Hromada elektrosoučástek z pozůstalosti - co s tím?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Pawaji, kolik toho všeho je na váhu a na prostor? A místo, kam by se pro to všecko naráz dalo přijet autem s odpovídající stěhovací kapacitou (aby se nemuselo víckrát) - nechci sem, adresu dej do SZ.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forbidden »

Já se tam dnes na to jedu kouknout, tak kdyžtak poreferuju. Odvezl bych to leda v případě, že by toho bylo málo a chtěl se toho zbavit rychle. Jinak spíš prozkoumám, jestli to vůbec stojí za to někde nabízet, nebo to bude lepší rozdat po kroužcích.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#18 Příspěvek od sinclair »

Tak pro nás, co restaurujeme kostely a chrámy z 16. století :D jsou tohle všecko poklady. Jenže je to pro mě a v této situaci opravdu z ruky..smůla.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#19 Příspěvek od Kremik »

Chudák, možná jsme ho trošku zaskočili. Pro člověka který se nezabývá elektronikou mohou být dvě marsky opravdu velká hromada součástek. A Ekkar už se ptá, s jak velkým náklaďákem má přijet :D
Vidím to tak, že tam bude po pár kouskách toho, co všichni doma máme. Takže mimobrněnští nemaj čeho litovat. Někdo z Brna si přisype a stejně to nijak nepozná.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

Tak jsem se vrátil. Něco jsem nafotil zde.
Většinou jsou to součástky, co každej máme. Katalogy a knížky o elektru jsou zhruba ze 70-90 let. I nějaký zahraniční katalogy od TI třeba. Stav velmi dobrý, neponičený.
Má tam spousty TTL i CMOS logiky, většinou Tesla. Jsou tam i zajímavější věci, operáky, nějaký hybridy, mikroprocesorový obvody Tesla i zahraniční, EPROMky. Některý jsem z hlavy ani neznal. Má tam třeba A277D, MAA436, po kterých bývá sháňka a který moc nejsou, nebo dost drahý.
Tranzistory KFY, KSY, KF, KC, GC, 102NUxx a jiný germánia, z výkonových nějaký KDčka, MA78xx stabilizátory. Jsou tam i věci pro radioamatéry, cívečky, kostřičky, ladičáky, trimry...
Odpory a kondíky všeho druhu, menší elyty ale většinou vypájený, takže neznámýho stavu. Klasický Tesla keramiky. Keramický trimry Tesla. Má i spousty motorků z kazeťáků a tiskáren, nějaký konektory, DIN, Jacky atd... NF i napájecí. Nějaký malý repráčky. Různý spínače, přepínače, i úplně nový.
Zbytky cuprextitu, oboustrannýho i nějaký univerzální desky.
Jsou tam i nějaký knoflíky, zřejmě z audiotechniky (pro Sinclaira třeba :) ) Teleskopický antény i nějaký mechanický díly. Byly tam i nějaký DIL patice, optozávory. Pár sbastlených věcí neznámýho účelu.
To je asi tak všechno, na co si v rychlosti vzpomenu. Něco jsem doporučil do červenýho kontejneru, něco pro děcka do kroužku, nebo školy, něco se bude hodit někomu dalšímu.

Uživatelský avatar
pawaj
Příspěvky: 6
Registrován: 12 bře 2018, 01:00

#21 Příspěvek od pawaj »

Díky za fundovaný rozbor :) V případě zájmu napište do zpráv. Jinak s tím pak naložím dle doporučení.
Díky pro forbidden

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od forbidden »

Není zač, já díky za pár "pokladů". Jinak ten obchod na prodej jakýchkoliv starších věcí, včetně techniky je tento. Rádia, TV, měřící technika, nářadí, prostě cokoliv staršího.
Knihy sem, po telefonu říkali, že mají zájem hlavně o technickou literaturu, romány prý nikdo nečte. :)

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#23 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Páni, ak to ešte nie je uzavreté, viem o mladom chalanovi v Bratislave, ktorý zariaďuje labák na strednej škole. Ten by určite veľa z týchto amatérskych vecí využil.
P.S. aj mňa tam zaujalo pár vecí- konkrétne otočné kondenzátory, doma robené VKV rádio, germániový NF zosilňovač a nejaké germániové VF tranzistory, ktoré by som zobral na bastlenie. Boli by ste ochotní nejaké veci poslať za nejakú protihodnotu?

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#24 Příspěvek od voitano »

Místy je to beznadějný pocit, když si člověk uvědomí, co tomu věnoval času, peněz a pak v tom nemá kdo pokračovat... :(

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#25 Příspěvek od mi-ro »

Sice odbočuji ale mě už takto darovali svoje celoživotní poklady asi čtyři bastlíři. Nikdy jsem neodmítl už proto, že jsem je nechtěl zarmoutit. Bylo mi jich líto, bylo vidět že už musí končit ale nechtějí to prostě vyhodit. Něco jsem si z toho nechal, většinu nakonec stejně vyhodil. To mě nutí k zamyšlení, jak budou jednou uklízet po mě. Jako bych slyšel, "proboha, na co tohle všechno měl, k čemu to je dobrý? Vyházejte to všechno do toho přistavenýho kontejneru......." Asi tak.. Tohle už po nás nikdo dělat nebude. Taky proč
..to bude jen ňákej odpůrek

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#26 Příspěvek od Kremik »

To trošku nechápu, jako bastlíř jsem přece vždycky rád, když mi někdo něco nabídne. Není to nic vyjímečného, protože se to o mě ví, navíc mám pár "agentů", kteří daj vědět, když něco "je". A já mám radost ze všeho :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

Přesně tak - a když se to nehodí zrovna mně, je tady dost jinejch, kterým se to hodit bude nebo může. Zříkat se takovejch darů je rouhání se všemu, co takový bastlířství představuje.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“