Externí anténa pro pohon garážových vrat

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#31 Příspěvek od anarki »

Zasekl jsem se na té kovové trubce (sháněl jsem asi na pěti místech, neúspěšně), nicméně, teď to pro mně začalo být zase aktuální - nekvalitní orig. ovladače jsem nahradil kvalitnějšími neorig. (pokud jde o zpracování), ale s horším signálem.

I pájku si kvůli tomu asi koupím...

Uživatelský avatar
armydog
Příspěvky: 3
Registrován: 20 pro 2017, 01:00

#32 Příspěvek od armydog »

Tak udělej nějaké foto.

Jak jsem připojil tu antenu co máš do brány, ale chce to vyřešit ještě nějaký držáček. Nahrazoval jsi ten kabel?

Na co trubku?

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#33 Příspěvek od anarki »

Jelikož bych preferoval nějakou hotovou anténu (na vyrábění se moc necítím), pátral jsem tak různě v nabídce CZ obchodů a asi bych vzal tuto: https://www.enika.cz/antena-t-pruzna-an ... mhz_z3120/

Byla by pro dané použití OK ?

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#34 Příspěvek od anarki »

Takže konečně vyřešeno :-)

K pohonu jsem připojil pomocí 10m RJ45 kabelu tuhle krabičku:

https://www.ebay.com/itm/Ricevitore-rad ... 1734751484

Kterou jsem umístil v přední části garáže. No a následně k ní připojím anténu, ale kabel bude stačit tak metr, čímž odpadá problém s útlumem. Objednám tuhle:

http://azpohony.cz/ant-433f-externi-ant ... -1554.html

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#35 Příspěvek od Kvicala_r »

Teď sem řešil se švagrem stejný problém. Jednotka na vratech tupá na signál a rozpadený dálkáč. Vyřešila Anténa natažená před vrata a modul 433MHz s dvěma poměrně hezkýma DO.
Ještě bylo třba usměrnit a DCDC trošku poupravit těch 24Vac z jednotky. Chodí to suprově.
Anténa se musela vyhodit původní spirálka a naletovat štípnutý pigtail z té dodané.

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#36 Příspěvek od anarki »

V jakým smyslu dělalo problémy těch 24V z jednotky ?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#37 Příspěvek od Kvicala_r »

Protože jednotka měla na výstupu 24Vac - tedy po usměrnění a vyfiltrování je to cca 32V a to už by se tomu lineáru 78L05 na vstupu toho relé modulu moc nelíbilo :) Navíc sou tam relé s 12V cívkou. Což o to, to relé by to asi i přežilo, ale co je tam za spínací trandy sem nezkoumal, tak pro sichr je tam i jeden "šuplíkový" spínák na 12V...

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#38 Příspěvek od anarki »

Ptám se proto, že dneska v tom pohonu rupla pojistka (označeno na obr.):

Obrázek

Považoval jsem to za náhodu, ale možná tam bude podobnej problém jako jsi řešil ty ? Napájení RX2XL jsem měl připojený na svorce 10 a 11, viz. schéma na str. 14

http://www.bft.cz/privat/navody/poh_sek ... 0%20cz.pdf

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#39 Příspěvek od Kvicala_r »

Dyť je tam značka AC - ta vlnovka. Pokud ten modul na sobě nemá usměrňovač a nějaký rozumný stabilizátor, tak už to taky může mít za sebou :). Podle linku co jsi dal, by to ale 24Vac mohlo zvládnout - teda alespoň podle potisku na krabičce... 12/24 a VAC/DC. Pokud tím tedy nemysleli až 12Vac až 24Vdc, to bys musel pátrat v popisu nebo zapojení toho bezdrátu.
Jinak těch 24Vac je pro většinu zařízení fakt už moooc.
Víš alespoň co je AC a DC že jo?

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#40 Příspěvek od anarki »

Během zítřka sem dám fotku toho R2XL bez horního krytu... Pro jistotu.

Jasně, že znám AC/DC :-)


Teď vážně, nějaký základní povědomí o elektrotechnice mám, tzn. když se mi řekne co mám koupit a jak to zapojit, tak není problém. I pájení bych zvládl, kdysi dávno jsem si např. vyráběl redukce na sluchátka když 3.5mm jack nebyl v případě mobilních tel. standard jako dneska...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#41 Příspěvek od Kvicala_r »

Udělej pořádnou fotku z hora i zespodu PCB. Pokud můžeš, napiš napětí elytů na vstupu a typ stabilizátoru které/jestli jsou použity...

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#42 Příspěvek od anarki »

Tady jsou fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Bohužel se mi nepovedlo PCB vytáhnout, aniž bych se nebál, že se poškodí, tak jsem to vyfotil jen z horní strany, ale zdá se, že na spodní straně asi nic zajímavýho stejně není...

Elyt jsem tam našel jeden - G0023 220 35V, stabilizátor el. napětí jsem nenašl, ale přiznám se, že nevím přesně co hledat.

Dneska kolem poledne jedu do GESu pro tu pojistku, tak tam případně můžu vzít i ostatní díly pokud bude třeba.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#43 Příspěvek od TAKJAN »

Já mám jako přijímač jablotron a ext. anténu dipól asi tak na 433. 100m to dá.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#44 Příspěvek od Kvicala_r »

anarki píše:Tady jsou fotky:
Bohužel nejsou. Ve velkém rozlišení je můžeš uložit třeba na rajče, tady jsou nějaká omezení - takže si příspěvek zpětně zkontroluj, že se nahrály...
Ale už ten Elyt na 35V by byl na hraně - 24Vac s předpokládaným výkyvem sítě k plusu bych nenechával náhodě..
Taky sme zapojobali často bránu do EZS Variantu chodily to ovladače překvapivě dobře jak na 433, ak 868M. Jenže nabízené řešení je za pár šestáků proti cenám prvků EZS. Spolehlivost a provedení je zase evidentně mnohem lepší u nich.

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#45 Příspěvek od anarki »

Tak jsem fotky nahrál ještě na leteckou poštu v pův. velikosti:

http://leteckaposta.cz/191810516

Takže by bylo dobrý dát mezi motor a RX2XL ještě tohle ?

https://www.ebay.com/itm/5-Pcs-LM2596S- ... 2749.l2649

Nevíš, jak se to nazývá česky ? Vzal bych to v tom GESu.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“