Vstup zesilovače

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#61 Příspěvek od masar »

towil píše:
masar píše:Pokud bys chtěl využít pouze stávající vazební kondenzátory v modulu, musel bys PAM odpojit od signálu odpájením R1 a R2.
Tak to bude jednodužší vylámat nožky 7 a 10 a tím PAM odpojit.
Ale co ta zem ? Nebude taky dělat nějakou neplechu ? Co kdybych PAM odpojil úplně...
To je ovšem dost drastické a nevratné řešení.
A k té nešťastné "zemi" - není žádný důvod, abys ji odpojoval od PAMu.
:wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já to vlákno čtu od začátku, nakonec jsem to byl já, co zabránil jen pouhému nadávání, že to nepůjde. A o těch zemních smyčkách se prosím podívej, kdo s tím začal.

Není nad to přijít v půlce vlákna a začít tady dělat moderátora. :wink:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#63 Příspěvek od lesana87 »

ZdenekHQ píše:A o těch zemních smyčkách se prosím podívej, kdo s tím začal.
Že by ZdenekHQ 14.2.2018 15:42? Ale to bude asi jinej ZdenekHQ.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nene, já jen natvrdo napsal to, co opatrně naznačoval sinclair. Ale ono se něco oddělilo, něco možná i smázlo a pak jsem vinen já...

Ale jinak na tom (snad) 50W zesu jsou vidět oddělovací kondíky, takže dávat do cesty další je prostě zbytečný. Aby z toho nebylo pištidlo na 1kHz.

Nakonec, sinclair se v odděleném vláknu rozpovídal. Tady nechtěl rušit (nejenom zem): http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 296#938296
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#65 Příspěvek od sinclair »

Nemusí nutně vzniknout smyčka, pokud budou mít oba zesilovače naprosto oddělené zdroje. Já měl největší obavy z funkčně nutného, galvanického propojení "analogových zemí".
U těchto doslovných hraček, u kterých "výrobce" těžko předpokládal nějaký podobný propojování, bude i zem vstupu zarušená tak, že to přinejlepším nebude k poslouchání. Už mám celkem dobře zmapováno, jak se spínané zesilovače chovají právě ve vztahu ke svým zdrojům a jak se chovají jejich země. Bude stačit úplně bohatě, aby se "výrobce" vykašlal na topologii destičky ve smyslu bodu, kde se analogová a digitální zem sejdou.
Pokud je ten modul jen jeden a funguje samostatně, pak může zarušená analogová zem vadit maximálně analogovému zdroji signálu - to se zpravidla u těchto hraček děje. Je-li to buzeno ze zařízení, kterému zpětně vyzařované rušení nevadí /zpravidla spínaný sluchátkový výstup/, pak to i nějak funguje. Ale jakmile do této sestavy vstoupí zarušená analogová zem jiného, podobně po zemi rušícího zařízení /2x50W/, tak to bude laicky rozchoditelné jen stěží.
Ale můžu se mýlit v tom smyslu, že případné rozdílové produkty zbytků neodfiltrované modulace nemusí padnout do akustického pásma.

Uživatelský avatar
towil
Příspěvky: 23
Registrován: 04 lis 2011, 01:00

#66 Příspěvek od towil »

Nešel by tento problém vyřešit tím, že se napájení ,,bluetooth modulu,, prožene přes toto: https://www.gme.cz/dc-dc-menic-mean-well-smu01l-05

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#67 Příspěvek od lesana87 »

A ty tam máš nějaký problém?

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#68 Příspěvek od barnodaj »

A nebo ještě jinak, zkoušel jsi už
ty moduly propojit (a měl bys přidat obrázek, schéma zapojení!!!)? A jaký je výsledek.

Uživatelský avatar
towil
Příspěvky: 23
Registrován: 04 lis 2011, 01:00

#69 Příspěvek od towil »

V nedeli to zapojím a hodím tu i schéma, teď nejsem doma. Ale zjišťoval jsem si něco o zemních smyčkách a našel jsem tohle video: https://youtu.be/b2Pb1KuVDS0
Dokonce tam ma i stejny zesik.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“