Pekárna Tesco BM07 - výmìna øemenu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

Pekárna Tesco BM07 - výmìna øemenu

#1 Příspěvek od cikan »

dnes jsem zprovoznil domácí pekárnu Tesco BM07. Pøidávám pár drobností z demontáže a výmìny poškozeného øemínku. Oèekávám, že budu tento proces opakovat, díky kvalitì použitých materiálu tohoto zázraku (tak si tady postup uložím).
Demontáž jsem zaèal uvolnìním horního víka (vycvaknout plastovou krytku). Horní a dolní kryt pekárny - jsou sešroubovány 5 vruty (2 bezpeènostní) a secvaklé nìkolika západkami, zvenku západky asi nejde uvolnit. Dále jsem vyjmul ovládací panel (drží ho nìkolik plastových zámeèkù) a uvolnil konektor z DPS. Potom demontovat šroubek, držící topnou spirálu (prochází keramickou kostkou), vyšroubovat 8 šroubkù M3 dlouhým køižákem (v mém pøípadì #2/300) a vyjmout Al vanu (je kolem topení). Následnì postupnì uvolnit zevnitø západky a sejmout horní kryt.
Potom demontovat 2 šroubky M4 plastového držáku DPS, uvolnit kondík, ochranný vodiè a sí￾ový konektor. Potom demontovat 7 vrutù spojujících šasi s dolním plastovým krytem (já jsem si na šasi oznaèil pozici tìchto vrutù fixem).
Na 4 plastových trnech dolního krytu jsou podložky, aby šasi bylo v rovinì s krytem.
Použitý ozubený øemen jsem koupil v AME za 148,- Kè (souprava 2 øemenù ETA).
Jde o typ 80S3M537. Obvod 537 mm, šíøka 8 mm, rozteè zubù 3 mm, 179 zubù. Na øemenièce motoru je místa dost, takže by šel použít i širší typ øemenu (9 mm).
Přílohy
Tesco BM07 - ovl panel a DPS.jpg
(287.35 KiB) Staženo 187 x
Tesco BM07 - dolní kryt západky.jpg
(285.08 KiB) Staženo 186 x
Tesco BM07 - dolní kryt západka.jpg
(253 KiB) Staženo 192 x
Tesco BM07 - Al vana.jpg
(291.44 KiB) Staženo 207 x
Nadeta sada øemenù.jpg
(290.61 KiB) Staženo 212 x
Naposledy upravil(a) cikan dne 28 bře 2018, 14:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#2 Příspěvek od cikan »

ještì 2 fotky
Přílohy
Tesco BM07 - vrchní kryt západky.jpg
(282.86 KiB) Staženo 189 x
Tesco BM07 - po demontáži ovl. panelu.jpg
(285.08 KiB) Staženo 204 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Podle fotek je DPS výkonové části a el. motor stejný jako v Eta Harmony. Jen není osazeno relé pro revers.
A způsob demontáže, plastové packy apod. jsou taky stejné.
To bude asi zase jeden výrobce pro spoustu "výrobců".
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#4 Příspěvek od dreamer »

Mám doma jednu rozebranou ale zatím s objednáním řemínku váhám. Podle mě došlo k jeho zničení díky vůli na hřídelce na kterou se nasazuje hnětací metla. Řešil jsi to nějak nebo u té tvojí vůle v tom kluzném "ložisku" není?

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#5 Příspěvek od cikan »

to dreamer
u mé pekárny vùle nebyla, ale manželka øemínek znièila pøetìžováním BM07 (hnìtla na pekárnì kde co, i tìsta na buchty). Plastová øemenièka a ozubené kolo vypadají pøíšernì a nedivím se, že se øemínek pøetìžováním poškodí.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#6 Příspěvek od kejki »

Ale tak na to to je, aby se to používalo. Jiná věc je, že výrobce to spočítá na 100 chlebů za dva roky a sbohem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Brat v niecom podobnom (ine rozmery, ale motor vyzera rovnako) pecie (bezlepkovy) chlieb uz mnoho rokov. Ma tam asi tretiu nadobu a raz som menil tie remene.

Minule som jednu doniesol od kontajnerov - remene su vporiadku, akurat sa mi zda, ze jedno ozubene koleso chodi nejako krivo, mozno je tam tiez vola.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“