Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je na samostatný vlákno.

Ale z té terasy při měření na více než 10m to už měří průměr ze všeho možnýho. Takže bych měl vlastně změřit plochu všech předmětů a přepočítat to podle emisivity, abych se dostal prakticky na teplotu naměřenou obyčejným teploměrem zapíchnutým do toho sněhu, plus mínus pár stupňů. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#92 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Sneh ma vraj emisivitu 0,85, to nie je az taka tragedia, ale malo by sa to na pyrometri nastavit.
Předpokládám, že Zdenek má podle rozsahu jen do -20 obyčejnou pistolku, na těch nastavení emisivity není. Nastavení je až ve vyšší třídě pyrometrů. Na měření teploty na hliníku a jinej lesklejch věcech dodává třeba Raytec černý samolepící terčíky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ten můj má udávanou chybu ±2% a je zkalibrovaný pro emisivitu 0.98

Pro sníh bych to měl teoreticky přepočítat, ale ta teplota je i tak jen orientační (důležitá je teplota vzduchu) a tak chyba měření tolik nevadí. A hlavně díky záběru to vezme i stromy, bazén, kus suché trávy, ukrytou kočku atd.

Jediný, co nevím, na jaké vlnové délce to měří.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
divous
Příspěvky: 161
Registrován: 08 říj 2010, 02:00
Bydliště: ValMez

#94 Příspěvek od divous »

Dnes to bylo zajímavé. V Poličné u Valašského Meziříčí jsme naměřili až -21°C, ale v centru Valašského Meziříčí už jen 17°C.
Vzdálenost nezi těmito místy jen 2,5km.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#95 Příspěvek od p32 »

2,5 km a rozdíl 38°C ? :lol:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#96 Příspěvek od Artaban001 »

U nás ráno bylo 13.2 pod nulou. A je to nejnižší teplota, co můj teploměr od doby pořízení (září 2017) naměřil.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#97 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:2,5 km a rozdíl 38°C ? :lol:
Co ty víš kde to bylo měřený? -21 mohlo být na severní zdi, 17 na jižní. Sluníčko už má sílu. :lol:
Teď je 16:22 a venkovní sonda teploměru na jižní zdi v bílým krytu ukazuje + 10 st. a už to není na přímým slunci.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#98 Příspěvek od Atlan »

Kezmarku rano auto hlasilo -26.5st
V kosiciach prijemnych -15st, za posledne 5 mesiace som nemusel vytiahnut skrabku na okno. Vecsinou pouzivam sprej :) hold -15 tak som skrabal.

Uživatelský avatar
jinovak55
Příspěvky: 170
Registrován: 20 led 2007, 01:00
Bydliště: Ústí nad Labem

#99 Příspěvek od jinovak55 »

V autě mám klimatizaci,manual píše ,že rozdílná teplota venkovní a vnítřní má být 6st. Nevíte jak mám na klimatizaci nastavit -10st.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#100 Příspěvek od Artaban001 »

Dneska jsem byl ta vymrzlej, že mě zahřálo i pití vytažené z funkční ledničky.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#101 Příspěvek od jjilek »

U nás bylo nejméně kolem -16° za oknem. :cry:
Akumulačky jedou tak na 80%, ještě tedy může být víc.
Někdo by to asi svedl na politiky. Viz:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=84324

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#102 Příspěvek od rnbw »

Dnes je uz teplo (-10), ale paradny mrznuci dazd. Kym som oskrabal jednu stranu auta, druha uz bola zamrznuta. Na prednom skle to tiez okamzite mrzlo, takze som dvakrat stal a skrabal, kym sa zohrialo...

Uz som aj pochopil, preco som minule dostal zadarmo pri vymene skla zimnu vodu do ostrekovaca (koncentrat). Zamrzla na kamen :roll:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#103 Příspěvek od Celeron »

Až to rozmrzne, tak poznáš jestli někde něco neruplo. Hadičky to vydrží ale rozdvojky můžou prasknout. Pokud je čerpadlo potopený v nádržce, tak prasknout nemůže.
Horší je když si koupíš modrou s nápisem -30 a ono to při -18 zamrzne. Ale asi jsem za to mohl sám, protože je nádržka schovaná v nosníku předku auta, tak nebylo vidět, kolik tam zůstalo původní náplně, takže nevím v jakým poměru a na kolik se to namíchalo s původním obsahem.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#104 Příspěvek od rnbw »

Divne je, ze to chvilu striekalo a potom prestalo. Myslel som, ze som len vsetko minul, tak som chcel doliat - a z kufra som vybral bandasku s ladom :roll: Asi tam este bol nejaky zvysok poriadnej zimnej, preto to chvilu striekalo.

Inak uz mi to kedysi raz zamrzlo, vtedy sa nastastie nestalo nic. Dufam, ze to bude teraz rovnake, nechcel by som to opravovat v tomto pocasi...

Zadny ostrekovac ma samostatnu nadrzku - tam davam cely rok zimnu zmes, kedze sa to mina pomaly. Ten funguje, tento sajrajt som tam nastastie nestihol dat.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#105 Příspěvek od JiriTom »

Pokud máte dost rychlou mašinu (PC, NB, tablet...) dobrý přehled o situaci je vidět tady: https://www.ventusky.com/

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“