automaticky odesílané sms z androidu

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

automaticky odesílané sms z androidu

#1 Příspěvek od sr71 »

Zaèali se mi v sms zprávách asi pøed 3dny objevovat sms, které se tváøí jako že byl uèinìn pokus o odeslání na èíslo 90966, v tìle zprávy je vždy nìjaký kód (napø. BKN_0419n), ale svítí u toho èervený vykøièník, myslím že stejný jako v pøípadì když se mi normální sms nepodaøí odeslat. Myslím, podle èísla, že by se mohlo jednat o nìjakou sviòárnu, která se snaží odesílat sms, zpoplatnìné nìjakým nesmyslným tarifem napø. 99kè/sms (nìco takového jsem vygooglil).
Jedná se o firemní telefon, kde jsou podobná èísla blokována, proto si myslím že to nelze odeslat a zpráva má ten vykøièník.
Telefon je dle antiviru èistý (a shodou okolností cca pøed 3 týdny obnoven do továrního nastavení a od té doby jsem se snažil instalovat aplikace i prohlížet web pøes tel. dost s rozmyslem). Shodou okolností se stejná vìc zaèala asi mìsíc pøede mnou objevovat i kolegovi (také s firemním èíslem takže se mu to chová stejnì).
Zajímalo by mì jak zjistit, co tohle zpùsobuje a pokud možno to odstranit. Ani ve spuštìných aplikacích není vidìt nic podezøelého, projíždìl jsem to i nìjakým CC cleanerem a taky nic.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#2 Příspěvek od vladodyno »

V tomto prípade je riešenie pomerne jednoduché. Firemný telefón? Hoď to na hlavu IT technika firmy.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#3 Příspěvek od PCmaniac99 »

Vyzkoušej Avira, oproti jiným našel trojského koně. Ne každý antivir najde všechny hrozby. Evidentně tam virus máš.

PS: Ke správě aplikací používám Link2SD protože vidím všechny aplikace i s cestou a celým názvem.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

Avira mì nic nenašla :( nainstaloval jsem si i ten Link2SD, prošel jsem všechny aplikace v nìm a nic podezøelého jsem neobjevil, zajímavé, ale v každém pøípadì je to divné. Je mì divný i to že jediný koho znám a komu se dìje to samé je ten mùj kolega z práce

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#5 Příspěvek od PCmaniac99 »

Rozhodně nejsi jediný.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“