Nevyjíždějící mechanika DVD Sencor SDV-2504

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FD723
Příspěvky: 7
Registrován: 12 srp 2007, 02:00

Nevyjíždějící mechanika DVD Sencor SDV-2504

#1 Příspěvek od FD723 »

Mam problem s nevyjíždějící mechanikou u DVD Sencor SDV-2504. Puvodne vubec DVD nefungovalo, pouze svitila modra kontrolka na prednim panelu. Ve zdroji jsem vymenil diodu D9 a vypoukly elektrolyt C7. DVD zaclo "fungovat", jen nevyjizdi mechanika a navic vymenena dioda D9 ve zdroji se okamzite po pripojeni do site zacne silne prehrivat. Po vysunuti konektoru CON2 na vystupu zdroje se zminena dioda D9 neprehriva.
Pomuze mi prosim nekdo ?

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od marostv »

ja som mal ten problem ale po vymene za originalnu diodu to fungovalo

Uživatelský avatar
FD723
Příspěvky: 7
Registrován: 12 srp 2007, 02:00

#3 Příspěvek od FD723 »

Diky za zpravu. To DVD bylo pred rokem na zarucnim servisu, tenkrat jsem mel uplne stejny problem, DVD vubel nefungovalo. Tehdy tam take vymenili pouze D9 a C7. Dali tam nejakou diodu CDIL 0419 / SR3100, ale tu jsem nesehnal. V obchode mi prodali BY550-600. Otazka zni, jaka by tam vubec mela byt ? Schema samozrejme nemam...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Ta mechanika bere nárazově dost proudu - pro otevření/zavření a pro rozběh na provozní otáčky má velkou odběrovou špici, klidně i 3x nebo 5x vyšší, než trvalý stálý odběr. Ta dioda by měla tento proud bez zaváhání snést, je tam zdánlivě zbytečně předimenzovaná proudově - ale opravdu jen zdánlivě.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

SR3100 je Schottkyho dioda a ta "nahrada" nie.

Uživatelský avatar
FD723
Příspěvky: 7
Registrován: 12 srp 2007, 02:00

#6 Příspěvek od FD723 »

Panove, vsem dekuji za rady, DVD uz jede ! Vymenil jsem tu Schotkyho diodu D9 za originalni - SR260 UF a DVD zaclo kompletne fungovat. Diky jeste jednou ! Zdravi K.K.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ked to odide zase, tak by to asi chcelo nejaku lepsiu diodu - mozno dvojitu z PC zdroja.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#8 Příspěvek od tibi »

Panove, vsem dekuji za rady, DVD uz jede ! Vymenil jsem tu Schotkyho diodu D9 za originalni - SR260 UF a DVD zaclo kompletne fungovat. Diky jeste jednou ! Zdravi K.K.



ani sa necudujem ze sa ti hriala ta dioda ked to bola obycajna a nie rychla. a ty si nevymenil schotkyho diodu za original ale obycajnu za schotkyho :D

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “