pokojový termostat CM51

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

pokojový termostat CM51

#1 Příspěvek od Olchor »

Hoj, mám pokojový termostat Honeywell CM51. Přestalo spínat vnitřní bistabilní relé, jinak všechny funkce fachčí. Při zběžném proměření je relé v pořádku. Než do toho začnu víc hrabat, nedalo by se někde sehnat schema ?

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#2 Příspěvek od samec »

Vybite baterky?

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#3 Příspěvek od dreamer »

Jak psal samec. Vybité baterie nebo nevhodné (nabíjecí) bývá častá příčina.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#4 Příspěvek od Olchor »

Tak úplně blbej nejsem. To jsem samozřejmě zkoušel první.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#5 Příspěvek od samec »

Tak snád viete, že batérky treba merať pri záťaži. Napríklad pri záťaži odpovedajúcej tomu relé. V katalógovom liste toho relé by malo byť uvedené minimálne napätie potrebné na zopnutie. Nie raz sa mi stalo, že práve zakúpené batérie boli viac vybité, ako tie, ktoré som nimi chcel nahradiť. Tiež sa mi stalo, že relé v jednej polohe spínalo a v inej nie. Takže, ak chcete vedieť kde je chyba, tak potrebujete odsledovať napätie na cievke relé počas prevádzky. Problémom môže byť aj studený spoj na plošáku. Podľa fotky z gúglu sa zdá že plošák je dosť jednoduchý, aby sa z neho dala odkresliť podstatná časť schémy. Problém môže byť v studenom spoji. A keďže relé nie je napevno prispájkované, problém môže byť aj tam. Tiež treba overiť, aké napätie a prúd to relé spína, či nie je na hrane svojich možností, plus nejaká indukčnosť prepojovacieho káblu a kontakty môžu byť dosť vypečené. Ak ste nenašli schému na internete, tak je väčšia pravdepodobnosť, že vyhráte v lotérii, ako že vám tu schému niekto dá.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#6 Příspěvek od Charos »

Jednou jsem u něj musel přepájet (a kousek povysunout) ty výstupní piny s desky, když nebylo víčko s elektronikou dokonale zavřeno, tak nebyl kontakt se základnou (svorkami pro kabel ze zdi). Byly tam studeňáky.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“