Aktuální seznamy a programy TV vysílačů

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Aktuální seznamy a programy TV vysílačů

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar všem.

Dnes jsem po několika letech přeladil TV. O tom, že je to u Samsungu hrozná práce ani psát nechci. Ale - přijímal jsem signál z vysílače Krásné na 39. kanále, ale teď je mám na 38. kanále. Atd. atd.

Nevíte, zdali je někde aktuální (a nejlépe po změně aktualizovaný) seznam vysílačů DVBT? Protože kdybych věděl ty kanály, tak mohu cíleně proladit jen ty, které chci a nemusím ladit automaticky a pak mazat duplicitní programy.

Díky za radu.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

petrfilipi píše:Nazdar všem.
O tom, že je to u Samsungu hrozná práce ani psát nechci.

Petr Filipi
Já Ti plně rozumím. Je to hrozná práce nejen na samsungu, proto používám set top box, i když jej vlastně nepotřebuji. Ovládání a správa kanálů je přehlednější.
zkus to tady:
https://www.digitalnitelevize.cz/vysilace/

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Tak nevím. 5 programů (Nova, Prina, Nova cinema, Prima Cool a Barrandov TV) jsem měl nově naladěno (po několikanasobné kontrole) na 38. kanále. Když jsem dal ručně proladit 39. kanál, tak mi to těch 5 programů na 38. kanále nahradilo a teď je mám na 39. kanále. To bych se z toho pokakal.

Ale ten Samsung (32C5000) je fajt síla - zjištění, na jakém kanále je program vysílán, znamená stisk 9 tlačítek. A tak dále pořád dokola.

Petr

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#4 Příspěvek od lumca »

MPX2 na K38 vysílá z TXu Trutnov - ČH!

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od xmurgi »

Nebude najrozumnejsie preskenovat cele pasmo, stiahnut samsung channel editor a v pohodli pocitaca si upravit channel list stiahnuty na usb a potom nahrat naspat do tv?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#6 Příspěvek od monterjirka »

Proskenovat celé pásmo nemusí být nejlepší řešení :)

Některé televize (i Set Top Boxy) když už mají naladěný určitý mux, tak druhý signál stejného ignorují, jiné naopak druhým přepíší první, jen některé dají do seznamu oba. A s tím je někdy problém.
Např. u nás je mux 1 z Krašova i Vraního vrchu na 34. kanálu. Ale doletí sem signál i z "Karlovarska" na 36. kanálu, ale pokud jej přijímač naladí, je slabší a jsou tam výpadky. Stejně tak (nebo spíše opačně a u jiných přijímačů) mux 2, silnější je z K. a VV na 48. kanálu, ale jako "první" se objeví z Karlovarska na 35. kanálu. A také stačí menší změna šíření signálu a je to samý výpadek.

Takže pokud o tom něco víme, já doporučuji podívat se na web, třeba na dtv.ctu.cz a najít si dostupné vysílače, vyzkoušet který mux kde jde nejlépe, pak v přijímači vše smazat (když to nepůjde jinak, tak přes Tovární nastavení) a Ručním laděním naladit jen ty kanály, na kterých to bylo "nejlepší"

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od petrfilipi »

Díky za odpovědi.
Ještě bych se zeptal - pokud by tu byl někdo z Pardubic - vysílá ještě vysílač "Pardubice TKB" MUX8 - přijímal jsem ho na 46. kanále. Vysílal asi z telekomunikační věže u pardubického hokejového stadionu. Ale dneska jsem nechytil na tomto kanále ani "ň".
Jinak mě defacto vůbec nenapdalo řešit ladění kanálů přes počítač. Mrknu na to. Já si jen po naladění uložím seznam kanálů, abych to nemusel případně dělat znovu.

Petr

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#8 Příspěvek od lumca »

RS8 (nikoliv MUX8) z TKB v Pardubicích byl koncem roku 2017 přeladěný na K27. AS i ERP se neměnil!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

Tak ani na 27k nic.
Co se dá dělat.

Petr

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“