Reťazová píla hnaná hydraulikou.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#16 Příspěvek od dudo02 »

_luky_ píše:Hydropohon + řemen do rychla a 5,5kW? Tak to bych na liště neočekával 4kW. Účinnost hydropohonu je dost žalostná. Nemohl by místo toho hydromotoru být rovnou elektromotor?
Je to na uživení? Totiž včera jsem řezal akáty, zatím cca 5PRM. Mám čínskou pilu a má to kovová ozubená kola, převod do pomala. S 2,2kW jsem s 40cm lištou nařezal všechno (i cca 45cm kmen). Se 4kW si umím představit, že by průměrný řez netrval 10s, ale 5s. Opravdu je potřeba takový výkon?

Není poškození pily způsobené obsluhou? Bez urážky, nikdo nejsme dokonalý -
třeba děláš nějakou chybu, kterou si neuvědomuješ. (tlak do řezu, mazání, nabroušení, pauzy pro vychladnutí...)
Hydromotor má účinnosť 90%.
Tá Narexka je celá plastová a diely sú čínske - je to čína. Problém s Narexkou nebol len v nedostatočnom výkone, ale v slabej konštrukcii. Plast proste na takúto aplikáciu nestačí.A to som rezal opatrne s minimálnym tlakom. Celá tá píla vybrovala, konkrétne pružná spojka. V tej píle je kopec ďalších pre mňa nepotrebných vecí, ktoré sa môžu pokaziť . Pointa je v to, že potrebujem robiť a nie hrať sa a stále niečo opravovať. Celá štiepačka je skonštruovaná z kvalitných komponentov a hydraulika môže makať 24/7.
Potrebujem spraviť robustnú konštrukcii so silným pohonom. Hydraulika je ideálna. Síce by to šlo aj elektromotorom, ale váhovo to je s hydraulikou neporovnateľné. Okrem toho hydromotor doma mám a elektromotor by som musel niekde kúpiť.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#17 Příspěvek od dj_rizek »

A nebudeš muset ten olej pak chladit?Kolik máš nálň?

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#18 Příspěvek od dudo02 »

:D
Chlapi, tá hydraulika je navrhnutá a predimenzovaná tak, že po celodennej práci na slnku mal olej teplotu okolo 45 °C. Postačuje mi tam okolo 14l oleja, ale nádrž som schválne predimenzoval na objem 30l a oleja tam mám 20l. Čiže pokiaľ dostatočne dimenzujem hadice na pílu, tak nebude dochádzať k škrteniu a olej sa nebude mať prečo neprimerane zohrievať.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od workhard »

Tak šup do práce a pak se poděl s výsledkem :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#20 Příspěvek od Atlan »

No ten olej sa hriat bude, otazka je kolko percent casu bude pila zatazena? Tak ci tak to skonci chladicom oleja.
A tak ci tak uvinost bude horsia ako u elektromotora.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

Chladič oleje určitě nebude potřeba, 50°C je pro hydrauliku optimální teplota, olej není tak hustý a teplota výš nevyleze. Vstřikolisy na plasty taky jedou se 4kW motorem, nonstop 24h denně a žádný chladič oleje nemají.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#22 Příspěvek od dudo02 »

Atlan:
S tou účinnosťou máš pravdu, ale ja s tým počítam. Nakoniec pri motore 5,5kW si straty môžem dovoliť.
Ale s tým chladením oleja sa mýliš a ja sa prikláňam k Worhardovmu názoru. Ak aj rezanie bude mať za následok zvýšenie teploty, tak určite nie také drastické, aby bolo nutné použiť chladič.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#23 Příspěvek od Atlan »

Tak daj vediet po realizacii.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“