TV a koncesionářské poplatky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#76 Příspěvek od kokun »

Ale TVP není monitor!
Můžeš k němu připojit ten STB (anebo třeba mobil) - za mobil neplatíš, ale za TVP už jo 8O :lol:

Připoj si mobil k monitoru a neplať :aplause:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#77 Příspěvek od petrfilipi »

Takže ty myslíš, že když připojím STB s DVB-T(2) k monitoru, tak že nebudu muset platit?

PF

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#78 Příspěvek od p32 »

Ne! Platí se pouze za TV přijímač (televizor ve fyzické podobě) a je jedno jestli ho používáš nebo ne a jestli funguje nebo ne. Pokud se díváš na monitor s připojením na internet nebo STB, tak to nikoho nezajímá.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#79 Příspěvek od kokun »

petrfilipi píše:Takže ty myslíš, že když připojím STB s DVB-T(2) k monitoru, tak že nebudu muset platit?
p32 píše:Ne! Platí se pouze za TV přijímač (televizor ve fyzické podobě) a je jedno jestli ho používáš nebo ne a jestli funguje nebo ne. Pokud se díváš na monitor s připojením na internet nebo STB, tak to nikoho nezajímá.
No nwm, možná jen můj dojem (asi to poznáš "právnicky" lépe), tady bych si úplně na 100% tak jistý nebyl.
Platí se rovněž za TV kartu v PC, který je rovněž připojen jen na monitor 8O :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#80 Příspěvek od p32 »

Za kartu v PC? Nespletl sis to s podmínkama pro firmu?
Mimochodem, síťová karta na internet ještě není TV přijímač.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#81 Příspěvek od xsc »

Samozřejmě, že se platí za TV kartu v PC. Za tu síťovou nikoliv. Domácnost samozřejmě platí jen jednou, nezávisle na počtu přijímačů. Takže i když někdo nemá doma TV, ale má kartu v PC nebo USB DVB-T, bere se to jako TV přijímač.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#82 Příspěvek od petrfilipi »

Já si stejně myslím, že se platí (mělo by se platit) spíše za tuner než za obrazovku. Tzn. za monitor neplatím (i když před něj mohu připojit STB), za PC bez TV karty neplatím (i když k němu mohu připojit USB TVP). Tak proč bych měl platit za TV, až se přestane vysílat v DVB-T a TV bude schopna reprodukovat pouze DVB-T.

Petr

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#83 Příspěvek od xsc »

petrfilipi píše:Já si stejně myslím, že se platí (mělo by se platit) spíše za tuner než za obrazovku.
Ano, tak by to bylo mnohem rozumnější. Jenže zákon pochází z doby analogu, modernizuje se formou dodatků, tak to takhle vypadá. A když je zákon na hovno, vždycky se toho chytne nějaký právnický pako s vidinou peněz. Takže to není tak dávno, co se vedl spor s majitelem nefunkční staré čbtv sloužící jako dekorace v hospodě a soud samozřejmě rozhodl, že platit za to je třeba. Ideálně ČT i parazitům z OSA....

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#84 Příspěvek od petrfilipi »

Další pokračování s upřesněním, že je nutno platit i za starou analogovou TV, protože kdesi je kýmsi šířeno digitální vysílání v analogové podobě. Boží.

https://technet.idnes.cz/koncesionarske ... _video_nyv

Petr

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#85 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#86 Příspěvek od scorpions-cz »

Jinak pokud se platí TV poplatek , tak se automaticky musí platit i rádio. Páč TV i STB umožňují příjem rádia.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#87 Příspěvek od xsc »

Ano, nacpání se do DVB-T slouží Rozhlasu přesně k tomtuto účelu.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#88 Příspěvek od petrfilipi »

Souhlas. Rozhlasové kanály nekompromisně mažu. Kdyby aspoň zhasla při poslechu rádia obrazovka (Samsung 32c5000) - ale takhle je mi vyloženě líto toho podsvitu, který by svítil hodiny zbytečně.

PF

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#89 Příspěvek od JoDiK »

petrfilipi píše:Kdyby aspoň zhasla při poslechu rádia obrazovka (Samsung 32c5000) - ale takhle je mi vyloženě líto toho podsvitu, který by svítil hodiny zbytečně.

PF
Já u LG při rádiu vypnu obrazovku (podsvit) pod ikonou šetření energie (mám na to přímo tlačítko na ovladači), takže to stojí jen čtyři zmáčknutí. Jen nechápu, proč i změna hlasitosti tu obrazovku zase zapne...

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#90 Příspěvek od petrfilipi »

No rozsvítí se přece proto, abys viděl, jak máš nastavenou hlasitost :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“