Oprava tabletu Lenovo B8080-H 60063 (přesunuto)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

#16 Příspěvek od Bloodlines1 »

Mám zkušenosti s letováním pomocí podobné "vzduchovky".

http://pajtech.cz/pjec-stanice-hotair-m ... -4519.html

:wink:

Skutečně, jde to. Nafasoval jsem tehdy takovou pastu - vypadala jako med, prostě atypická verze kalafuny - to jsem nandal na místo, kam patřil nový díl, díky tomu se to lépe prohřívalo, a součástka si sama "sedla" na místo, kam patřila.
Naposledy upravil(a) Bloodlines1 dne 17 bře 2018, 14:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

#17 Příspěvek od Bloodlines1 »

Nekecám.

Letoval jsem jako brigádu. Dostal jsem od testerů desku, k ní popis "Vysoká impedance na součástce XY, nutno ji vyměnit."

A přeletoval jsem daný SMD díl.

Dělalo se to ručně, pomocí horkovzdušné pájecí stanice.

A musí prostě být nějaký postup, jak opravit elektroniku, ke které je jenom schéma, a ne nějaký diagnostický přípravek.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

No a teď, když ti někdo odhalí, že je špatný odpůrek 790 Ω vlevo nahoře, jsi schopný si ho sehnat v té velikosti 1x2 mm a pro jistotu 2x, když ti jeden ulítne někam do prostoru nebo když bude špatný brouček a tady ho nikdo nemá?

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#19 Příspěvek od nekmil »

Jako "nováčkovi", mu teda sebevědomí nechybí. :)

Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

#20 Příspěvek od Bloodlines1 »

p32 píše:No a teď, když ti někdo odhalí, že je špatný odpůrek 790 Ω vlevo nahoře, jsi schopný si ho sehnat v té velikosti 1x2 mm a pro jistotu 2x, když ti jeden ulítne někam do prostoru nebo když bude špatný brouček a tady ho nikdo nemá?
Odpůrek se dá vykuchat z něčeho podobného. Z nějakého šrotu.

A integráč... no, buďto podobný postup jako u odpůrku, anebo se snad něco dá koupit přes web... určitě je rozdíl třeba součáska i s poštovným za cca 80kč anebo koupě nového tabletu.

Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

#21 Příspěvek od Bloodlines1 »

nekmil píše:Jako "nováčkovi", mu teda sebevědomí nechybí. :)
Nováček mi píše tato stránka sama.
Mám formální vzdělání, ačkoliv jsem se živil silnoproudem. A zkušenosti s letováním a opravama mám z těch brigád.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#22 Příspěvek od judeware »

Tablety (zavádím celosvětově pojem pilule) :D jsou založené především na firmware (se kundárně i na tzv. "aplikacích", jak jinak).
V těch pár integráčích často chybu nenacházím, spíš si to lidi rozbijí sami. A bez patřičného know how si neumím představit, že bych i s pomocí schematu analyzoval naměřené hodnoty levou zadní, to je iluzorní. Otestovat napájení, zjistit stav displeje, dotyku a odhadnout, jestli to nedostalo nějakou ránu. Víc se podle mě s pilulemi nemá cenu zabývat. :)

Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

#23 Příspěvek od Bloodlines1 »

a) otestovat napájení, zjistit stav displeje, dotyku - jak tyto věci udělat?
b) ačkoliv, četl jsem, že nejčastější problém nastane, že do toho lidi daj špatnou nabíječku.

Co by se stalo, kdyby do toho někdo vrazil třeba nabíječku k mobilu (5V / 1500mA) když ten tablet je krmenej 5.2V / 2A ?

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#24 Příspěvek od judeware »

Co a jak udělat je právě ono zmiňované know how, které angažovaný člověk získává léty praxe, studiem od základů a snahou.

O drobet nižší napájecí napětí má přístroji ublížit? :?

Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

#25 Příspěvek od Bloodlines1 »

Co a jak udělat je právě ono zmiňované know how, které angažovaný člověk získává léty praxe, studiem od základů a snahou.
* Odkud začít - a navíc, chci opravit tablet, ne reaktor.


O drobet nižší napájecí napětí má přístroji ublížit?
* Podle mě ne, ale raději se zeptám.

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#26 Příspěvek od nekmil »

"Co by se stalo, kdyby do toho někdo vrazil třeba nabíječku k mobilu (5V / 1500mA) když ten tablet je krmenej 5.2V / 2A ?"

nestalo by se absolutně nic.

Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

#27 Příspěvek od Bloodlines1 »

Tak tablet nechc*pne jen tak od sebe.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

To by ses teda kurewsky divil, jak umí sám od sebe chcípnout ... A Leh0vn0 speciálně.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Bloodlines1 píše:Tak tablet nechc*pne jen tak od sebe.
Tak chcípne klidně jakýkoliv tablet, ale bohužel sám se neprobere. Když nemáš přístup k součástkám a domýšlíš se, že najdeš haldy pokažených něčeho a někde, tak to bude dlouhá cesta, zvláště, když si myslíš, že zrovna z nich se ti bude něco pasovat. :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#30 Příspěvek od Hill »

Martine, aniž jsem četl toto vlákno předtím, než jsem si s tebou psal v několika SZ (mimochodem se moje odpovědi shodují s tím, co ti tu píšou ostatní), tak tomu věř. Je to laciná hračka, s jejíž opravou se nepočítá. V návodu se vřele doporučuje (a vřelé doporučení pokládejte za rozkaz, říkal matikář Kocman) zřídit si externí úložiště pro data, proč asi? No přece když odejde, tak ať si je máš odkud obnovit do nového kusu.
To není rozvaděč, aby se k němu dalo zpracovat schéma, a i v něm stačí jedno jediné relé třeba typu Pulsarr, Logo či Crouzet, v něm naprogramované nějaké statické i dynamické podmínky funkce, a ani schéma rozvaděče ti nepomůže, protože z něj nevyčteš, co to má kdy a za jakých podmínek dělat.
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“