Kde ustřihnou desku na panel?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Kde ustřihnou desku na panel?

#1 Příspěvek od kulikus »

Kde mi v Praze prodaj 2mm ALMg plech a ostřihnou ho na přesný rozměr (50*40 cm)?
Ferona v Praze Holešovicích střihala, ale zavřeli ji. Nová v Malešicích nestřihá.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Asi te moc nepotesim, ale ja jsem pred mesicem shanel kus 2mm medeneho plechu a nakonec jsem ho musel objednat z ciny. U nas taky jen cele tabule a zbytky neprodavaji protoze jim to za tu administrativu s eet nestoji. Radeji to hodi do srotu.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od serviceman »

Také sháním kus plechu z tvrzeného hliníku 2mm v Praze.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

iDílna vypálí laserem plechy v libovolném tvaru, případně i s otvory. Cena za běžný Al panel je celkem přijatelná, ovšem doprava stojí 180Kč.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od FHonza »

V Kondoru ještě loni plechy stříhali (ale musel si člověk koupit celou měrnou jednotku). Teď koukám na jejich stránky a je tam "Tento materiál bohužel nedělíme a neohýbáme" :(

Edit: teď mi kolega říkal že letos kupoval tady: http://www.e-hlinikoveprofily.cz
Vyzvednutí prý ve Vysočanech

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Vidím, že mám štěstí v tom, že mám v rodině klempíře s vybavenou dílnou.
Nedávno mi stříhal panely z 4mm duralu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Klempíře mám taky u ruky, ale požadovaný plech běžně nepoužívají a zbytky z nestandardních zakázek jsem od nich dávno vytahal...
Současně si větší plechařinu naplánuju dopředu a obětuju 180kč za dopravu z iDílny. Výpalek je s přesností ±0,1mm a všechny větší otvory jsou hotové. Kdybych jel do Ferony, moc na tom neušetřím.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

Kdybys potřeboval nějaké přístřihy z hliníku, dej vědět.
Můžu zařídit, máš to v okrese :-)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od kulikus »

FHonza píše:V Kondoru ještě loni plechy stříhali (ale musel si člověk koupit celou měrnou jednotku). Teď koukám na jejich stránky a je tam "Tento materiál bohužel nedělíme a neohýbáme"
Na jejich webu ale stříhání nabízej...

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#10 Příspěvek od Olchor »

Já chodím u nás do kovošrotu. Za velmi laciný peníz tam seženu materiály skoro všeho druhu a rozměrů. No ale ustřihnout si to musím sám.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#11 Příspěvek od jasin »

Plech na panel není vždy nutno stříhat. Upnout na hranu stolu a podle připevněného pravítka se dá docílit krásné řezy kmitavou pilkou.. Po začištění je výsledek lepší než po stříhání pákou. Vyrovná se padačkám.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#12 Příspěvek od jasin »

Alunet nabízí řezání materiálu s přesností 1mm. Ale plechy jsem od nich ještě nebral.
http://www.alunet.cz/obchodni-podminky
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od FHonza »

kulikus píše: Na jejich webu ale stříhání nabízej...
Super, když jsem psal předcházející komentář, tak místo nabídky dělení bylo u barevných kovů "Tento materiál bohužel nedělíme a neohýbáme". Teď to tam zas je ...

Edit: špatně koukám, u barevných kovů to je pořád, viz třeba
https://www.kondor.cz/plech-al-4-1x2m/d-81986/

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

Skoč si do pražského Revatechu, je to suprfirma. Možná to máš za rohem a ani o nich nevíš. Vyrábí a dodávají nejvíc 19" kastle, ale mají i "bastlířský", mrkni se na jejich web.
Mně v Revatechu bez keců ustřihli a i poslali poštou cokoliv, z čeho dělali sami. Tj. polotvrdý a tvrdý Al, nebo i dural.
Často při těch mých objednávkách zužitkovali i zbytky.
Mají tam i pozinkovaný plechy a nějaký základní hliníkový L-profily.
Firma normálně funguje a snad ještě patří těm dvěma ženským. Byly obě vždycky fajn a nic pro ně nebyl problém. Dělali mi spoustu zakázkových 19" kastlí, měl jsem tam už hotový díry na Euro, na větráky, vpředu perforaci...co bylo ve výkresu a měli na to nástroje, to udělali. Super služby.
Na webu samozřejmě prodej v drobném a stříhání nemají, ale lze se tam v pohodě domluvit. Ale ne mailem, telefon či osobně.
Může se vysoce pravděpodobně stát, že Tě pošlou na dílnu a někdo Ti to na počkání cvakne, třeba za hotový a bez papírů. Papírování by u toho bylo víc, než trvá samotný ustřihnutí...

Nějaký plechy a vinkly je ochotná poslat i pardubická Alupa. Vinkly do Aldaxu byly všecky z Alupy a posílali nám i nějaký nastříhaný plechy. Všecko je o domluvě, nestačí napsat, je nutný zavolat a domluvit se.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“