Podsvícení na notebooku Acer Aspire 8930G

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Podsvícení na notebooku Acer Aspire 8930G

#1 Příspěvek od zdenek-ch »

Zdravím,
vlastním notebook Acer Aspire 8930G. Mám s ním ale problém -

Obrazovka na NB čas od času poblikává, někdy cuká i šipka při pohybu myši. Myslel jsem že to je podsvícení, ale-
1. jednou jsem vyměnil invertor podsvícení svépomocně, což pomohlo jen na chvíli, pak se problém opakoval.
2. řekl jsem si, že jsem možná při výměně něco zanedbal a dal NB do servisu, kde mi opět vyměnili invertor podsvícení a .... opět to pomohlo jen asi na půl roku a problém je zase zpět.

Po třeba půlhodině kdy je NB zapnutý blikání skoro vymizí, nebo se omezí na minimum... je to nepravidelné.

Řešil zde již někdo tento, nebo podobný problém? Může to být i něčím jiným, následkem čeho invertor odchází? Nebo je chyba někde jinde??

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#2 Příspěvek od warp »

Záøivková trubice (CCFL) v podsvitu LCD, zøejmì upálený/špatný kontakt na ní èi samotná již vyèerpaná, zkrátka asi zralé na výmìnu. Proto ten invertor chvíli jede, pøípadnì problikává než se prohøeje. Zkus semafor.cz

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#3 Příspěvek od houmr »

Co třeba trubice? Občas jsem měl monitory, kde měla jedna z trubic nestálý výboj (zejména po startu poblikávala) a shazovala invertor. Taky jsem nejdříve myslel, že je to invertorem, teprve když jsem displej strčil jinam, závada se přesunula spolu s ním...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ano, mohol by to byt odhoreny privod od trubice. Nepocut z toho nahodou jemne srsanie ked to blika?

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#5 Příspěvek od zdenek-ch »

Slyšet není nic, ale před chvílí jsem to zkusil zapnout a objevil se nový "efekt"...

Obrázek

Z pravého spodního rohu displeje to začne bělat a rozrůstat se zespoda nahoru... pak efekt zmizí, a opakuje se to pořád dokola tak do tří spodních třetin obrazovky.... děsivý efekt....

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#6 Příspěvek od warp »

TRUBICE CCFL !!!! Už to má asi skoro zasebou. Moc už netestovat, vymìnit, nebo zase odejde invertor. Myslím, že tam jsou dvì, jedinì pokud to nebude vypínat, tak zkus jednu odpojit.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#7 Příspěvek od zdenek-ch »

Taky si to myslím. mrknu se na to odpoledne. Jelikož jsem tohle ještě neměnil, tak si nejsem jistý, jestli to zvládnu a hlavně nevím, jakou koupit? Stačí se držet rozměrů podle té, co najdu uvnitř? V tomhle se moc neorientuji...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Měly by stačit rozměry kvůli mechanické kompatibilitě. Vždy, když jsem měnil trubice, sehnal jsem, co se vešlo a vždy to bylo OK. A nelekni se, když dáš nové ještě neběhané trubice, tak může pár minut trvat, než začnou normálně svítit, zezačátku mohou být klidně do zelena nebo růžova a svítit jen okraje. Když jsem to viděl poprvé, byl jsem z toho na prášky, ale po pár minutách provozu se to srovnalo a pak už to i studené nabíhalo vždy normálně.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#9 Příspěvek od zdenek-ch »

Je třeba vyměnit obě, nebo stačí jen ta vadná (evidentně spodní)?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Když už to budeš kuchat, tak vyměň radši obě, ta druhá má najeto stejně a nebude už taky nic moc. Navíc by byl nejspíš vidět rozdíl ve svítivosti a možná i v barevném podání.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#11 Příspěvek od warp »

Urèitì obì, co jsem mìl naposledy v ruce podobný vìtší LCD tak tam jdou dvì vedle sebe a jen dole.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

zdenek-ch píše:Slyšet není nic, ale pøed chvílí jsem to zkusil zapnout a objevil se nový "efekt"...

Obrázek

Z pravého spodního rohu displeje to zaène bìlat a rozrùstat se zespoda nahoru... pak efekt zmizí, a opakuje se to poøád dokola tak do tøí spodních tøetin obrazovky.... dìsivý efekt....
To vyzera na vadny kabel - typicky prelomeny v pante. LCD panel takto postupne prechadza do biela ak vypadne jeho napajanie (a podsvietenie svieti).

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#13 Příspěvek od zdenek-ch »

Tak jsem se do toho pustil... trubice jsou venku, ale mají délku - od konce ke konci 416 mm, průměr 2 mm. Na semaforu nemohu takové najít.

Obrázek

Zaujalo mne ale toto:
http://www.sema-for.cz/shop/index.php?i ... er=product

Jelo by to? už to někdo zkusil?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od Zaky »

Pravděpodobně by to jelo, ale moc to nedoporučuji, není to dělané na chlazení LED, protože tam není místo, led se tím pádem přehřívají. A počítej s tím, že to asi bude po okrajích vidět jako střídající se světlá a tmavá místa.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#15 Příspěvek od zdenek-ch »

Aha...tak to asi ne... je pravda, že místa tam moc není...

Zkusím ještě pohledat, jestli najdu správnou délku těch trubic...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“