Pomoc s SSD Transcend 256Gb

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

Pomoc s SSD Transcend 256Gb

#1 Příspěvek od jogi24 »

Zdravim pani.
Vedeli by ste mi prosim poradit s tymto problemom?
Mam SSD harddisk Transcend TS256GSSD320
http://salestores.com/stores/images/ima ... SSD320.jpg
http://www.tomshardware.de/SSD-Vergleic ... 03-15.html
Z nicoho nic ho prestal system detekovat, tak som ho rozobral. Vo vnutri disku je pouzity radic z problemovej sady Sandforce typ:SF-2281VB1
Na zaklade, ze nebol disk vobec rospoznavany, som usudil, ze bude spominany radic vadny.
Kupil som z ebay novy radic. Prisiel, vymenil som ho, a na moje prekvapenie po pripojeni disku do USB portu je radic detekovany, ale nieje v nom ziadny firmware a ani informacie o velkosti......
Neviete mi prosim niekto poradit, ci a akym sposobom sa da nahrat firmware do toho radica?
Alebo aspon nejake odkazy na ktore som ja nenarazil....
DAKUJEM za kazde postrehy, a rady.. Budem Vam naozaj velmi vdacny

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#2 Příspěvek od bootwin »

Nevím to jistě,ale jestli není potřeba sundat čip ze starého řadiče a dát jo na ten nový

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Galileo »

https://geektimes.ru/post/263876/
Tady je návod, ten chip jsi měnil zbytečně.

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#4 Příspěvek od jogi24 »

To Galileo: Neviem ci zbytocne, ked sa mi ani v biose a ani vo windovse neprihlasil.....
DAKUJEM za navod,. Uz si to robil?

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Galileo »

Jo dělal a je to pěknej vopruz.Hlavně než postahuješ co pořebuješ a ta ruská fedora.... Ten původní čip se nehlásil proto že se v něm sekl původní zbořenej firmware, ale to se dá obejít propojkou. K SSDčku se dá připojit i sériovou linkou, ale z výpisu aci moc moudrej nebudeš.

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#6 Příspěvek od jogi24 »

Noo ved to. Vyzera , ze prvy problem je hned s :FW_Worksheet_SFI_SF-2000_140120_Confidential_Gold
Nejako sa ku nemu neviem dopracovat....
Mal by to byt podla vsetkeho xls subor..

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Galileo »

http://rgho.st/86xhyvzmx
asi 2 minuty, neříkej že neumíš hledat, na tohle já opravdu nemám čas

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#8 Příspěvek od jogi24 »

Ale ano, len teraz som v praci a polovicu stranok mam zablokovanych :?
Hladal som nieco, co ma pusti....
Inak nemas nahodou tie softy nastahovane?
Pomohlo by mi to ak by si bol ochotny za pivko-dve napakovat do nejakeho raru a hodit na uloz.to
Bol by som Ti naozaj vdacny.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#9 Příspěvek od pavelh »

Hezký večer všem,jogi24 jestli to vyřešíš a byl jsi ochoten mi pomoci,mám tu dva ssd vector.Stejná závada,nejsou vidět ani v biosu,hledal jsem na stránce vectoru a nic co by pomohlo.Měřením je jasné ,že spadl soft a co stím jak se do toho dostat a kde sehnat firmware.Klidně mužes i přes SZ

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#10 Příspěvek od jogi24 »

Noo hlavny mentor je tu Galileo, len dufam, ze som ho neodradil priblblimy otazkami....
Uvidime, ci sa ozve.

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#11 Příspěvek od Galileo »

No asi tak přátelé, způsob "opravy" popisovný v odkazovnám návodu je spíš něco jako výrobní proces nového disku, se vším co k tomu patří. Z disku zmizí naprosto vše data, informace o vadných buňkách a počtu použití jednotlivých buněk. Navíc je k tomu potřeba spousta všelijakých čísel.
Něco se dá dohledat, ale něco ne. Já sám jsem postahoval asi 16Gb dat než jsem našel zhruba to co jsem potřeboval, ale ještě to není ono. Dneska mi kolega pro kterého jsem ten disk opravoval říkal že nabíhá hodně pomalu.
Problém je v tom že co typ a série to originál, žádný univerzální firmware na daný typ není. Liší se podle použitého řadiče a hlavně pamětí. No všechno je posáno v tom návodu, já na tom dělal asi dva týdny a znovu bych se do toho nepouštěl. Ale s trochou trpělivosti to nějak jde.

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#12 Příspěvek od jogi24 »

To Galileo: Zdravim Ta. Chcel by som sa Ta spytat, ci by si bol ochotny napisat,pod akym softwarom si pracoval? Bol to ten"RFRemix 14,1 LiveDVD"?
Mam totiz problem sa v tej rustine orientovat a aj tie koncovky programov, ktore treba dionstalovat, podla stranky ktoru si mi nalinkoval "rpm" mi nejdu otvorit v tom RFRemixe.. Stale mi to hadze nejake nezmysly....
PROSIM skusis este poradit? Ako si postupoval? DAKUJEM

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“