Predradniky elt BE258

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pblazek
Příspěvky: 14
Registrován: 22 led 2018, 01:00

Predradniky elt BE258

#1 Příspěvek od pblazek »

Zdravim

mam prerobene svietidla v garazi pomocou predradnikov BE 258. Pokial bolo teplo vsetko funguvalo spravne. Aktualne ked je chladno predradniky len rozziaria konce trubic ale nenastartuju. Vymenil som v nich elyt za vyssiu kapacitu a myslel som ,ze to pomohlo, ale po prepajkovani som nechal predradnik neuzemneny a to bol dovod preco to zacalo fungovat. Neviete poradit preco neuzemneny predradnik trubice nastartuje ale uzemneny uz nie?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Atlan »

Neprehodil si vyvody k trubiciam? Rezonancny kondik je ok? Dost podstatna vec aby sa zapalili trubice. Tie preradniky mi nic nehovoria.

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#3 Příspěvek od lopez »

pblazek píše:Neviete poradit preco neuzemneny predradnik trubice nastartuje ale uzemneny uz nie?
Presne neviem ako je to zapojené - ale často je problém tu. Ked píšeš že je problém z uzemnením? a čo tam máš TN-C? TN-S? TT?
Přílohy
IR2156-Circuit-Diagram-balast-devresi.jpg
(70.16 KiB) Staženo 279 x

Uživatelský avatar
pblazek
Příspěvky: 14
Registrován: 22 led 2018, 01:00

#4 Příspěvek od pblazek »

TN-S trojvodicova sustava

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#5 Příspěvek od lopez »

No za predpokladu že je správne pripojené L a N? a menil si len kond predpokladám za mostom? - na schéme akože C2?
Píšeš TN-S? - tak skús prerušiť Cy (kľudne vyhodiť).
Lebo GND ide rovno na plech tak to bude OK (aj ako chránič).

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#6 Příspěvek od lopez »

Alebo ešte skús N premostiť z GND a 3.vodič (ochranný) ani nepripájať alebo to ani neriešiť. Ved ked to svieti? - tak načo?
Viem že toto by som radiť nemal - ale berme to tak že je to pravdepodobne stropné teleso ktorého sa nikdy nikto ani nedotkne a dobrá trubka vydrží XY rokov.
Iná situácia je ak sa také osvetlenie používa napr.na akvárku. Tam zvýšená (prúdová) ochrana zmysel má.

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#7 Příspěvek od lopez »

Len pre zaujimavosť -som chcel ako akvarista dodať...
často sa riešilo na akva fore že niekomu vypnuté osvetlenie v intervaloch trubica "bliká" a prečo? a z akého dôvodu? a čo príčina takéhoto stavu...
Problém nastáva ak bolo teleso pripojené na TN-S (z prúdakom) a cez časové zas.hodiny. Ide o to že niektoré spínajú N a nie L tak sa práve cez Cy pomaly nabije C2 a v intervaloch sa vybije. Cez ten Cy (v takomto prípade) preteká tak málo prúdu že to nevyhodí prúdak ale stačí na to že tú C2-vojku v pohode za určití čas (záleží od kapacity Cy) nabije.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“