Vysavač MIELE HS15

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#16 Příspěvek od Peedros »

Jo je to fakt, v kramu z toho udelaji neznicitelny vysavac, muzete si i na to stoupnout..pak to vysaje cca70h cisteho casu a je to v p**i. To jsme to fakt dopracovali :lol: Zkusim kuchnout ten motor a pripojit ho na nejaky mensi napeti,co to udela.. Ale i ta dementni ridici jednotka stoji ranec..

Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#17 Příspěvek od Peedros »

motor se mi podařilo rozebrat, uhlíky jsou OK, motor se rozběhne na cca 20Vss, nedrhne, běží v pohodě. Triak jsem změřil, vypadá OK, nevím tedy kolik má být odpor mezi Gate a A1 vs A2. Mě měřák ukazuje cca 33 Ohm. Ten blbej termostat vedle má 0 Ohm, ale někde na německých stránkách jsem se dočetl, že vlivem vibrací se vyklepe a pak způsobuje přerušovaný chod motoru až se časem spálí triak. Uvažuju,že ho zkusím na zkoušku proklemovat natvrdo.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#18 Příspěvek od ohryzek36 »

Jak se ta elektronika chová? Svítí na ní to, co má (vidím ledkový bargraf), nebo je na ní mrtvo?

Odpor mezi krejníma nohama (A1 a G) by měl být měřitelný, mezi krajníma a prostření (A2) už ne. Zkus vystopovat, co ovládá triak na řídící jednotce - byl by tam být odpor, co má pár desítek (až stovek) ohmů a smd tranzistor - propojením jeho kolektoru a emitoru bys mohl zkusit funkci triaku.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#19 Příspěvek od JirkaCZ »

Peedrosi, to stejně asi vypadá že ten motor bude spálený :) Svítí při zapnutí nahoře ty ledky a dá se regulovat výkon? Smrdí ten motor nebo má nějaký takový podívný jiný zvuky?

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#20 Příspěvek od Cowley »

Ahoj.
Doplním toto vlákno o zkušenosti s opravou vysavače Miele S8.
Uvnitř je řídící jednotka EDW 8303.

Závada se projevovala tak, že se motor po zapnutí roztočil, rozsvítila se kontrolka nastaveného výkonu a po 1s opět zhasla a motor se začal zastavovat.

Na řídící jednotce jsem žádné nesrovnalosti nezjistil.

Rozebral jsem motor a vyndal destičku s triakem. Byly zde "uklepané" vývody, které jsem propájel.

Musím říct, že mě oprava pěkně potrápila :)

Prima den.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“