systém ECALL

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#31 Příspěvek od mi-ro »

To není česká povaha, to je česká zkušenost. A kdo se jednou spálí, hodně dlouho neuvěří. Nakonec až čas ukáže, jaký to mělo přínos, klady, zápory, kolik to stálo. Nakonec ani já jsme nenapsal nic proti, jen se raději 10x zeptám. I když mi to je stejně h..o platný, EU rozhodlo a fertig.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#32 Příspěvek od Standa99 »

@jjilek: Když už mě musíš spolu-citovat, tak není špatné si vyzkoušet obě strany barikády, na té plivající je to snadnější, i když to bylo myšleno ironicky. Tady jsem zkusil tu neplivající, která je mi bližší. A něco podobného bylo před 3 lety, kdy na autech zavedli povinně TPMS. Jenže to by člověk musel mít trochu přehled, kdo má jaké názory.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

Když ono je to všechno jen o lidech. S auty to nemá nic společného, to se jen zdá, ale mají na to vliv jen lidi. Za stav vozidla je zodpovědný řidič a ten si ho má před jízdou zkontrolovat. Starší auto může být ve stejném a možná i lepším stavu než to "nové", které je nakonec staré taky 5-8 let a nikdy tam nikdo nemusel nic spravovat (škodovkáři). Nakonec, nikdo našim přeplaceným policajtům nezakazuje kontrolovat stav vozidla někde na okraji silnice, ale to by museli chudáci začít pracovat. Když vidím záběry na youtube jak nějaký řidič v cizině zaprasí a za chvíli ho mají jejich poliši, tak bych se uchechtal při fasování nových vozidel pro policii, s kterými se sami stihnout nabourat dříve než chytnou aspoň jednoho opravdového hajzla (piráta).

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#34 Příspěvek od Standa99 »

Je to tak, takhle ta spolu-citace vypadá, že mi termit256 vyká a zakazuje mi aeronet, ale tohle prej chtěl napsat někomu jinému :)
A jedna zajímavost, aeronet byl kdysi warézové fórum, které si zřídil americký človíček jménem Dylan, který měl matku češku a otce amíka, před pár lety tu doménu prodal.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#35 Příspěvek od termit256 »

Myslim ze to mnozne cislo pochopili vsichni krome tebe :-)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#36 Příspěvek od sinclair »

Na výrazy typu "tohle si žádná automobilka nedovolí" už jsem alergickej.

V průběhu 15-20 let si toho i tradiční automobilky dovolily už tolik, že kdyby mi to někdo před těmi 20 lety někdo vysypal na hromadu, co všecko si dovolí, tak se mu vysměju - že tohle prostě není ani principiálně možný.

Ale je.
A bude toho možnýho ještě daleko víc a nejen ze strany automobilek.
Jsme jenom vovce, určený na vlnu a až se to bude hodit, tak i na maso.
Všeho do času.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#37 Příspěvek od termit256 »

Ty by sis auto ktere by neustale nekam odesilalo polohu a rychlost koupil?
Ja osobne urcite ne. Ani nikdo koho znam. Proto si to zadna automobilka nedovoli - nic by neprodala.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Tesla nielen odosiela udaje, ale sa da na dialku aj ovladat...a veselo sa predava.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#39 Příspěvek od termit256 »

Jo, proto ja bych si takove auto nekoupil.
Nechapu amiky ze delaji silenou aferu z toho ze nekdo zpracovaval picoviny co o sobe naplacali na facebooku, ale nevadi jim ze maji auto ktere je na kazdem kroku sleduje.
Ono uz jen koupit si elektromobil muze dnes snad jen magor. (omlouvam se predem pokud tady nekdo z nejakych pohnutek takovy stroj vlastni)

Uživatelský avatar
radek89
Příspěvky: 135
Registrován: 25 říj 2009, 02:00
Bydliště: Mor. Nová Ves, Břeclav
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od radek89 »

termit256 píše:Ty by sis auto ktere by neustale nekam odesilalo polohu a rychlost koupil?
Jednou stejně přijde doba, kdy nebudeš mít na výběr :roll:

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#41 Příspěvek od DELONG »

Čo sa stane na strane tiesňovej linky keď dvôjde k hromadnej havárii ?
A čo nastane na strane operátora SIM ?
Dajme tomu 50 áut vybavených systémom eCALL a ešte k tomu na Silvestra keď všetci posielajú SMS a operátor nezaručuje včasné doručenie SMS správ.

Má správa na 112 prioritu v preťaženej sieti?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#42 Příspěvek od termit256 »

No co by se stalo, nic se nestane. Pokud uz o nehode v dane lokalite budou vedet, proste to tipnou. 50 volajicich navic zadnou sit nerozhodi, a i kdyby, staci kdyz se dovola jeden a popise situaci na miste. U hromadnych nehod nebyva o prezivsi svedky kteri jsou schopni telefonovat nouze. Pro tohle system primarne urceny neni,
Zkus si schvalne tipnout kolik hromadnych nehod se stalo v evrope o pulnoci na silvestra za poslednich 100let :-)

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#43 Příspěvek od pepik9 »

2016: "Rada EÚ schválila projekt Galileo v roku 1999. V plnej prevádzke mal byť v roku 2008, v súčasnosti sa hovorí o rokoch 2020 až 2021. Vďaka meškaniu a predraženiu projektu nie je dnešné spustenie systému Galileo úplne neskalenou udalosťou. Zvlášť, keď si uvedomíme, že z 30 plánovaných satelitov (24 aktívnych a 6 záložných) je vo vesmíre zatiaľ len 18 (vrátane 4 satelitov vynesených raketou Ariane 5ES 17. novembra 2016). Plný stav má flotila satelitov dosiahnuť v roku 2020, no ani tento termín nebude jednoduché dodržať."
Galileo má opravdu velký problém s hodinami.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#44 Příspěvek od termit256 »

Galileo ma v soucasne dobe ve vesmiru 22 satelitu a do 3 mesicu maji byt vystreleny dalsi 4 takze system bude kompletni + 2 zalozni druzice.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Behemot »

No akorát že těm prvním za chvílu skončí životnost, co :lol:

Jinak k tématu, http://dfens-cz.com/hackovani-a-ovladani-aut/

Ale nějakej ékól, to je čučkařina. Napřed vám auto zdaní jako prase, hlavně to s normálním motorem, pak povinně naříděj elektromrdku a nakonec to pro plebs zakážou úplně, výjimku budou mít jen papaláši a úředníci. Už se to chystá.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“