název součástky (banánek do měřáku) (Přesunuto)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#61 Příspěvek od danhard »

Narvi si už ten banánek někam :lol:

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#62 Příspěvek od makino »

Kolesa bol aspoň vtipný a nenervačil ( nech mu je zem ľahká) a dal si občas poradiť. Tento pán mi pripomína niekoho, komu sa začína meno na veľké F.

Uživatelský avatar
montana
Příspěvky: 93
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#63 Příspěvek od montana »

Jaképak nervy, banánky mám hotové. Přiletováno.

Smůla je, že multimetr ukazuje 0,4 ohm při spojení kablů i když odpor je ~0, měřeno na druhém měřáku.

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#64 Příspěvek od makino »

Prajem veľa úspechov pri presných meraniach. Ja mám 4,5 miestny merák Metex 4650, ešte z čias keď táto značka za voľačo stála, čo je minimálne rádovo presnejší prístroj ako tvoj a nejaké odpory káblov som nikdy neriešil. Presné merania na stotiny alebo tisíciny sa robia úplne inými prístrojmi a inými postupmi. V amatérskej praxi vystačíš s hodnotami rádov desatín. U väčšiny rezistorov aj iných súčiastok sa hodnota na týchto miestach za desatinnou čiarkou mení zo zmenou teploty. Takže keď nameriaš pri 20°C napr 9,986 ohm a pri 40°C napr. 10,103 ohm čo ti to povie, ako ti to bude užitočné. Stále to bude rezistor 10K ktorý keď v zapojení použiješ bude bez problémov fungovať v 99.9% zapojení.
A hlavne sa vyhni sieťovému napätiu s tým merákom aj káblami.

NEMÁTE NIEKTO NA PREDAJ METEX 4650 ALEBO METEX 4650B ? Aj nefunkčný

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#65 Příspěvek od Kremik »

Ale jo, prodávají se banánky, co na první pohled vypadají normálně, ale nejdou nikde zastrčit. Ani po zmordování kleštěmi se to moc nezlepší. Někde mi jich tu 10, možná 20, leží. Už nevím, kde jsem je koupil (Hadex, GM, Elfax)?

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#66 Příspěvek od Kremik »

montana píše:To si se přihlásil pod jiným jménem, ne? Od tebe tu vidím první příspěvek.
Vtipné, vždyť jsi tu sotva vlezl :D
A už běžný uživatel - no, Ekkare, asi máš konkurenci :lol:

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#67 Příspěvek od Spiral »

Zdravím, jen abych byl v obraze, řeší se tento přístroj?
https://www.berem.cz/cz-detail-90206074 ... t830b.html
Kvalita měřících kabelů by měla být adekvátní hodnotě a přesnosti přístroje a u DT830B má největší hodnotu asi ta 9V baterie ... Tím neopovrhuji tímto multimetrem, kdysi jsem s ním začínal, pak jsem ho věnoval dál.
Abych to zkrátil, pokud by nové šnůry byly dražší než měřák ...
Používám stolní multimetr, přístroj je pravidelně kalibrován, měření odporu v nižších hodnotách je vždy problem, ale na přesná měření jsou jiné metody,
měřák v ceně stravenky ti to neumožní.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#68 Příspěvek od sinclair »

Ano, "měřákům" tohoto druhu jsem vždycky obecně říkal "multimetr z OBI za 159,-Kč" a většinou tolik opravdu stály. A nejen v OBI, jeden docela pěkný jsem si koupil i v Tescu. Mám ho poruce doma, když je zapotřebí změřit třeba stav baterek v ovladači, nebo takový nějaký nenáročný úkol :D
Ale měl jsem za celou dobu asi tři vzhledový, stejně vybavený druhy a šly do toho normálně zastrčit měřicí šňůry se 4mm banánky, včetně těch českých WK.
Měl jsem ale v rukách jeden, co měl okolo kulaté díry pro kolík banánku čtyřhranně vylisovaný plast krytu a v příslušenství byly měřicí šňůry s krytým kolíkem banánku - čtyřhranným plastem.
Ale i tak do té díry pro banánek šel normální 4mm banánek zastrčit.

Uživatelský avatar
montana
Příspěvky: 93
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#69 Příspěvek od montana »

Kolik musím napsat příspěvků, abych se stal přinejmenším superuživatelem? :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#70 Příspěvek od p32 »

Mám dojem, že asi 2000. Ty jich máš 94. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“