Nabízím TESLA Kvintet

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

Nabízím TESLA Kvintet

#1 Příspěvek od Honza_dy »

Po jednom kolegovi zde zbylo rádio TESLA Kvintet. Je určeno na vyhození, nicméně mě napadlo jestli by se nějakému sběrateli veteše nehodilo do sbírky.
Rádio je kompletní, pouze prutová anténa chybí. Vzhled tak 60%, nicméně by šlo vypucovat. Po zapnutí hraje na FM, ostatní nezkoušeno.
Osobní předání v Brně nebo okolí dle domluvy zdarma, zbytek ČR za poštovné.
Bude dostupné do 9.2.2018, potom směr kontejner.
Přílohy
WP_20180202_08_10_31_Rich.jpg
(199.56 KiB) Staženo 192 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Tak jsem si myslel, že by se někomu hodilo na bambusáky, ale je v něm akorát 1 - ve stabilizátoru napájení je GC521, ostatní jsou už moderní křemíkáče KF125 (1x) a KF124 (4x), koncák je dokonce MBA810 ... Holt už to byl rok 1977, to už i bačové v Prešporku zjistili, že existujou taky křemíkový trandy ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#3 Příspěvek od rudolf02 »

Máš dotaz na SZ.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

To by bola skoda rozoberat, kedze ma FM CCIR, da sa normalne pouzivat.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#5 Příspěvek od elektrosvit »

Kromě koncového stupně byly celokřemíkové všechny předchozí modely řady Song už od roku 1972. Zas tak špatně na tom v Bratislavě nebyli...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Který přenosný rádio mělo GC511/521 jako koncáky naposledy? Sázava?

V Kvintetu i dalších následujících /myslím už i v Sázavě/ byly fakt výborné, dost maličké a přitom výkonné EE síťové transformátorky. Do tý doby jsem podobný jádra v ničem neviděl. Dělala to Dubnica, myslím 1PN665.44 je jeden z nich.
Na stejných jádrech byly navinutý i některý standby trafa do oravských TV.
To trafíčko má srovnatelný či spíš vyšší výkon a je tvrdší, než třeba obyčejný jádro EI12 či M12. Jejich typový čísla a napětí ale v seznamu nemám, protože nemám v archivu servisy TV.

Nevíte někdo, co ty EE plechy v těch síťových trafíčkách do tranzistoráků byly zač? Bylo to vůbec naší výroby?
Ty tranzistorákový byly se zinkovaným plechovým třmenem, mini-tepelkou z Woodu a 10V/300mA.
Televizní měly jinej-měkčí primár, bez třmenu a s piny do dps, bez tepelky a dávaly i přes 22V.
Měl jsem z jednoho takového udělaný regenerační dobíječ pro tátovo auto - bez problému trvale okolo 3W výkonu a vůbec se nehřál, jako dnešní zalitý trafa.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#7 Příspěvek od elektrosvit »

Ano, Sázava. Od Kvintetu dál byly MBA810. Transformátorky měly mít označení 1PN 665 44, mám tu z některého typu stejný s označením 1PN 665 14.1. Ještě v Kvintetu byl selenový usměrňovač, při svodu v něm transformátorek shoří- stalo se mi. Ve stand-by modulech (nevím, jestli úplně ve všech) bylo větší trafo 9WN 668 49.1 primár 220 V, sekundár 13,5 V, 0,2 A.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Trafo v Kvintetu mělo klasickou tepelnou pojistku - pájený pružný pásek. Když v mém kusu došlo ke zkratu selenu, zafungovala spolehlivě.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#9 Příspěvek od elektrosvit »

Tu mají tráfka všech těchto přijímačů, jenže když on ji někdo obešel... Původní selen má jinak rozmístěny vývody než dnešní křemíkové můstky. Musel jsem na ně navléct bužírky a jaksi je překřižovat přes sebe.
Naposledy upravil(a) elektrosvit dne 02 úno 2018, 16:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Nebyly ty tráfka na jádrech z orientovanejch plechů, nebo dokonce na Permalloyi? Já jsem se dokonce setkal s trafíčkem z něčeho dovozovýho, kde bylo jadýrko síťovýho tráfka učuněný ve tvaru "2xC" - prostě byly tam 4 maličký "podkovičky" stažený po obvodu páskem se šroubkem a matičkou na jednom boku. Plocha "železa" v tom piditráfku byla snad jen 8x16mm a dávalo to na sekundáru 9V a 450mA proudu, prostě na naše teslácký zvyklosti "nabušený trafo" - a přitom se skoro vůbec nehřálo. Nakonec mi bylo kýmsi sdělený, že to mělo mít právě ty "C" jadýrka z Permalloye...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
alfons74
Příspěvky: 8
Registrován: 27 pro 2011, 01:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od alfons74 »

Poslal jsem SZ

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#12 Příspěvek od sinclair »

Nevím, jestli to byl permalloy, nebo nějaká uralská specialitka, ale docela nabušený céčka cpali Rusové do spotřebky celkem normálně. Bylo to ve větších kabelkáčích i v přenosných televizorech. Výkon jak prase, ale možnost převinutí 0. Kdo to rozebral, už to nedal do kupy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Znám - TC-270 z TV řady Elektron nebo Rubin, velký doslova pětikilový dvojšpulkový trafo na C jádru, v podstatě všecko včetně primáru je motaný jako dvojitý symetrický s vyvedeným středem = protože obě cívky jsou stejný (doslova identicky namotaný) a jen konečný zapojení určuje, jestli bude primár na 110 nebo 220 - sekundáry jsou všecky dvojitý se středním vývodem na spoji mezi oběma špulkama... Jo a je to motaný hnilíkem, nejde to skoro vůbec pájet. Komu se ulomí drát u očka z původního zapájení, má o zábavu postaraný.


Ale ty malý tráfka s napodiv velkým výkonem i při malým oteplení byly i v některejch stolních rádiích z Blátislavy - mám pocit, že v Euridice a spol bylo něco podobnýho taky!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#14 Příspěvek od elektrosvit »

Trafa "se 4 podkovičkami" byla opravdu z ruské spotřebky, zrovna jsem při úklidu na jedno takové narazil. V Euridikách a Eminentech byla normální EI trafa. Ozn. 9WN 661 57.1.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Jak jsem nedávno dával do kupy jednu Selenu B211, tak zrovna v ní bylo nejmíň 10VA céčko, možná i silnější. Ve stáblu 10W Ge špunt jak kráva a na konci zrovna ty samý, ale dva. Buzený trandama, co běžně dávali do menších rádií jako koncový :D P213 to myslím byly.
Celkem dobrej bambusák, ale blbě se to instaluje. Bez těch jejich origo montážních kroužků to není jak upevnit.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“