Průtokoměr? Poznáte v čem byl?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

Průtokoměr? Poznáte v čem byl?

#1 Příspěvek od PavelFF »

Našel jsem ve šmelci nějaký průtokoměr do 200l/hod.
Nevíte v čem to bývalo zabudované?
Datum výroby je 1980. Průměr ciferníku je asi 7cm a je to kovové a těžké.
Přílohy
Znacka.jpg
(88.5 KiB) Staženo 45 x
Prutokomer 2.jpg
(68.02 KiB) Staženo 67 x
Prutokomer 1.jpg
(42.48 KiB) Staženo 85 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Ten znak výrobce na třetí fotce jsem už na něčem viděl. Asi nějaká letecká výroba. Mesit a Adast, co dělali palubní měřáky ani LO Malešice to ale nejsou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Jo, má to design leteckejch přístrojů. Zkusil bych vystříhnout to logo z pravýho dolního rohu třetí fotky a vyhledat pomocí Ujce Ghůůůůghla.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Už vím, je to starej znak Mikrotechny Modřany.
http://www.mikrotechna.cz/index.php/cz/letecka-vyroba
Ale průtokoměry už v nabídce nemají.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Nepřipadá mi, že je to do letadla. Spíše do nějaké plnícií cisterny.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Nemusí to být z nějakého speciálního zařízení, průtok do 200l/hod není zvlášť vysoký. Například místní vodárna žene na vodojemy až 25l/s, tedy 90000l/hod.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Vedle jak ta jedle! Kámoš, co dělal celej život leteckýho mechanika potvrdil, že to je kerosinovej průtokáč z Delfína L29. Novější mašiny L410, L39 a vejš maj elektrickej.
Když to použiješ na jiný médium, tak to bude ukazovat nesmysly a dost brzo odejde, třeba vodou zarezne a nebo benzín ho rozežere.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

vypadá to jak letecký pøístroj (až na bílý ciferník), o letadla se zajímám, ale nikdy sem tohle nikde na palubní desce nevidìl, pøikládám fotku kokpitu L29, kde to teda bylo namontované? A k èemu by to vlastnì sloužilo?, neslyšel jsem nikdy o tom že by v letadle byl ukazatel prùtoku paliva (to že jsem to neslyšel ale nemusí znamenat že to tam nemùže být).
Přílohy
L29 cocpit.jpg
(186.43 KiB) Staženo 85 x

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#9 Příspěvek od Jimmi2 »

200l/h mi na Delfína přijde málo..... :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

No, já tam z nějakého důvodu viděl 200 L/min. :lol:

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#11 Příspěvek od sr71 »

Jimmi2 píše:200l/h mi na Delfína pøijde málo..... :wink:
ano to je opravdu málo pro ukazatel okamžité spotøeby (nìjak jsem se nad tím napoprvé nezamyslel)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Něco leteckýho to bude, ale do Delfína jedině jako ND - má to proti přejímacímu razítku OTK datum "18.IV.1980" (možná je druhá číslice rozmáznutá "6", takže by to bylo o dva dny starší) - každopádně daleko předaleko od ukončení sériový výroby Delfína (ten ve Vodochodech končil někdy v roce 1974).

A další připomínka - nevím přesně který, protože tak detailně a blízko jsem se k těm letadlům nikdy nedostal, ale NĚKTERÝ kontrolní přístroje, používaný při kontrole éra a POZEMNÍ přípravě na další let NEBYLY nainstalovaný na palubní desce, protože pilot je ke svý činnosti nepoužíval - ale jsou určený pro techniky, tudíž jsou přístupný ze země - a jsou pod krytkama buď v oblasti motoru, nebo v nose letadla. Stejně tak takový přístroje můžou bejt součástí servisního zařízení právě pro pozemní obsluhu - a tudíž se do vzduchu nikdy nedostanou, i když pro provoz letadla jsou životně důležitý - a nikam jinam mimo letectví se nedostanou, protože jsou určený právě výhradně jen pro tuhle činnost.

Chtělo by to nějakýho leteckýho mechoša, kterej pamatuje vícero typů a dokázal by i říct, z čeho to bylo - my tady takhle jen trápíme svoje křišťálový koule a zbytečně jim vybíjíme baterky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od PavelFF »

Když jsem to našel, říkal jsem si, že to bude nějaký měřák z MIGu tak do čísla 21. Takový vojenský dyzajn.

Kdyby to byl průtokáč na palivo v kabině, tak by to palivo muselo jít v trubce z nádrží do kabiny a pak do motoru a to se mi moc nezdá a taky mi ty trubičky připadají moc tenké na to, aby takový pramínek uživil letadlo. A pilota by měl zajímat spíš stav nádrže než rychlost průtoku.

Koho může zajímat rychlost průtoku? Možná nějakého inženýra ve výzkumáku při vývoji motoru nebo čerpadla. Taky si myslím, že to mohlo být v pozemní servisní technice.

Myslel jsem, že třeba někdo řekne, jó, to jsme měli na vojně a je to přece ...

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#14 Příspěvek od warp »

V letadle by to být mohlo, ne však na palubce kokpitu, ale nìkde v technické "místnosti" letadla, tøeba jako kontrolní pøi servisování, a nemusí jít o palivo.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Co takhle hydraulika , průtok do chladiče ? Nebo mazání pro písťák ?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“