Regulace otáček 1f motoru s kotvou na kratko

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od DjRix »

Lenze je krásný příklad,používáme v práci od nich servoregulátory a řídící moduly ke krokovým motorům a brzdám,ale to je výrobce spíš pro průmyslovou oblast,není něco více spotřebního a cenově přijatelnějšího?
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
podhop
Příspěvky: 10
Registrován: 23 srp 2005, 02:00

#17 Příspěvek od podhop »

Zdar,tak jsem ho už konečně vyfotil,aby bylo jasno oč vlastně jde.Foto je v Upload Centru jako 1f motor čerpadla.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

jojo

#18 Příspěvek od Hill »

tak jsme zase uhodli: motor s kotvou nakrátko a stíněnými póly. Tento typ se vyskytuje většinou v mikrovlnkách. Konstruovaný pro určité napětí a frekvenci sítě, nepříliš vhodný k řízení otáček. Z té nevhodnosti vyplývá, že sice řešení existují, ale buď se musíš smířit s kompromisem nebo do toho hodně vrazit.
V gramci jsou sice dvě cívky, ale zapojují se do série nebo paralelně, podle toho, jestli má jet na 127 nebo 230 V, takže dělají totéž, co ta jedna cívka u tvého motoru - střídavé magnetické pole
Vše ostatní už asi bylo řečeno dříve.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#19 Příspěvek od Kocur »

Tak ještě bych chtěl podotknout že ten měnič z AR při změně frekvence mění i napětí,takže nic profi by snad ani nemusel kupovat,akorát má ten motor trochu tvrdší zvuk z důvodu obdelníkovýho průběhu,ale to není údajně na škodu a když jsem viděl ten motor na uploadu,tak si říkám že to opravdu nestojí za to stavět něco takovýho pro takový motor,já bych zkusil jinej motor na malý napětí (12V,24V) a to už je hračka udělat regulaci.Možná že by jsi měl problém přispůsobit ten motor mechanicky,to už musíš uvážit sám jaký máš možnosti.

Uživatelský avatar
podhop
Příspěvky: 10
Registrován: 23 srp 2005, 02:00

Poděkování

#20 Příspěvek od podhop »

Děkuji všem zůčastněným k tomuto mému problému. Ani jsem nečekal takovou odezvu na můj problém,ještě jednou "Děkuji mnohokrát všem"
AHOJ

Odpovědět

Zpět na „Poradna“