Nový HDD, tip

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

Nový HDD, tip

#1 Příspěvek od Duvsan »

Rozhodol som sa kúpiť nový externý HDD. Veľkosť 2,5", kapacita aspoň 2TB. Bojím sa ísť príliš vysoko kvôli spoľahlivosti (hustota zápisu). USB stačí dvojkové. Máte nejakých spoľahlivých favoritov? P

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#2 Příspěvek od dreamer »

Za mě - nebrat 2TB Verbatim v růžovofialovém pouzdře! Uvnitř disk Seagate, nestačil jsem se divit. Vrchní kryt samotného disku nikoliv na šroubky ale jen po obvodu přelepený samolepkou. Ze zvědavost jsem jej sundal a plotna očividně pokryta prachem, uprostřed hlavička vysoustružila krásnou kružnici.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Jedinou značku, kterou můžu doporučit, je Western Digital. Ani Seagate, ani Samsung nebo Maxtor nebo další brandy - jsou kvalitou na 3,14ču.
A exterák už dneska jedině s USB3.0 a vyšším - kvůli napájení.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

V 2008 som menil disk v notebooku. 30GB Toshiba. Po dvoch rokoch mal problém s čítaním kvôli vydretému ložisku. Občas sa rozvibroval a v tedy nečítal. Robil to stále častejšie. Keď som celý notebook rýchlo naklopil, tak disk stíchol a znova čítal. Tesne pred výmenou už vrčal v jednm kuse a musel som ním celú dobu mávať. Ked som ho otvoril, divil som sa, že som z neho ešte dostal všetky dáta. Disk mal vôľu, že pri naklopení sa okraj vychyľoval +-2mm. Malo tam byť ložisko levitujúce na vzduchovom vankúši. Originál patent IBM, resp. Hitachi, ktorí prevzali od IBM technológiu. Ale zjavne tá imitácia levitujúceho ložiska od Toshiba fungovala ako lozisko na furiku. Po tomto som už nechcel nič od Toshiby, len od Hitachi. Ale krátko po tom Toshiba kúpila Hitachi. Už neviem prečo, som dal do toho notebooku Samsung 500GB. Pred pol rokom z ničoho nič skapal. V Smart info bolo nádherné číslo 13000 hodín, plus nejaké drobné, čo som sa zneho snažil dostať dáta. Kurvítko či náhoda? Stratila sa tabuľka vadných sektorov, ktoré sú namapované na koniec disku. Takže dáta su obnoviteľné, len nemám na to teraz čas.
Doma mam viacero externých diskov. V staršom Adata 320Gb je Toshiba. V Adata Classic CH94 zatial neviem, neprišiel som na to ako sa otvárajú, ale sú úplne najlepšie kvôli integrovanému kábliku, ktorý sa nemotá a len veľmi ťažko stratí. Starší Apacer 500GB jak ma úhľadné hlinikové púzdro, tak má hnusnú prídavnú gumenú obrubu proti otrasom. Ale veľmi ľahko sa rozoberá, takže si zneho často požičiavam USB-SATA prevodník. Vnútri má Western Digital Scorpio Blue. Zatial s ním nebol žiaden problém. Len keď sa točí, tak sa trasie celý stôl. Od nova. A rovnaky WD z notebooku robí to isté. Z novších mám Intenso 1GB, kde počítač hlási, že je to Toshiba a ešte Maxtor 1GB USB3.0, kde je asi Maxtor.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#5 Příspěvek od dj_Paul »

Já to řeším nákupem HDD boxu a patřičným diskem.

Ty hotové řešení většinou mají už výhradně disky ne se SATA portem, ale přímo USB

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#6 Příspěvek od ccode »

Jak píše dj_Paul disky WD mají elektroniku již přímo s USB. Osobní zkušenost s WD Elements. Když použiješ HDD box s USB3 a SATAdisk máš při nějakém maléru o trochu větší naději na záchranu dat (možnost připojit přímo na SATA MB).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Toho 1TB WD Elements jsem zrovna včera koupil v Planeu, stál nějak kolem 1600 peněz (kupoval jsem toho víc, tak částku na korunu přesně nevím). Uvidíme jak sa synek vokáže. WD disky hlavně v RED a BLACK edicích jsou spolehlivý, tak uvidíme jak se zavede tenhle ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#8 Příspěvek od ccode »

To zase ne, že by nevydržel. Jeden kus měl kolega mrtvý na elektroniku (tady mě zaskočilo to řešení s USB přímo na desce elektroniky) a zrovna minulý týden jsme zachraňovali data z jiného 1T Elements (na to stačil Active File Recovery) jinak už přes tři roky používám 2T WD My Passport a dalších 6 ks 1T WD Elemets asi rok a půl a není s nimi zatím problém.

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#9 Příspěvek od Spiral »

Zdravím,
použít HDD (dle vlastního výběru) a rámeček (HDD box) je rozumné řešení.

ccode
Jaký je Váš názor na HGST?

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#10 Příspěvek od jirys »

Já používam již delší dobu a jsem s nim spokojen :

https://www.tsbohemia.cz/seagate-firecu ... 53760.html

a tento rámeček :

https://www.tsbohemia.cz/i-tec-mysafe-e ... 48198.html

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Já bych prostě nic jiného než HDD od Seagate nedával.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#12 Příspěvek od PeteBurns »

V karavane mam 2TB Western Digital, co ten zazil otrasov pocas tych 3 rokov, co tam je, klobuk dole, ze este bez problemov funguje :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

A proč ne? Technologie jsou tak daleko, že jsou skoro stejné. Já měl s WD spíše špatné zkušenosti, opravy od zákazníků končily většinou vysvětlováním, že nezáleží na výrobci, ale na výběru a taky na ceně. Jednu dobu byly na tom hůř WD, jednou Seagate, ale poslední dobou (asi 4 roky) není jediný problém se Seagetama, takže beru jen je. :wink:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#14 Příspěvek od PeteBurns »

Ved prave, to je na tom ta sranda, ze su prakticky rovnake, pritom niekto chvali iba WD a iny zase iba Seagate :lol: Ja si len pamatam, ze kedysi davno bol velky problem so Seagate Barracuda, ale ocividne je to rovnake ako s autami - jeden by talianske ci francuzske auto nikdy nekupil, iny je s nimi nadmieru spokojny :)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#15 Příspěvek od xsc »

Spíš je to tak, že někdy má výrobce hodně nepovedenou řadu. To je příklad Seagatů před pár lety, kdy jejich 1TB disky odcházely velice často. Před dávnou dobou to byly skleněné IBM (30-50GB) vyráběné v Maďarsku.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“