Transcend JetFlash 16GB, zmizli dáta

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od masar »

A co to je za "nedělitelná" a "nezkomprimovatelná" data? :wink:

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#17 Příspěvek od jogo9 »

Nj, niečo s tým budem musieť vymyslieť, ďakujem.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#18 Příspěvek od jogo9 »

Nakoniec sme to riešili takou istou 32-kou - bude si tam pridávať identické veci - a bude to mať všetko poruke pokope....

Lenže dal som 32ku do pc, nainštalovala sa - a v TP znovu nula GB a v správe diskov ju vôbec nebolo vidno! Tak som ju vytiahol a vsunul znova - znova samoinštalácia a bolo ok. Pritom predtým v práci v NB šla bez problému -kopíroval som tam do nej obsah tej 16-ky.

Tak som tam doinštaloval veci, čo sa na 16-ku nezmestili a chcel vytvoriť *txt súbor a niečo doň napísať. Začalo to mrznúť, aj premenovávanie. Napadlo ma, že už mám na disku krívajúci XP (z ktorého už nejde ani kopírovať), tak som dal do pc iný šuflík s dobrým XP. Tam to nemrzlo, ale akoby lepil kurzor - oneskorené "lepivé" reakcie pri práci s tým vytvoreným *txt súborom.

1. Máte nejaké skúsenosti s týmito Kingstonmi? Sú s nimi problémy? Osobne som nikdy s Kingston problém nemal (samozrejme mám skúsenosti len v množstvách pre osobnú s-potrebu)..

2. Na nete som čítal o ne/výhodnosti sformátovania flešky na NTFS. Skúsil som dať formát tej 16-ky - menu môjho XP mi však pri tom NTFS vôbec neponúka, ani pri pokuse pravým myšítkom, ani pri pokuse cez správu diskov - iba FAT - čím to je?

3. Idem vrátiť tú 16-ku do predajne -vraj bez problému zoberú. Zrejme ju opäť ale ako použitú predajú ďalej. Vymazal som z nej všetko - naformátoval FAT (keďže NTFS nešlo), naplnil ju 1,5GB kópiami vadného súboru filmu, znovu naformátoval, vyrobil do nej TrueCrypt kontajnery a znovu naformátoval - je šanca z nej tie prvotné súbory ešte prečítať?

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#19 Příspěvek od weed_smoker »

Kdysi jsem zakoupil na pokusy FLASH 8GB u ťamanů za 200,- Samozřejmě po nahrání přes 4GB už nešla až do naformátováním utilitkou pro FLASH disky(použil jsem asi 4 a jedna se chytla).Pokud se překročilo těch 3.8GB,adresovej čítač začal od nuly a jelo se dál,takže naboural filesystem a hlavičku.Po čtvrtym pokusu už nešla ani jako 4GB a nešla tak ani naformátovat při žádnym pokusu,nešla ani rozdělit na 2 4GB oddíly.Samotnej čip HYNIX(nic super,ale zas ne úplnej šmejd) byl 4GB.Problém byl v řadiči(epoxy flusanec na DPS).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“