mají třeba jenom 100 GFLOPS...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#4 Příspěvek od Kvicala_r »

Tak s Metalgodem sme snad vyřešili upgrade/doplnění GK do kompu rodičů.
Teď zvažuju, že bych vyměnil i grafiku ve svém kompu. Mám tam pasiv Gigabyte 9800GT s 1G DDR3.
Nevím ale s počtem různých jednotek, čím doplnit svoji i5 ze současné nabídky kolem 2kKč.
Hry moc nehraju - sem tam si pustím WoT, kde se staženými detaily jezdím kolem 120fps a zatím to celkem dostačuje.

Mrkni, jestli by ta GK vyovovala, podle některých stránek jede cca 340GFLOPs.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Nakadah »

Kdyby někdo chtěl, mám tady Sapphire HD2600XT 256MB - ale je to jepice, jenom asi 160GFLOPS.

GF 8800GT je na tom >2x lépe, ale ta má pasivní chlazení a mám ji jako záložní kartu...nedám.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#6 Příspěvek od fredis »

Jak jsou na tom: GF9500GT 512M DDR2 128B, RADEON HD 4670, RADEON 9600, ASUS EN8500GT nebo RADEON X1950PRO 256M GDDR3 dual DVI?
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Behemot »

Děs a tragédie, otázkou spíš je, co s tím chce dělat že požaduje takovej výpočetní výkon - konkrétní aplikace vyžadují konkrétní grafiky (podle API), rozhodně „něco se 400 GFLOPS“ bude spíš na hovno, než ne. Nebo co to je za pitomost?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Starší GPU (před rokem 2014) se na akceleraci např. kodeku VP9-youtube nehodí, protože to neumí. Taky žerou klidně 30-40 W, aniž by vůbec něco akcelerovaly.
Z těch hodně levných mám otestovanou GPU s AMD R7 240 a přehrávání videí na ni funguje docela obstojně.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Habesan »

Kvicala_r píše:za rozumnou cenu/čokoládu a jiné směnné zboží, budu rád.
V tomto duchu jsem se taky k vláknu přidal.
Kvicala_r píše:čím doplnit svoji i5 ze současné nabídky kolem 2kKč.
To už by se některá GT 1030 jevila jako lepší volba.
Ale mě se nechce kupovat kartu za 2kKč.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#10 Příspěvek od Rellik »

Jestli to je jen na ten internet a pouštění videí, tak tam dej linux. Bude fungovat všechno jak má. Systém je na to dost silný i bez GK. Například takové KUBUNTU je velmi podobné WIN a práce s ním není o moc jinší...
Navíc tě to nebude stát naprosto nic. Na vyzkoušení si můžeš ten systém "nainstalovat" na jakoukoliv flešku pomocí programu https://unetbootin.github.io/
Stačí stáhnout iso soubor ze stránek https://kubuntu.org/getkubuntu/ - doporučuju verzi LTS (16.04.3).

Případně to napálit na DVD a systém spustit z něj...
Nic se přitom neinstaluje a tak nepřijdeš o žádné data na disku.
Takto spuštěný linux nejede na 100%, ale hned uvidíš jestli to má nebo nemá cenu. Za sebe říkám, že to pojede jak po másle... ;)

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#11 Příspěvek od milous2 »

Zdravím. Z dlouhé chvíle jsem si zkusil vytvořit USB flešku s tím KUBUNTU. Pro "práci" s PC používám notebook Acer 5620G s os XP/sp2 500Gb HDD.
Rellik napsal mimo jiné: "Nic se přitom neinstaluje " no,ale přeci jen asi něco jó ? Při úspěšném naběhnutí Linuxu a jeho rozbalování se mi zobrazilo,že bude zapsáno něco ?, na disk a nebude možné to odstranit. To mě vystrašilo a instalaci jsem raději ukončil :oops: Z HDD si to chtělo ukrojit půlku,tedy 250 Gb. Obrazovka PC mi to oznámila zhruba v momentu kdy jsem chtěl linux počeštit. Na kurzor "další" jsem raději neklikal a upustil od další činnosti a vycouval z pokusu. Vystrašila mě ta hláška o nesmazatelném zápisu, zda by potom nevadila Win XP ? Celý tento pokus byl přípravou na "ostrou střelbu" se základní deskou ke které nemám grf. kartu PCI-E, má jen integrovanou. Jinak zajímavá zkušenost pro laika a cenná informace,že to jde i jinak :lol:

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#12 Příspěvek od Olchor »

Mám tu kartu GIGABYTE GV-N210D3-1GI kuchlou ze staršího počitače.
Za 80kč+pošta, kdyby byl zájem.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#13 Příspěvek od milous2 »

Ale jistě, že by byl zájem ! Tak přes sz ? Souhlas ? Milda.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“