aktualizace Win 10

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

aktualizace Win 10

#1 Příspěvek od jirys »

Co 2 az 5 dnu se chce win 10 aktualizovat , nikdy nedojde do konce a pak prejde na posledni funkcni . A tak porad do kola trva to pul dne a nic . Nekde jsem cetl ze je vadny nejaky soubor a jiz jsem to nenasel ...

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od passion »

Miesta na disku dosť?

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#3 Příspěvek od Wolf70 »

ona poslední aktualizace má min 2 vady ta první padá na cpu od AMD a druhá AVAST ANTIVIR viz číslo aktualizace ( KBXXXXXXX )a inet .

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#4 Příspěvek od jirys »

Mista na disku je dost vic jak pulka je prazdna . A je to notas Hp ... a Avast nepouzivam

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jenys »

Zdravím a hlásím, dnes jsem si aktualizoval win 10/64 na dubnový větší update, zatím je to dobrý, dokonce bych řekl, že svižnější než před tím. Asi se smazaly nějaké blbosti, ale zatím nic nepostrádám. Nuž, tak uvidíme dál :?
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

Jenys: Máš to "aktualizace funkcí na verzi 1803"? Tak taky doufám, že to bude dobrý, poněvadž se mi to stahuje :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenys »

Ahoj, já mám tuto aktualizaci:https://download.microsoft.com/download ... de9252.exe
Zatím to funguje :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Mně se to stáhlo přes Win Update. Takže teď mám Win 10 17134.1 verze 1803.
Oproti dřívějším aktualizacím (těm "větším") to netrvalo tak dlouho, jedna, myslím někdy na přelomu let 2015/16 trvala snad čtyři hodiny. Tohle bylo ani ne za hodinku, že by ten MS šel do sebe? :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Hubert_79 píše:.., že by ten MS šel do sebe? :lol:
Ne, veškerý bordel už tam narval v předchozích "záchranných" aktualizacích.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

jirys píše:A je to notas Hp ...
Hmm, a co tím chtěl básník říci? Už bys měl dávno vědět, že HP s 5 na konci jsou CPU AMD a s 0 na konci zase CPU Intel. :lol:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od masar »

Hubert_79 píše:...že by ten MS šel do sebe? :lol:
Trochu ten optimismus zchladím. Po aktualizaci nefungují některé programy, které v 1709 fungovaly (např. portable verze Corelu). Změnu doznalo menu řešení potíží s kompatibilitou, odkud zmizela volba kompatibility s XP sp2. Zrychlení žádné nepozoruji, takže u mě zatím - . :wink:
edit - volba XP sp2 se nezobrazuje jen u některých programů (zřejmě u kterých to nemá smysl), takže beru zpět.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

Hubert_79 píše:že by ten MS šel do sebe?
Nene, tak optimistický nejsem. Šlo mi o to, že instalace toho updatu netrvala půl dne jak u některých předtím.
Jinak u programů, co používám a u celkového běhu systému jsem nezaznamenal žádnou změnu. PRostě to funguje, dělá co má, programy chodí.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od masar »

V podstatě se jedná o novou instalaci se zachováním uživatelských programů a dat. Záleží na rychlosti připojení (stažení celého ISO).
A některé programy prostě nejdou a to je špatně. :wink:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od Standa99 »

Už jsem to tu někde psal, tyhle velké aktualizace mi vyřešili hromadu problémů u svých oveček, protože díky těmto "reinstalacím", ty systémy přežívají dlouho, bez mého zásahu. Už u nich nepoužívám ani bitovou kopii.
Na jednom PC (z pěti) mi krachuje systémové okno pro nastavení "výchozích možností podle aplikace", kde to MS řeší až ve verzích 17650 a ta se mi instalovat nechce (v 'insider' programu nejedu).

Kód: Vybrat vše

"We fixed an issue resulting in some people experiencing a Settings crash when navigating to Apps > Default Apps > Set defaults by App."
@masar: Píšeš o portable verzích a kompatibilitě s XP SP2, což jsou trochu velké nároky na něco zastaralého, nebo nekorektně nainstalovaného. Vůbec by nebylo od věci, kdyby MS odstřihl 32-bitovou podporu (a nižší), protože by ten systém hodně zeštíhlel.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

Zase na druhou stranu - mám desítky od začátku, upgradovanou instalaci Win 7 Pro (64 bit) a pořád to jede jak čerstvě nainstalované. Svižný, žádný záludnosti. Programy mám běžný (64bit i 32bit) a fakt pohoda.
Ona chyba bývá často mezi klávesnicí a židlí...
I když - jedna "issue" tady taky je. Tiskárna OKI Okipage 14ex (což je fosilie z roku asi 1995). Na sedmičkách - pohoda. Na desítkách do verze (asi) 1611 taky. Pak proběhl upgrade a ouha, tiskárna nainstalovaná, v nabídce a při tisku (odkudkoli) jako tisk, a pak chyba.
Vyřešeno tím, že tisknu z notebooku (XP SP3); podezírám ale i tiskárnu ze stařecké demence, někdy mi na tištěné pdf přitiskne (na naprosto irelevantní místo) smajlíky, srdíčka a jiný pochybný symboly.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“