Jaký fix na plošné spoje?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#16 Příspěvek od Maskot »

Redispero vypadá jinak. ( Obr. vypůjčen z webu SEVT ) Pamatuji to moc dobře zápasil jsem s ním urputně . :D
Přílohy
53809400_800_800_wm_fit.jpg
(18.84 KiB) Staženo 63 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Aha, tak jsem si to popletl. Je to už 40 let, co jsem s tím vytahovátkem maloval. Bylo to jako pero do ruky a menší do kružítka.

To rozpuštění zaschlý tuše nikdo nic?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#18 Příspěvek od FERYACT »

Omlouvám se že jsem vás mystifikoval redisovým perem.Starý název je trubičkové pero.Dříve bylo celé kovové.Po zlepšováku se jen trubička zalila do plastiku a vznikl zmetek.

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od jade »

Taky jsem dříve používal lihový Centrofix (od jisté doby raději nažehluji), osvědčil se mi lépe barvy modré než černé, je v chloridu odolnější. Na menší věci používám tzv. lakový popisovač, je to v podstatě fixa, naplněná barevným lakem. Sežene se s různou tloušťkou čáry a je mnohem odolnější než lihová fixa.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od hafca »

Dlouho jsem používal Dalo 33. Byl to fix, který měl tekutou náplň. Nemohl zaschnout, protože stačilo jemně zatlačit na špičku a trochu náplně steklo do špičky. Náplň se dala smýt acetonem a vydržela i leptání peroxidem. Byla ke koupi u Conrada. Časem se u Conrada objevila jiná se stejnými vlastnostmi. Byla od firmy Decon a jmenovala se PC33 Marker. Jediný rozdíl byl v tom, že už neměla na druhém konci náhradní hrot jako u Dalo. Při hledání náhrady jsem na eBay našel CCL Anti-etching PCB circuit board. Snad by měl ít podobné vlastnosti, ale zatím jsem ho nezkoušel.

Obrázek
Přílohy
speciale-stift-dalo-33-pc.jpg.png
(32.69 KiB) Staženo 59 x
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Ja pouzivam toto https://obchod.activa.cz/produkt/pilot- ... rny-40629/

Vyhoda je ze ma dve strany, na jedne pise tenkou carou, na druhe tlustou.
Pouzivam to ale jen na opravy - desky delam metodou toner transfer, je to asi nejrychlejsi zpusob na ktery jsem zatim prisel.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“