Externí anténa pro pohon garážových vrat

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#46 Příspěvek od Kvicala_r »

anarki píše:Jasně, že znám AC/DC :-)
Tak ted je jasné že max ty australské..

No tipuju, že ten zakroužkovaný prvek je nějaký stábl L78XX. takže tam je.
Nemůžeš vřadit ten modul do AC napětí! První to musíš usměrnit a pak teprve tam můžeš použít nějaký modul, který na vstupu vydrží 40V DC a na výstupu dá 12V DC (odhad cca 0,5A). Víš co je můstkový (graetz) usměrňovač a elektrolytický kondenzátor? Víš, jak ty dva SPRÁVNĚ zapojit ,aby vzniklo z AC napětí DC? Pojistka před graetzem je doufám samozřejmost i pro Tebe.

pokud se s tím rýpeš už rok, tak máš asi dost času si ty moduly objednat i z číny - i kdyby je poslali koňmo :wink:
V GEsu letmám pohledem nic podobného nemají ve formě modulu.

A doplním za Tebe ty fotky. Trochu víc snahy by neškodilo, že...
Přílohy
RC.jpg
Co jsou ty dva TO92 prvky - opiš značení z obou..
(39.31 KiB) Staženo 161 x
RC3.jpg
(77.44 KiB) Staženo 151 x
RC2.jpg
(121.1 KiB) Staženo 153 x

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#47 Příspěvek od anarki »

Fotky jsem nenahrával do fóra z důvodu umezení max. velikosti souboru, nechtěl jsem sahat na kompresi, nebo rozlišení, aby tam bylo co nejvic vidět :-)
Proto imgup a letecká pošta, nikoli lenost ;)

Označení stabilizátorů:

L78L05
A
GE523

L78L12 (snad jsem to dobře přečetl, jde to špatně jak je za tím elytem)
A
GE447

Objednat z číny není problém, ptal jsem se jenom skrz toho, že dneska jdu nějaký věci nakupovat, mohl bych to vzít zároveň s tím. Nerýpu se v tom samozřejmě celej rok v kuse.

Myslím, že bych to zvládl správně zapojit, když budu vědět postup :-)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#48 Příspěvek od Kvicala_r »

Ok, to znamená, že 5V stabik je pro logiku a ten 12V je zřejmě pro relé.
Pojistek is v Gesu kup víc a objednej si ty potvory z číny.
Další už stačí jen usměrňovač a nějaký rozumný Elyt. Ostatní sračky od Hitana sem vynechal. Nemám je rád od doby, co se mi nafoukly samovolně v šuplíku...
Pojistku cca 1A si vyber podle možnosti připojení (+nějaké pouzdro třeba na kabel atd..)
Přílohy
graetz.jpg
U1 je pro Tebe napájení z jednotky vrat (zde se zapojí ta pojistka). Elyt se MUSí! dodržet polarita. Na U2 je zapojen modul z číny. Napětí tohoto měniče se nastaví na 12V trimrem. Výstup z čínského modulu je pak napájením toho Tvého bezdrátu.
(7.08 KiB) Staženo 145 x

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#49 Příspěvek od anarki »

Díky za návod. Součástky jsem objednal a jak to budu mít po kupě a trochu volnýho času k tomu, zkusím to dát dohromady :-)

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#50 Příspěvek od anarki »

Měl bych ještě jeden dotaz; napadlo mne, jestli by se nedal druhý výstup na R2XL v kombinaci s druhým tlačítkem na DO garáže použít pro zapínaní/vypínání závlahového systému, resp. čtyř 230V elektromagnetických ventilů ?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#51 Příspěvek od Kvicala_r »

To by zřejmě šlo. Jen bych asi nedůvěřoval tomu internímu relé - tím bych si spínal jen 12V pro cívku nějakého relé s garantovanými parametry a pořádnými kontrakty. Dimenzování na patřičný proud a 250VAC je nutná podmínka. To jen aby někoho nenapadlo vzít třeba autorelé!
Spotřeba cívky relé asi nebude úplně významná, tak by to mohlo využívat napájení z té jednotky od vrat.
Provedení je samozřejmě zásadní a mělo by se mu věnovat patřičná pozornost, protože zde už se dělá se síťovým napětím. Bylo by asi spávné pro to zvalažování pro jistotu rozpínat vodiče N i L (tedy relé s dvojitým konatktem)[/b]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#52 Příspěvek od rnbw »

Tie Omrony G5V-1 su len na 125VAC, takze je nutne (nielen vhodne) pouzit dalsie rele.

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#53 Příspěvek od anarki »

Takže pokud bych chtěl nějaké hotové řešení (vzhledem k vyššímu napětí), tak by mohlo splnit účel např. něco jako tohle ?

http://www.globalcache.co.uk/kps1-relay ... wer-socket

nebo: https://www.ebay.com/itm/1-Kanal-Channe ... 2939120391?

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“