NIKON D70 čtečka CF karet

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marfy33
Příspěvky: 18
Registrován: 31 kvě 2018, 02:00

NIKON D70 čtečka CF karet

#1 Příspěvek od Marfy33 »

Zdravím bastlíři. Už delší dobou zápasím s čtečkou CF karet. Samotný náhradní díl už několik let výrobce nemá na trhu. Nicméně se mi v nepravidelných intervalech objevuje chybové hlášení "CHR". Čili rozeberu to podle servisního manuálu, zkontroluji piny a vyčistím. Ovšem tyhle procedury jsou na mašli. Řešil zde někdo radikální připojení karty na piny nebo nějakou jinou šílenost? Foťák mám jen na skicování před expozicí na kinofiln. Je mi ho líto poslat do granulí, protože na své stáří mám na něm pouze 8 000 snímků na závěrce. Děkuji za každý podnět. :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

Kupodivu to Google docela přijatelně přeloží, ale moc informací tam není. Škoda.

Uživatelský avatar
Marfy33
Příspěvky: 18
Registrován: 31 kvě 2018, 02:00

#4 Příspěvek od Marfy33 »

No je to jedna ze stránek toho servisního manuálu. Ten mám v tištěné podobě v angličtině. Jen ten šroubovák mě přišel na 350,-Kč. Ale děkuji i za takový podnět. Když tak se pokusím dohledat na zálohách PDF dal zde odkaz na link. Tedy pokud to nějak neporušuje pravidla. :)

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#5 Příspěvek od JiriTom »

Pro jistotu dotaz: zkoušel jsi v tom foťáku více karet CF ?

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#6 Příspěvek od dobrman »

Marfy33 píše:....Už delší dobou zápasím s čtečkou CF karet. Samotný náhradní díl už několik let výrobce nemá na trhu........
Číňan má i tohle .....
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

A je na tej doske okrem slotu este nieco dalsie? Slot sa da vymenit, ak to nie je nejaky exoticky typ. A nakoniec bude aj tak problem v tom flex kabli...

Uživatelský avatar
Marfy33
Příspěvky: 18
Registrován: 31 kvě 2018, 02:00

#8 Příspěvek od Marfy33 »

Ten slot má samostatnou desku. Je to jeden kus, ale NIKON už to asi pět let vůbec nemá skladem. Zkoušel jsem i USA. Jinak ten servisní manuál je komplet na opravu jakékoliv závady. Je to super popsáno a chronologicky uvedeny ty šrouby, které musí jít ven. Je tam i detaílně popsán postup na přehrání firmware, včetně potřebných kabelů.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#9 Příspěvek od dobrman »

CF karty mám ve třech foťácích a nikdy s nima (slot aparátu) nebyl žádný problém
jeden aparát už běhá od r 2004, další 2007 a třetí od r 2008
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Marfy33
Příspěvky: 18
Registrován: 31 kvě 2018, 02:00

#10 Příspěvek od Marfy33 »

Dobrmane, ta D70 je tou závadou vyhlášená. Projížděl jsem i NIKON fóra

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

No a co ten flex kabel, co je na tych fotkach z japonskeho webu? Nie je zlomeny? Chcelo by to premerat jeho vodivost (za konektormi).

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#12 Příspěvek od ace_ventura »

Tak naštěstí moje D70 na to netrpí. Každopádně byla vcelku vybíravá na typ CF karet a to jsem vyřešil aktualizací firmware A i B na verzi 2.0.

Spíš mi připadá, jestli nemůže docházet k "zatlačení" pinů slotu nebo i uvolnění od pcb. Zkusit proletovat slot a zezadu zafixovat pomocí epoxy ?

Uživatelský avatar
Marfy33
Příspěvky: 18
Registrován: 31 kvě 2018, 02:00

#13 Příspěvek od Marfy33 »

mbw, je to mechanická závada těch samotných pinů. Je to řešeno konstrukčně úplně na prd. Jsou ohnuty jakoby v prostoru, takže při zasunutí karty mají tendenci nedoléhat na kontakty karty. Zpět je předehnout pomůže jen na chvíli. Navíc, tenhle typ fotoaparátu nepodporuje velkoformátové karty. Max 4GB. Pro doplnění, mám karty LEXAR a dělají to všechny karty.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#14 Příspěvek od Ruprecht »

A dát tam provždy (třeba i natvrdo připájet) wifi kartu?
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Marfy33
Příspěvky: 18
Registrován: 31 kvě 2018, 02:00

#15 Příspěvek od Marfy33 »

Jako nápad od ac-ventura je luxusní. Začínají se mi zkracovat intervaly mezi výpadky, takže to conevidět budu zase otevírat. Seženu ten epoxid. Tak dík moc za tip. Geniálně jednoduché.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“