Domácí kino Sony DAV-DZ530 (zvuk)

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rome099
Příspěvky: 5
Registrován: 29 srp 2015, 02:00
Bydliště: Třebíč

Domácí kino Sony DAV-DZ530 (zvuk)

#1 Příspěvek od Rome099 »

Dostalo se mi do rukou domací kino Sony DAV-DZ530 ale nehraje středový kanal. repro v pořádku. V nastavení problém není. Další problém který se projevuje je po vypnutí dochází k praskání v repro až do doby než se zařízení přepne do stanbay.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#2 Příspěvek od dj_rizek »

Neznám tvůj model ale předpokládám že používá digitální koncový stupně jako předchůdci, kdysi jsem měl obdobnou závadu a po zjištění digitálních konců jsem se na to vykašlal.

Někdo to ale určitě opravoval tak jsem i já zvědav co s tím kromě třeba výměny drahýho koncovýho IO.

https://elektrotanya.com/sony_hcd-dz530 ... nload.html

Uživatelský avatar
Rome099
Příspěvky: 5
Registrován: 29 srp 2015, 02:00
Bydliště: Třebíč

#3 Příspěvek od Rome099 »

Každý kanál má na výstupu CXD 9883M Na EBAY je mají za cca 80kč jeden jsem objednal ale bude až koncem února. Zatím hledám zdroj toho brumu při vypnutí. Typl bych to na něco ve zdroji.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Nemají všechny kanály společný napájení na stejný sběrnici? Mě teda napadla nelogika, když ostatní kanály chodí.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#5 Příspěvek od dj_rizek »

Rome099 píše:Každý kanál má na výstupu CXD 9883M Na EBAY je mají za cca 80kč jeden jsem objednal ale bude až koncem února. Zatím hledám zdroj toho brumu při vypnutí. Typl bych to na něco ve zdroji.
Za 80kč bych nevěřil v originál.
Zdroj je spínanej,nemá proč bručet to by spíš pískalo. Brum je podle mě kmitání toho konce ať už s důvodu vadných součástek kolem nebo samotnýho konce (nebo horší i něčeho před). Proč se to porouchalo? Nepřipojils jiný repro nebo nezkratovals výstup?

Jsem zvědav na co přijdeš.

Uživatelský avatar
Rome099
Příspěvky: 5
Registrován: 29 srp 2015, 02:00
Bydliště: Třebíč

#6 Příspěvek od Rome099 »

dj_rizek píše:
Rome099 píše:Každý kanál má na výstupu CXD 9883M Na EBAY je mají za cca 80kč jeden jsem objednal ale bude až koncem února. Zatím hledám zdroj toho brumu při vypnutí. Typl bych to na něco ve zdroji.
Za 80kč bych nevěřil v originál.
Zdroj je spínanej,nemá proč bručet to by spíš pískalo. Brum je podle mě kmitání toho konce ať už s důvodu vadných součástek kolem nebo samotnýho konce (nebo horší i něčeho před). Proč se to porouchalo? Nepřipojils jiný repro nebo nezkratovals výstup?

Jsem zvědav na co přijdeš.
Nevím jak k tomu došlo. Dostal jsem to zadarmo. tady zvuk při vypnutí: https://youtu.be/ulfprO9BAEE

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#7 Příspěvek od dj_rizek »

Možná že bych našel modul konců pokud bys chtěl s toho mýho, dělal jsem ze 2 jeden funkční a zbytek jsem si nechal na díly, bohužel si nepamatuju kterej kanál nešel a jestli jsou osazený stejný IO.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “