Dva praktické prográmky na zmenšení foto (přesunuto)

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Dva praktické prográmky na zmenšení foto (přesunuto)

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Zahlédl jsem na PRODÁM radu k zmenšení fotky. Ideální je TinyPic (obrázek mony lisi). Foto na plochu, protáhnout přes prográmek, hotovo. Lze určit kam a kompresy.
Druhý je Lightshot, na liště stačí kliknout, ohraničit žádaný screen obrazovky a uložit. Žádné malování..

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Nojo, to máš pravdu, ale malování má každý (uživatel Windows). Než kvůli úpravám pár fotek shánět něco lepšího, je rychlejší to malování. Na větší množství pak cokoliv jinýho, než Malování..

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

Vžtyť nemusíš nic shánět. Najdu, kliknu, stáhnu. Na jeden dva obrázky sem na bastlírnu je to nejrychlejší. Už jen že ten obrázek posuneš přes ten tiny a hotovo. Ale to je jedno..

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

nebo na W7 výstřižky....

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Vystrizky jsou dnes uz i ve Firefoxu. Ale za me jedine XnView (since 2001 :-))- existuje i portable verze,staci nekam ulozit a spustit .exe. Vyhodou je moznost editace vseho mozneho, histogram, orezy, doostreni atd.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#6 Příspěvek od SMITH »

Ja nedám dopusti￾ na IrfanView .

http://www.irfanview.com/
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od petrfilipi »

Já jsem dřívě používal Fotoview (fotky se nemusely ukládat, muselo se tedy pracovat s jejich kopiemi).
Dnes, když mám FastStone Image Viewer, tak nemám potřebu dohrávat cokoli jiného (mimo výborného FastStone Capture). Ale FastStone má i Resizer.

Petr

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#8 Příspěvek od dobrman »

ten prográmek Lightshot se mi líbí....

Irfan (taky na něj nedám dopustit :) ) mám na rychlý náhledy. Malý úpravy dělám ve starým ZPS15. Na složitější věci (vrstvy, zpracování RAW apod.) mám už delší dobu koupený PS5 a k němu free sadu pluginů od Nik Software.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#9 Příspěvek od Rellik »

Pokud někdo chce zmenšit jednu nebo pár fotek (obrázků) může využít můj online prográmek na zmenšování fotek a obrázků (jpg, png) na http://resize.dv-foto.cz/ Stačí vybrat z PC požadovaný soubor, nastavit zmenšení a nahrát. Pak si nechat zobrazit nahrané soubory. Soubory jsou filtrovány podle odeslaného zařízení, takže nehrozí, že někdo jiný uvidí to co někdo zrovna nahrál. Po stažení obrázků je možno je ze serveru smazat...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

Michal22 píše:Ale za me jedine XnView...
Taky používám, oproti IrfanView má větší možnosti. Převod fotek je možný snad na jakýkoliv formát.

Neví někdo o programu, který je schopen porovnat parametry fotky podle stejné vzorové, například jas +10%, kontrast -15% a další? Různé automatické optimalizace většinou nejsou vyhovující.

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od alkom01 »

Osobně používám JPEG resampler - http://software.macek.cc/resampler2010.php
Pivo v přírodě ničím nenahradíš!

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od kulikus »

FastStone Image Viewer uní ořez, resamplovaní, kontrast, potlačení stínů i přesvětlení

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od TAKJAN »

Vy z toho chcete mít photošop. Prostě na pět fotek z mobilu sem na bastlírnu mně stačí. Mobil-plocha, přetáhnout přes Tiny, hned hodit do koše.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

Na některé změny používám free program JPEGCrops. Jde tam posouváním okénka jednoduše nastavit výřez pro libovolný formát. Umí víc fotek najednou, je to rychlé, v češtině a nic se neinstaluje.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Software“