Výměna (asi) lepeného těsnění dveří lednice

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

Výměna (asi) lepeného těsnění dveří lednice

#1 Příspěvek od ohryzek36 »

Nazdar. Mám doma starší lednici Calex SCB 340 C a i když je už starší (rok výroby tak 1998), tak bych ji chtěl ještě chvíli používat. Všechno je v pohodě, jen těsnění ve dveřích už má nejlepší desetiletí za sebou. Moc netěsní a navíc je totálně olezené plísní. Prostě jsem ho chtěl vyměnit - tady a tady jsem našel náhradní těsnění, cenově vychází docela dobře (dohromady tak 630Kč), akorát nevím, jestli tam bude sedět - píše se, že je šroubovací, ale já jsem v mojí ledničce žádné šrouby u těsnění nenašel - vypadá to, že je zastrčené mezi dveře (kovový výlisek) a vnitřní stěnu dveří (plastový výlisek) a nějak zalepené do té spáry.

Je to nějak řešitelné?

Popřípadě - dá se to těsnění nějak "zrepasovat" pomocí chemie (vymýt & znovu změkčit)?

Přidávám jednoduchý nákres dveří v řezu, možná přidám i nějakou fotku až najdu usb kabel od telefonu.
Přílohy
dveře.GIF
(2.37 KiB) Staženo 111 x

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Myslím, že u všech ledniček je to stejné. Zastrčení těsnění do drážky ve dveřích, které se dá vytáhnout. Já občas, když rozmrazuji ledničku nebo mrazničku, tak to vytáhnu a potom umyji pomocí Jaru a octu a houbičky na nádobí. Pak je to jak nové.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#3 Příspěvek od dreamer »

Já jsem si těsnění loni nechával měnit u chlaďaře a naprostá spokojenost. Vyšlo mě to asi o 30,- Kč dráž než kdybych těsnění sám objednával. Asi dokáže nakoupit za lepší ceny než jsem našel já na netu a dopravu rozpustí na víc položek tak mu zbyde nějaká koruna i na práci. Je pravda že jsem mu celé dveře přivezl na prodejnu a zase si pro ně dojel.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Zkusím se poptat známých chlaďařů, co a jak. Popřípadě pohledám nějaké (mě dostupné) servismanuály - třeba je to někde popsané. Říkal jsem si ale, že se první poptám tady.

Ty těsnění mě vyjdou cenově tak levně už jen z toho důvodu, že to beru z velkoobchodu - jinak to stojí dohromady tak 1000Kč.
Naposledy upravil(a) ohryzek36 dne 04 kvě 2018, 06:16, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Pokud vím, tak chlaďaři kupují to těsnění v metráži a sami si to stříhají a svařují.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#6 Příspěvek od dred »

Na starý Calex šuflíkový mraziak som kúpil TU .Majú celkom široký sortiment a pre neštandarný rozmer majú "univerzálne". Zvarené dva protíľahlé rohy. Po ustrihnutí na správny rozmer sa ďaľšie dva rohy zlepia....Tiež som bral také = spokojnosť.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#7 Příspěvek od ohryzek36 »

Takže těsnění jsem ze dveří nakonec nějak vytáhnul - bylo nutné použit tak trochu větší sílu a projet obě spáry úzkým šrubovákem. Konce těsnění držela PUR pěna, která už docela povolila. Zkusím objednat o těsnění z Voru (co je v mém prvním příspěvku) - asi tam bude sedět.

Detaily toho samého těsnění jsou tady a hlavně tady - ten profil prostě vypadá hodne podobně (asi je stejný).

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#8 Příspěvek od ohryzek36 »

Takže těsnění mi přišlo, velikostně odpovídalo, tak jsem vyčištil stykové plochy, nasunul jsem ho do drážek - začínal jsem od jednoho horního rohu, pak jsem natáhnul těsnění přes celou vrchní stranu dveří, druhý horní roh, natáhnul boky a nakonec spodek. Bylo to všelijak profilované, tak jsem si musel pomáhat dvouma šroubovákama (na roztahování stěn dveří) a stejně jsem to tam musel nakonec ještě pořádně dorazit. Na dveře mrazáku jsem si musel ledničku vyklopit a opřít o stěnu - jinak bych na spodní hranu dveří nedosáhl.

Ze začátku to šlo docela blbě, ale nakonec jsem to do hodinky (no, asi rychleji - nestopoval jsem to) dal.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#9 Příspěvek od doktor365 »

Máš ve Voru registraci ,že znáš ceny?

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#10 Příspěvek od ohryzek36 »

Dělám v servise, objednáváme od nich díly.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“