Emgetom E2Cult+ulomene tlacitko

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Emgetom E2Cult+ulomene tlacitko

#1 Příspěvek od robo »

Jsem majitelem tohoto pristroje. Po zvukove strance je dobry. Ale mechanicke provedeni je spatne. Ulomilo se mi tlacitko play/pause*on/off. Kontakty pro spinac jsou jeste na miste. Ale kontakty pro uchyt mikrospinace uz nejsou. Zkousel jsem mikrospinac prilepit sekundakem ale nic. Upadlo. Neznate nekdo radu, napad cim to prilepit nebo jak to opravit. Je mimo zaruku. Cena opravy v servisu je cca 1000kc. Kdyz by tam byly ty kontakty pro uchyceni tak cca 500kc. Dekuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Skus nejake ine lepidlo. Myslim, ze Chemopren by mohol drzat - je pruzny. Plochy musia byt odmastene!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

rnbw píše:Skus nejake ine lepidlo. Myslim, ze Chemopren by mohol drzat - je pruzny. Plochy musia byt odmastene!
Obavam se ze s chemoprenem udela kulovy...precijen funguje na ponekud vesi plochy a ty kontakty pro prichyceni budou asi prtave...kdyz to nevzal sekundak tak to asi nevezme nic...mozna bych zkusil dvouslozkove lepidlo, ale bez zaruky

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Ten emgetom neznám...ulomené díly jsou plastové ? vyzkoušej (bez záruky) toluen (chemicky: methylbenzén, C6H5-CH3). Používal se na lepení ulomených plastových unášečů cívkových magnetofonů a osvědčil se.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Mikrospinac je plast, prichycen je v kovovem ucku a nasledne je pripajen na tistak. Je to strasne mrnave. Zde je link na stahnuti souboru v pdf http://www.volny.cz/e.cult/default.htm
Je zde foto a popsan problem ktery podkal me. Uz jsem posilal email tomu cloveku, zatim nemam odpoved. Jestli je schranka vubec aktivni.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Na co si mu posilal email? Jenom jako podporu, nebo si s tim nevis rady? Tak vycerpavajici popis opravy nepochopi snad jen dite materske skolky.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Koukl jsem na ten dokument znova. A protoze mam pomale pc a bezdrat. pripojeni tak jsem koleckem mysi otocil a Adobe reader me zacal nacitat od strany 2. A na konci je zminka neco o" mem navodu......A ja si rikal proc tam neni ten navod, ze tam nic o navodu neni. Hledal jsem info na konci pdf dokumentu. Proto jsem posilal ten email. Ach jo ted si pripadam jak trubka. :( A dekuji vsem za pomoc

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Je to 🤐 vyrobeno, jako nejlacinější spotřebka. V záruce bych nelenil a reklamoval, ev. se podělil s Českou obchodní inspekcí a pořádně to rozmázl. Oprava je snad možná i při utržených spojích, ale chtělo by to detailnější fotky. Podobně 🤐 konstrukční řešení jsem odstraňoval buď vlepením plastové krychličky za mikrospínač - samotný tmel nestačil, byl moc pružný - nebo instalací "šprajcu" po celé délce atd, v jednom případě jsem zrušil pravoúhlá tlačítka a nahradil je do pravého úhlu umístěným plošáčkem s membránovými tlačítky.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“