TV Technika 32" 904b aw14

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
janak
Příspěvky: 27
Registrován: 16 říj 2015, 02:00

TV Technika 32" 904b aw14

#1 Příspěvek od janak »

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s touto televizí Technika 904b aw14, když obraz vůbec nenajede, jen bliká červená dioda dole, která indikuje zapnutí?
Koukal jsem i dovnitř na zdroj, kondíky nejsou ani jeden ani trochu vypouklé. Nic jsem nepřeměřoval, nejsem odborník.
Podobnou věc jsem před lety řešil na monitoru Samsung, kdy taky jen blikala ta dioda a pomohlo přehrání firmware. To se dělalo tak, že se do PC nainstalovala k tomu určená utilita, tento monitor jsem připojil do grafiky jako druhý, stáhnul jsem firmware a přes tu utilitu jsem ho nahrál do monitoru a od té doby monitor běhá jak nový.
Zajímalo by mě, jestli by to šlo i s touto televizí, akorát nevím, jestli na to taky existuje nějaký prográmek, že bych tu TV připojil jako druhý monitor a nahrál to tam.
Pak ale další problém, nenašel jsem nikde firmware pro tuto TV, tak jestli třeba někdo neví, kde by se dal sehnat????
Někde psali, že snad lze z druhé stejné TV nahrát funkční firmware na flasku a pak ho nahrát do té první TV. Na to jsem ale nepřišel jak.

Pro případné kritiky - já vím, že je tahle značka sr**ka, ale má ji moje sousedka důchodkyně a že je na ni strašně zvyklá a že je jen dva roky stará (teda ta televize), a já jsem jí slíbil, že se zkusím pozeptat na internetu. Na tomhle serveru se pohybují i zkušení znalci, tak mě napadlo tady.

Samozřejmě to může být i jinými závadami, ale zajímalo by mě zkusit i to přehrání toho FW.

Předem díky všem za rady......

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Obávám se, že jedině odpájet paměť, zazálohovat a nahrát v programátoru. Co je v tom za paměť? A před tímto řezáním je nutné alespoň poměřit jednotlivá napětí, aby se případně neoralo zbytečně co něčeho, co není rozbité. Pokud nemáš alespoň nějaké zkušenosti a vybavení, tak to dej radši někomu opravit. Zas tak jednoduché to není.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
janak
Příspěvky: 27
Registrován: 16 říj 2015, 02:00

#3 Příspěvek od janak »

Děkuji za odpověď, řešení se naštěstí obešlo bez potřeby technického zásahu....

Nakonec jsem tak rychlou a přínosnou odpověď na jiném fóru nečekal... :-)
Po dvoudenním bádání se to povedlo vyřešit, naštěstí zmiňovaným přehráním software, tak tady je jak, kdyby se to třeba někomu hodilo.......

Video návod:
https://www.youtube.com/watch?v=kPCisa9BYkk

Stažení update softwaru:
http://www.vesteldriver.com/TV_MB82_CORE_UPDATE.html

Postup překlad z google translate:
1. Následující soubor je zkopírován do prázdné a formátované paměti USB. Není třeba vytvářet další složku na USB.
• upgrade_loader.pkg
2. 220 kabelů televizoru se vyberou ze zásuvky. Paměť USB, ve které je software kopírován, je zapojen do vstupu USB-1 na televizoru.
3. Stiskněte tlačítko OK na dálkovém ovladači a připojte k této ceně 220 kabelů. LED dioda
bliká, až se stiskne tlačítko OK.
4. Po spuštění blikání LED se software automaticky spustí. Tlačítko OK se uvolní.
5. Po blikání blikání LED se dokončí proces instalace softwaru.

.....A TV jede, dokonce má hezčí menu.... :-)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Tak to máš kliku, že byl k dipozici správný firmware, u této třídy TV to vůbec není samozřejmé. Každopádně gratuluji k úspěchu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
janak
Příspěvky: 27
Registrován: 16 říj 2015, 02:00

#5 Příspěvek od janak »

Tak to máš zcela pravdu, firmware pro tuhle TV vůbec nikde není. To, čím jsem to oživil je vlastně uváděno jako software nebo drivers pro tu základní desku, která je uvnitř, je to Vestel 17MB82S, a mělo by to jít defakto na každou TV, která tuhle desku v sobě má. To menu se pak liší vzhledem, vše je rozloženo úplně stejně, jen jsou jiné ikony, dokonce takové hezčí. Ale hlavně že fachá....
Sousedka má hroznou radost a já ze sebe udělal strašnýho borce. :-)
Každopádně díky i za tvůj názor, jsem rád, že někdo projevil zájem poradit....

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“