nahrávání audiopaměti IDS 1420

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaK
Příspěvky: 80
Registrován: 18 črc 2007, 02:00

nahrávání audiopaměti IDS 1420

#1 Příspěvek od JirkaK »

Dobrý den všichni, našetřil jsem a koupil hotovou stavebnici paměti IDS 1420. Nahrání, spuštění a mazání jedné zprávy je jasné. Ovšem potřebuji do paměti nahrát asi 10 krátkých záznamů a ty potom libovolně spouštět.
Podle návodu mi není zcela prakticky jasné používání adresových SW: A0 - A7. Předem děkuji za návod z praktických zkušeností.
Přílohy
IDS 1420.jpg
(62.57 KiB) Staženo 86 x

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#2 Příspěvek od Banda »

A to v návodu nepíšou jak na to? A co už jsi zkoušel? Stáhl jsis datasheet?
Zkus A7 až A0 nechat v 0, nahrát zprávu a pak A0 dát do 1 a nahrát zprávu. Každopádně A7 a A6 by měli zůstat vždy v 0. Zkus, uvidíš a pak se ozvy.

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od taz »

Pokud si dobře pamatuju tak to funguje tak, že těmi dip spínači si zadáš startovací adresu, pokud pustíš tlačítko record tak to vygeneruje stop impulz, takže to hraje od určité adresy po ten stop impulz. Buď to naadresuješ od začátku nebo si musíš spočítat délku signálu a zadávat od určité adresy.

Uživatelský avatar
JirkaK
Příspěvky: 80
Registrován: 18 črc 2007, 02:00

adresování isd 1420

#4 Příspěvek od JirkaK »

Ano, těmi A0-A5 spínači se vlastně zadává binární kód pro tu a tu zprávu.
Tak to zhruba "na mě reagovalo". Ovšem pro praktické použití by bylo potřeba, abych měl např. 5 tlačítek a při stisku jednoho z nich paměť přehrála jeden z pěti zvuků (buď jednou anebo stále dokola). Použít nějaký generátor binárních kódů, registr na vstupu pro A0-A5...
Jinak dále chci tu paměť určitě nahrávat audiosignálem (asi vstupy 20-21) a to přes PC. A ještě lépe: pomocí nějakého zařízení a softwaru si na PC nastavit vstupní adresy (resp. tlačítka) a celý obsah paměti (jsou i čipy na 60s...). Asi trochu "oříšek..." ale děkuji

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“