TIG WECO DISCOVERY 200T - spálené IGBT [SPRAVENO]

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#16 Příspěvek od Rellik »

Tak proč není alfin na deskách? http://rellik.rajce.idnes.cz/Oprava_sva ... 164816.jpg
Prostě je to ital... Po novu asi čína...
Dal bych sem X svářeček, které jsou naprosto stejné, jen v jiných barvách...
Sváření mě v podstatě živí a tento přehled mám snad dobrý... ;)

Ale o tom toto téma není... Jsem rád, že se mi to podařilo za rozumný peníz spravit a o tom to je... :)


Jo alfin... Na škatuli je WECO... :)
Obrázek
Naposledy upravil(a) Rellik dne 29 bře 2018, 19:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#17 Příspěvek od fredis »

Na škatuli je ALFIN! Tečka. Co a odkud dávají dovnitř, to se jich musíš zeptat! :lol: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#18 Příspěvek od sinclair »

Ty si démon přes svářečky chlape :D

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#19 Příspěvek od fredis »

To ani náhodou!! Ale v Třebíči a okolí se shodou okolností sešlo těch výrobců několik :wink: :lol: :lol: . A taky znám pár lidí z těch firem. Navíc, když je člověk jen trošku v obraze (a nemusí být znalec jako Rehlik) a vidí nápisy jako Kitin, Gama, Alfin tak je mu to jasné hned. Neřeším co ty krabice s těmi nápisy mají uvnitř. A vo vo tom to je :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#20 Příspěvek od Rellik »

Tehdy (2002) to dělaly ještě ty firmy z vlastní výroby i když na tom alfinu je vidět, že přebíraly věci odjinud, ale teď už jde všechno z číny...
V práci mám taky alfinu a když ji sem tam rozdělám pro vyfoukání prachu, tak je všechno LORCH... Včetně ovládacího panelu a i na displeji v menu svářečky je přímo napsáno o jakou svářečku jde. Dokonce i původní červený obal je jen přestříkán na modro... Ale to je fuk, hlavně, že to svařuje... :)
Jinak jsem dnes dokončil opravu svářečky jejím seskládáním...
Zalakoval jsem znovu desku se součástkami, lepícím tmelem upevnil chladiš ot toho velkého mosfetu na pomocném zdroji, opravil propálenou hliníkovou "krabici", nalakoval, znovu vyzkoušel a složil...

http://rellik.rajce.idnes.cz/Oprava_sva ... 184716.jpg ++
:)

EDIT: ty zmíněné značky alfin, omi a kit... jsou bývalá jedna firma... Teď jsem v nich max montují komponenty dohromady... A možná je tam odborný servis...

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#21 Příspěvek od dj_rizek »

Super :D

Co to tam máš na tý zdi,nějaký kusy trubek do kterých jdou kabely?

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#22 Příspěvek od vasekpetr1 »

Myslíš, že Küthreiber taky skládá pouze součástky z Číny a tady to jen prodává? To se mi nějak nepozdáva a dal bych za pravdu fredisovi... :wink:

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#23 Příspěvek od fredis »

Nechej ho přitom,všeználka... :lol: Zrovna jako: EDIT: ty zmíněné značky alfin, omi a kit... jsou bývalá jedna firma... Jak jsi na to přišel? :wink: U dvou z těch tří firem jo, tam je to jasný a známý. Ale zajímala by mně ta třetí, určitě víš která a taky to dokázat... Jinak je to ten! Alfin a Küthreiber si desky osazuje sám! Nevím jak jsi přišel na to, že to kupuje z Číny... Třeba i trafa si navíjí taky sám, byl jsem tam na rozdíl od tebe :roll: .
Jinak ten tvůj zázrak je jasný Alfin vyráběný, nebo skládaný z dílů, v ČR. O Itálii se mu možná zdálo :lol: :lol: Stačí se podívat na ten nápis.. Oni asi budou mít i na ty svoje nápisy atd autorský práva.
A že by p. ředitelka v ALFA IN šla tak daleko, že by kupovala v Itálii a tady tomu měnila jen dres?! No možný je všechno. Zná odtud jednoho servisáka, tak by se ho šlo zeptat. Ale historii si pamatovat nebude, je tam jen pár let. Předtím opravoval elektroniku.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#24 Příspěvek od Rellik »

dj_rizek píše:Super :D

Co to tam máš na tý zdi,nějaký kusy trubek do kterých jdou kabely?
Ty trubky jsou topení z bývalého kompresoru. Vytápím tak dílnu, jdou to celkem tři trubky po 60W, které se ohřejí na cca 90°C... Tu mou malou dílnu to zy půl hodiny vytopí o 2°C...

Co se týká těch tří značek, tak "prodávám" jak jsem koupil". Vím že některé díly (desky) vyrábí přímo to jsem taky viděl.

Jinak můžete porovnávat:
http://www.alfain.eu/z18647-alfin-300-t ... r-svarecka
http://www.directindustry.com/prod/cloo ... 18757.html
https://www.weco.it/en/product/discovery-300-acdc/
...
A ještě dalčích X značek co jsou jen jinak barevné... A není to jen u tohoto modelu, je to víceméně u všech modelů daných značek i neznaček...
Ale to je jedno... Každý ať si udělá svou představu...

Jo a ten KIT do těch dvou nejspíš nepatří, ale ve výsledku to bude jen firma, která nejspíš vznikla z pracovníků těch dalších dvou... Takže je to víceméně jedno...
Dál už to prosím neřešme... :)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#25 Příspěvek od fredis »

Jo a ten KIT do těch dvou nejspíš nepatří, ale ve výsledku to bude jen firma, která nejspíš vznikla z pracovníků těch dalších dvou... Takže je to víceméně jedno...
Dál už to prosím neřešme... Smile
No a právě ten KIT do těch dvou značek dvou bratrů patří!!! Jsi prostě mimo :roll: :lol: S tím, že si každý udělá představu, máš pravdu. Ono jedna paní toho napovídala.. Ale já uvádím fakta, na rozdíl od tvých smyšlenek a dohadů.Znám třeba mj člověka který jim vyrábí kostry na trafa, a dokonce vím jak a čím :lol: :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“