Nabíječka Pb baterií NB 22A

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
KarelZ
Příspěvky: 40
Registrován: 06 črc 2010, 02:00

Nabíječka Pb baterií NB 22A

#1 Příspěvek od KarelZ »

Ahoj.
Máme stařičkou, ale výkonou nabíječu autobaterií NB 22A. Nefungují všechny režimy dobíjení. Asi problém v přepínači, který je ale špatně přístupný. Budu vděčen za schéma, nebo alespoň typ, kde jej získat.
Díky, Karel.
Naposledy upravil(a) KarelZ dne 21 led 2018, 20:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Dikobraz »

Zdravím, moc práce s hledáním sis teda nedal. Schéma je v prvním odkazu na Googlu (http://www.eprona.cz/images/eprona-doc/nb22_nav.pdf) a i tady na bastlírně. Více snahy kolego.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Jednou jsem ji opravoval. Špatně chodila regulace proudu. Dělal jsem nové uhlíkové sběrače na trafu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »

Ked niekto startuje s pripojenou nabijackou zhoria uhlikove zberace.

Uživatelský avatar
KarelZ
Příspěvky: 40
Registrován: 06 črc 2010, 02:00

#5 Příspěvek od KarelZ »

Ahoj.
Díky za snahu mi pomoci.
Odkaz http://www.eprona.cz/images/eprona-doc/nb22_nav.pdf na UNIVERZÁLNÍ NABÍJEČ NB 22 N/P jsem nalezl již dříve. To je ale novější typ, který je částečně jinak zapojen. Ta naše, NB 22 A, je se dvěma cívkami s uhlíkovými sběrači, selenovými usměrňovači, které se zapojují dle potřeby sériově, nebo paralelně a mechanickým časovačem.
Schéma je samozřejmě možné vykreslit podle skutečného zapojení, ale hotové by bylo příjemnější, :) ,
Díky Karel.

Uživatelský avatar
geograf
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2004, 02:00
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od geograf »

Předloni sem ji spravoval, problém byl v časovači. Nedržel sepnutý kontakt a tím pádem nešlo sepnout napětí k primáru. Nouzově to jde obejít a překlenout časovač. I ten jsem pak rozebral, pročistil, promazal a vrátil zpět a funguje.

Uživatelský avatar
KarelZ
Příspěvky: 40
Registrován: 06 črc 2010, 02:00

#7 Příspěvek od KarelZ »

Díky za typ na časovač.
Ano, na naší nabíječce asi podobný problém již někdo řešil předemnou, časovač vyřadil a možná provedl i jiná přepojení. Proto bych uvítal alespoň náčrtek jak má být NB 22 A správně zapojena.
Karel.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“