UE40F5000AW podsvietenie

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
profik12345
Příspěvky: 55
Registrován: 01 lis 2008, 01:00

UE40F5000AW podsvietenie

#1 Příspěvek od profik12345 »

znamy mi doniesol nefunkcny SAMSUNG UE40F5000AW
po oprave podsvietenie je v strede obrazovky pas. moze byt ze odisiel aj display?
Přílohy
CIMG5109.JPG
(132.37 KiB) Staženo 208 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ano, vyzera to na vadny panel. Nie je to nejaky "vyhodny" nakup nefunkcneho televizora? To byva poskladane z vadnych dielov.

Uživatelský avatar
profik12345
Příspěvky: 55
Registrován: 01 lis 2008, 01:00

#3 Příspěvek od profik12345 »

to nebola kupa, to mi doniesol aby som na to pozrel ci sa s tym da nieco robit.
telka odisla po 4 rokoch.
pre pol rokom som opravoval tiez samsung, 82cm uhlopriecka, ten funguje, no tiez tam bolo zopar vadnych LED.
sam si chcem kupit nejaky LED TV, no neviem aku znacku, kedze tie podsvietenia nie su absolutne spolahlive. stare LCD kde boli este trubice vydrzali omnoho dlhsie.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tak potom uz panel musel byt vadny predtym alebo sa pri rozoberani nieco poskodilo. Je malo pravdepodobne, ze by sa vyskytli dve nezavisle zavady naraz.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

alebo sa pri rozoberani nieco poskodilo -to bych viděl jako Bingo.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
profik12345
Příspěvky: 55
Registrován: 01 lis 2008, 01:00

#6 Příspěvek od profik12345 »

Moze byt ze to je aj rozoberanim,tazko povedat.
Ktore tv maju kvalitnejsie podsvietenia, hlavne co sa tyka chladenia LED, alebo je to vsetko na jedno kopyto? t.j. napajkovane na plosaku a je len otazka casu kedy sa tie led odporucaju.
pri tomto TV su tam 1,45W led, max povoleny prud cca.500mA
cez tieto LED realne tiekol prud 320mA, no napriek tomu casom odisli.
vacsina novych obrazoviek je UHD, za podozrivo nizke ceny, neviem co kupit, radsej by som bral plazmu ak by ich este vyrabali.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Ještě jsem neviděl bílou LEDku, která měla deklarovanou životnost při uvedeném výkonu/proudu. Jednak v TV jsou mizerně chlazené, to je největší tragédie, a pak ty údaje o zatížení jsou něco jako PMPO. Jenže výrobce do nich ty proudy napere a pak se modlí, aby to ty dva roky vydrželo. A to se někdy i povede. Ale my jsme rádi, že se to se.re. :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Plazmy nee, to je spolehlivostně taky dost špatné. Až si tu tv s led podsvícením koupíš, tak sniž proud ledkami hned u nového kusu a předpokládám, že z životností led nebudeš mít vůbec žádný problém. Samozřejmě také záleží, jak hodně je TV zapnutá, já třeba pouštím TV tak málo, že kdybych žádnou neměl, měl bych ve sledovacím čase celkem minimální rozdíl :-)

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#9 Příspěvek od vlado5 »

Ja osobne každému známemu, kto kúpi LCD s podsvietením LED osobne nastavím podsvietenie v menu na max. 75%. Mám doma už 5 rokov-zatiaľ podsvietenie OK. Každá TV, s ktorou som sa stretol mala od výroby nastavené podsvietenie na 100%. Prečo to asi výrobca tak nastavuje do expedície výrobku ??? Odpoveď je takmer jasná.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“